کد خبر: ۶۸۵۲۲۷۱
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۰
باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می‌دهد؛

طرح «تعطیلی پنجشنبه‌ها» چند وقتی است که در مجلس مطرح شده و نمایندگان معتقدند در صورتی این طرح باید تصویب شود که ساعت کاری ادارات افزایش یابد.


به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، سه هفته پیش بود که چند کمیسیون‌ تخصصی مجلس طرحی درباره «تعطیلی پنجشنبه‌ها» را بررسی کردند، در حالی کمیسیون و طراحان اصلی یعنی کمیسیون اجتماعی با آن مخالفت کردند، اما کمیسیون‌های فرعی مانند کمیسیون آموزش و تحقیقات و فرهنگی از موافقان این طرح بودند؛ البته در کمیسیون اجتماعی مجلس کمیته‌ای برای بررسی این امر تشکیل شده و نظر نهایی کمیسیون به این کمیته بستگی دارد.

دو روزه شدن تعطیلات پایان هفته کشور از سال ۹۵ در مجلس شورای اسلامی مطرح شده است، اما شواهد امر به خوبی نشان می‌دهد که اهالی دولت و مجلس هنوز نتوانسته اند این موضوع را به سرانجام برسانند و به نظر می‌رسد که یکی از موانع دو روزه شدن تعطیلات در ایران به دلیل ترس از تاثیر این موضوع بر اقتصاد و تولید ناخالص کشور است.

بر اساس طرح پیشنهادی مجلس چنانچه طرح دو روزه شدن تعطیلات به تصویب برسد، باید ساعات کاری کارمندان طی هفته افزایش یابد تا به استاندارد ۴۴ ساعت در هفته برسد که این امر باعث ۹ ساعته شدن ساعات اداری خواهد شد؛ در حالی که مطالعات نشان می‌دهد که کشور‌های اروپایی مانند فرانسه در حال تدوین قانونی برای کاهش ساعات اداری هستند، مجلس سعی دارد مضاف بر تعطیلی پنجشنبه‌ها به کیفیت کار در دیگر روز‌های هفته بپردازد، اما آیا این موضوع می‌تواند بهره‌وری را در اداره‌ها و مراکز کشور بالا ببرد؟

همچنین کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی معتقدند یکی از دلایلی که بر اساس آن پنجشنبه‌ها نمی‌تواند در تمامی استان‌ها و شهرستان‌ها تعطیل باشد، به امکانات و زیرساخت‌های آموزشی مربوط است چراکه با اضافه شدن یک روز به تعطیلات این نهادها، عملا برنامه‌ریزی آموزشی دچار نابسامانی می‌شود.

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به طرح تعطیلی روزهای پنجشنبه می‌گوید که «ابتدا باید هدف از این طرح و تعطیلی روزهای پنجشنبه را در مجلس بررسی کرد و اگر هدف از آن رونق اقتصادی باشد با توجه به تجارت و ارتباطات با بانک‌های سایر کشورها نفعی از لحاظ اقتصادی ندارد، در کشورهای دیگر روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل است و تعطیلی پنجشنبه و جمعه در کشور ما از لحاظ اقتصاد به ضرر خواهد بود».

این نماینده مجلس بر این باور است که «ابتدا باید هدف از تعطیلی روز پنجشنبه را کاملا مشخص و تبیین شود، اگر هدف از تعطیلی پنجشنبه‌ها بحث بهره‌وری انرژی است، باید بر روی این طرح یک کار کارشناسی عمده‌ای صورت بگیرد تا هدف آن مشخص شود، اما طرحی که ارائه شده هدف گذاری مشخصی ندارد، البته طراحان اعلام کرده‌اند که برای تقویت بنیان خانواده می‌خواهند پنجشنبه‌ها را تعطیل کنند اکنون ساعت کاری در شهرستان‌ها تا ۱۴ است و تعطیلی پنجشنبه‌ها در بخش‌های عملیاتی جواب نخواهد داد».

کواکبیان: همپوشانی لایحه دولت و طرح مجلس در موضوع انتخابات رفع شود

در صورت تعطیلی پنجشنبه، ساعت کار ادارات باید افزایش یابد

محمدرضا تابش عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، موافق این طرح است و می‌گوید که «اشتغال به کار و بازدهی مطلوب امروز جزء مقوله‌هایی است که مورد توجه افکار عمومی بوده و به عنوان یک ملاک و معیار ارزیابی حکومت‌ها و دولت‌ها قرار می‌گیرد، در صورت تعطیلی پنجشنبه باید این ساعت کاری در مابقی روزهای هفته قرار بگیرد تا بهره وری در محیط کار افزایش یابد».

نماینده مردم اردکان ادامه می‌دهد «اینکه برخی کارمندان در ساعت کاری بسیاری از وقت خود را صرف خوردن صبحانه،‌ حل کردن جدول، گشت و گذار در فضای مجازی بگذرانند، درست نیست و به آن کار کردن نمی‌گویند، لذا باید تدبیری اندیشید تا کارمندان در ساعت کاری بیشترین بازدهی داشته باشند که این موضوع به مقوله مدیریت بازمی‌گردد، حال این تعطیلی پنجشنبه‌ها حتی می‌تواند موکول به شنبه شود و جمعه و شنبه در کشورمان تعطیل شود زیرا باید نگاهی هم به تقویم بین المللی و مباحث اقتصادی و تجاری داشته باشیم زیرا نمی‌توان با توجه به تعطیلی شنبه و یکشنبه در کشورهای دیگر و همچنین تعطیلی پنجشنبه و جمعه در کشور خودمان چهار روز ارتباطات بین المللی خود را از دست بدهیم.»

دو روز تعطیلی آخر هفته جایز نیست

حسینعلی حاجی‌دلیگانی دیگر نماینده عضو کمیسیون برنامه و بودجه هم مخالف دیگری است که درباره دلایل مخالفت خود با این طرح به باشگاه خبرنگاران جوان، می‌گوید «معتقدم در تهران هم باید مانند شهرستان‌ها روز‌های پنجشنبه ادارات باز و مشغول کار باشند تا جوابگوی مراجعان شهرستان‌های خود باشند، میزان ساعت کار در بخش دولتی و نه کارگری کم است و باید افزایش یابد.

حاجی‌دلیگانی ادامه می‌دهد «آن‌هایی که شغل دولتی ندارند زحمت بسیاری می‌کشند و متأسفانه ساعت کاری افرادی که در بخش دولتی مشغولند نسبت به شرایط کنونی کم است، لذا نه تنها ساعت کاری ادارات نباید کاهش پیدا کند بلکه باید افزایش یابد.

او ادامه می‌دهد زمانی که روزهای پنجشنبه تعطیل شود به دلیل نزدیک نبودن روزهای تعطیل آخر هفته کشورمان با تعطیلات سایر کشورها، طبیعی است در مراوداتمان مشکل ایجاد شود، بر این اساس با کلیات طرح تعطیلی پنجشنبه‌ها مخالف هستم، زیرا در شرایط فعلی آن را برای کشور لازم نمی‌دانم.

کواکبیان: همپوشانی لایحه دولت و طرح مجلس در موضوع انتخابات رفع شود

تعطیلی پنجشنبه‌ها برای دولت بار مالی دارد

احد آزادی‌خواه عضو کمیسیون فرهنگی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به طرح تعطیلی پنج شنبه‌ها در ادارات و مراکز دولتی، می‌گوید «تعطیلی پنجشنبه‌ها مضراتی برای ما خواهد داشت، به عنوان مثال وقتی یک روز کاری را در هفته به عنوان تعطیلات اعلام کنیم، ارائه خدمات به مردم کاهش پیدا می‌کند، ممکن است نارضایتی‌هایی را به دنبال داشته باشد، بر این اساس من مخالف این طرح هستم».

عضو کمیسیون فرهنگی تاکید می‌کند «البته موافقان این طرح معتقدند که بانوان شاغل و دارای فرزند باید ساعات دیگری را در کنار خانواده سپری کنند، اما برای تحقق این امر نیاز به تعطیل کردن پنجشنبه‌ها نداریم و می‌توانیم این موضوعات را به عنوان استثنا در جای خودش در نظر بگیریم».

کلام آخر

اکنون طرح دو روزه تعطیلی پنجشنبه‌ها در کمیته‌ای تخصصی در حال بررسی کارشناسی است، اما با فرض تصویب شدن آن در صحن علنی مجلس، باید زیر ساخت‌های لازم برای اجرای آن اندیشیده شود تا نظام اقتصادی، آموزشی و خدمات رسانی مغفول نماند؛ همچنین به نظر می‌رسد نمایندگان مجلس باید در قانون‌گذاری برای تنظیم ساعات کاری در ادارات، تحقیقات کارشناسی انجام دهند، چراکه پخش کردن ساعات کاری روز پنج‌شنبه در سایر روز‌های هفته در عمل به معنای کاهش بهره اقتصادی و اجتماعی هر ساعت زمان صرف شده از سوی کارکنان بخش عمومی برای ارائه خدمات به شهروندان است.

گزارش از سیده فاطمه سیدی

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۱۷
در انتظار بررسی: ۰
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
من به عنوان استاد اقتصاد در دانشگاه عرض می کنم که تعطیلی پنجشنبه ها هیچ ضرری برای اقتصاد ما نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
شما تصور کنید پنجشنبه تعطیل باشه بعد یه سه شنبه هم تعطیل مناسبتی باشد تمام مردم میخوان چهارشنبه هم مرخصی بگیرند و چهار روز پشت هم کل ارگان ها تعطیل!کلا مملکت تعطیل میشه. مگر اینکه موازی با این قانون مرخصی ها محدود یا ملغی شود و تعطیلات مناسبتی هم کمتر.یا فقط برای بانوان اجرا بشود. در غیر این صورت این قانون به ضرر هست چون روزهای تعطیل مناسبتی در کشور ما به حد کافی وجود دارد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
یعنی الان شهرداری ها - مالیات - وزارتخانه و ... 5شنبه تعطیل هستن مملکت تعطیله دیگه؟؟؟
کل دنیا 2 روز تعطیل توو هفته دارن. آخه این چه دیدگاهی شما داری!!!
امید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
قشنگ معلومه کاسبی شما....درباره تعطیلات بیشتر تمام جهان نسبت به ایران بیشتر تعطیلات دارن...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۸
باید مثل کشورهای توسعه یافته جمعه و شنبه تعطیل باشیم اینطوی هم راندمان کاری بالا میره هم کارکنان یه نفس راحتی میکشن علی الخصوص تو تهران.
همین حالا کمترین تعطیلات تو دنیا داریم.
موافق تعطیلات دو روزه هستم.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۸
به نظرم چون تهران پنج شنبه ها تعطیله نباید شهرستان رو پنج شنبه تعطیل کنیم. چون ارتباطات مالی و پولی با اروپا به همین ساعت کاری پنج شنبه در شهرستان بستگی داره. در ثانی برای رفاه حال تهرانی ها نباید جاده های منتهی به شمال رو بیشتر از این شلوغ کرد تا راحت تر لذت ببرن.
تهران که تعطیله دیگه باز یا بسته بودن ادارات در شهرستان معنا نداره.تعطیل باشه بهتره.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
خیلی ناراحتی بیا تهران زندگی کن
حمیدسعدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
سلام من یک کارمند بانک هستم نمیدونم منظورشون از تعطیلی ادارات شامل بانکها هم میشه یا نه ؟ خداکنه بشه
من شوهرم کارمند دولته و ساعت کاریش از من کمتره همینجوری سر من کلی غر میزنه که تو خیلی کارمیکنی ،من اصلا تورو نمیبینم،این چه انتخابی بودو...
کافیه ادارات دیگه پنجشنبه ها تعطیل بشن و بانکها به روال قبل باز باشن اونوقت دیگه یه آب خوش از گلوی من پایین نمیره هرروز باید سرکوفت بشنوم .همینجوریشم از اول صبح که میشینم روی صندلی تا ظهر یه سره مشتری دارم ، مشتریانی که فکر میکنن ما ارث باباشون رو خوردیم ،بسیار طلبکارن و فکر میکنن چون توبانک حساب دارن هرطور دلشون بخواد میتونن رفتار کنن. دلم میخوا بدونم اگه کارشون به شهرداری یا دارایی و بقیه ادارات بیفته بازم اینجورین؟
بگذریم خلاصه من با تعطیلی ادارات موافقم به شرطی که بانکها هم تعطیل بشن
پاسخ ها
امید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
.فدای استدلالتم...تعطیل بشه همه ی ارگانها تعطیل میشن مثل جمعه
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
از نظرمن شنبه باید تعطیل باشه هم تهزان هم شهرستان بعد به ساعت کار هفته هم اضاف نشود چون دولت الکترونیکی پیش میرود .اگر تعطیل شهرستان تصویب نشود بی عدالتی محض هست اینکه میگن بوشهری دو روزه چطور میاد شمال حرف قابل قبولی نیست مگه مسافرت به شمال رفتته شیراز کازرون که میشه رفت اصلا ما تو خونمون باشیم باتهران چه فرق داریم
ناسنای
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
اگر تعطیلی پنچشنبه ها بد هستش برای تهرانی ها هم خوب نیست. باید عدالت برقرار بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
سلام روز پنج شنبه تهران تعطیل هست مرکز ارتباطات تعیل چرا شهرستان تعطیل نباشه جز مصرف انرژی هیچ بازدهی نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
تعطیلی پنجشنبه ها صد در صد از نظر اقتصادی به نفع دولت است و کارمندان هم می توانند به گرفتاری های خودشان برسند
ک.ع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
سلام
بنده به عنوان دانش آموخته اقتصاد معتقدم این طرح خیلی هم می تواند مفید بوده و باعث بهره وری نیروی کار و انرژی خواهد شد و البته ممکن است برای دولت بار مالی داشته باشد خوب از سوی دیگر کاهش هزینه های مصرفی انرژی در روز پنجشنبه می تواند این بار مالی را سربه سر کند با این همه باز هم باید کار کارسناسی صورت گیرد .....
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۵
دولتمردان باید امور را از زیر بنا درست کنند در دراینصورت اگر کارمندان دو روز هم در هفته تعطیل باشند هیچ گونه ضرری متوجه اقتصاد نخواهد بود متأسفانه طرز تفکر اشتباه و نادرستی که بین اقشار جامعه رواج یافته که دو روزه شدن تعطیلات به ضرر اقتصاد است.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۵
اکثر کامندان دولت در آموزش و پرورش و وزارت بهداشت هستن.
من در بهداشت صبح و بعداظهر بیمارستان کار میکنم. صبح که فقط میبینم ساعت 8 شده بعد که سرم رو بلند میکنم میبینم 12 شده انقدر کار مراجعه کننده و ثبت فعالیت در سامانه های کامپیوتری زیاد شده که فرصت یک چایی خوردن را نداریم چه برسه به استراحت . ظهر که از اداره میریم بیمارستان یکسره همه از کمبود هاشون مینالن ما هم یه کارمند ساده ، ما چکارکنیم که برای 2 میلیون نفر جمعیت یک بیمارستان هست. برای 30 تا مریض 2 تا پرستار. همه فقط طلبکارن .
معلم . پرستار . بهورز و . . . تمام این کارمندانی که من دیدم تمام یک روز را فعالن . در مورد مدیران پایینی هم همینطور ولی خوب هر چی بالا میری میزان فعالیت میاد پایین.
نمیدونم این روزی یک ساعت یا دوساعت کار مفید را از کجا اوردن . خیلی دلم میخواد حداقل برای چند روز این وضعیت را تجربه کنم . خسته شدم از این بخور نمیری که میدن و اضافه کاری که بعد یک سال بهم میدن با روزی 14 ساعت کار.
شیرویه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۵
چهارروز تعطیلی درکشور ما واروپا! عملا کشور رااز لحاظ اقتصادی درمسیر نابودی قراردادن می باشد" !ازاونور قشر کارمند تا ساعت ۴مگه رباته! الحمدالله اگه دونفر شبانه روز کارکنن خرج دونف بچه رو درمیارن! حالا با ۴ روز واقعا کابوسی میشه در درازمدت!مهمترین رکن اینگونه تصمیمات آماده کردن زیر ساختاست! آیا کارمندی که قراره ۵ شنبه خونه باشه! پارک خوب! سینمای خوب! استخرخوب وامکانات مفرح بودنش درکنارخانواده نهیا شده است! جواب قطعا نه است! پس تورو خدا کجا این کارمندا می تونه با خانوادش ّ گوشت گوسفندی تا ۱۵۰ ۶زارتومان بزنه دل طبیعت! عملا بن بست درانتظار طرحهایی مث اینه! مسولین محترم برسن به داد ملت وجیبش که شبانه روزی کارکردن هم جوابش ونمیده! بیکاری جوانان راحل گردن! هراران بار ثوابش ازطرح کردن این مسله فردی بهتره!و.............
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۵
بهتر است شنبه تعطیل شود.تا قطع مراودات با اقتصاد جهان به سه روز کاهش یابد.شنبه هم کانون خانواده محکم میشود.مثل پنجشنبه.از طرفی با کل دنیا همگام تر میشویم.
اکبر شفیعی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۵
اتفاقا به خاطر روابط بین الملل تهران می‌بایست پنجشنبه تعطیل نباشه و شهرستانها تعطیل باشن
اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۵
باسلام بنظر بده تعطیلی صددرصد به‌نفع دولت و اقتصاد میباشد چون ادارات پنجشنبه ارتباطشان از تهران قطع میباشد از طرفی ادارات پنجشنبه اصلا کارایی ندارند و کار نمی‌کنند ضمنا می‌توانند درجاهای حساس که با امور بین الملل سرکار داند تعطیل نکنند یا شیفت کاری بگذارند
بهروز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۵
باسلام ادب من فکرمیکنم کارمندان مراکزحساس نظامی انتظامی بیشترین کارانجام میدهند بصورت 24ساعته درخدمت هستند وچیزی بنام تعطیلات ندارندمثالی میزنم درمناطق عملیاتی درازا30روزکاری 20روز استراحت دارین شما حساب کنید پس اکثرکارمندان دولت ول مطلع هستن چون ارزش کارشون به یکساعت نمیرسه فقط قشرکارگر میمونه که یک روزکارنکنه به مشکل میخوره وگرنه من دیدم باچشم خودم تویکسری اداره جات خوشبختانه رومیزصندلیشون تکیه میدن باگوشیهاشون ورمیرند یاصحبانه میخورندیا دارن دردل میکنند من بنظرم باید تمامی کارمندان مثل پرسنل نظامی انتظامی وکارگر کارکنه تاقدرپول بدونه تا مملکت ما تکونی بخوره وگرنه پول انرژی هدرمیره کاری هم انجام نمیشود وحرف اخر دوروز تعطیل بشه باید جاده شمال رو 8بانده بکنند که دوستان اخرهفته توترافیک نمونندعلی برکت الله راستی 30روز720ساعت کارمیکنند تومناطق عملیاتی نیروهای نظامی انتظامی
مهندس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۵
من که به برکت دولت هفت روز هفته تعطیلم چون مهندس بیکارم ولی پنجشنبه تعطیل نشه بهتره
ساکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۵
به نظر من که سرباز معلم بودم و کار سخت معلمی رو تجربه کردم
تعطیلی دو روز در هفته رو ،یکی از ملزومات کار معلمی میدونم چون واقعا خستگی سر و کله زدن با دانش آموزا تو این دو روز از بین میبره کاری میکنه که یک معلم بعد از دو روز تعطیلی با انرژی بیشتری سر کار حاضر بشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۵
معلما که تو سال 6 ماه هم کار نمیکنن همیشه تعطیل اند باد بیاد برف بیاد تا تقی به توقی بخوره تعطیلن
ناشناس
| Germany |
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
سلام
عزیزی که گفته معلم ها ۶ ماه بیشتر کار نمی کنند گمان نکنم دوام بیاره ۳۰ تا بچه را فقط یک ساعت در کلاس تحمل کنه چه برسد به آن که در طول هفته حد اقل ۲۴ ساعت درس بدهد امتحان بگیرد تا دیروقت از وقت استراحت خودش و خانواده اش بگذارد و برگه صحیح کند.
یک معلم روزانه از ۸ صبح تا حدود ۲ و نیم که در کلاس حضور دارد فقط سه تا زنگ استراحت ۱۵ دقیقه ا ی دارد. وجدانا شما هم در طول روز اینقدر استراحت می کنید.
حقیر یک معلم هستم و به شغل خودم افتخار می کنم. با ۲۷ سال سابقه کار و دارای مدرک دکترای تخصصی(PhD). دریافتی من حدود ۳ میلیون و نود هزار تومان است. شما چطور؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
مگه تحریم نیستیم و با دنیا نمیتونیم ارتباط مالی و اقتصادی داشته باشیم ، پس چه فرقی میکنه که تعطیل باشیم یا نباشیم . دعوا سر چیه بگذاریم مردم یه آب خوش از گلو شون پایین بره . این همه فشار کاری زیاد و دستمزد کم و نبود رفاه برا چی؟ این همه کار میکنیم تو جیب کی میره که نگران یک روز بی درآمدی شون باشند ؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
جز تعداد بسیار کمی از ادارات دولتی بقیه روزی 2 ساعت کار مفید ندارن بسه دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
سلام اینکه از ۴۴ساعت کار الزامی برای کارمندان صحبت میشه خوبه ولی چرا معلمان را شامل نمیشه اونا کارمند نیستند یا خونشون سرختره حالا هر قدر هم کارشون با اهمیت باشه دلیلی نیست بقیه کارها بی اهمیت هستند این واقعا از عدالت بدوره سه ماه تابستان و ۲۴ساعت الزامی کار درهفته خب ایام عید و سه روز تعطیلی در هفته را حساب کنید سرجمع ۵ماه کار نمی کنند و خب توب اوقات بیکاری خودشون می توانند شغل دوم داشته باشن چرا فکری به حال این وضعیت نمیکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
خیلی از ادارات ساعت کاری از ۸:۱۵ صبح تا ۱۶:۱۵ است و پنج شنبه نیز تعطیل هستند ولی شعب شهرستان ادارت از ۸ تا ۱۴:۳۰ و پنج شنبه از ۸ تا ۱۳ سر کار میروند با یکسان سازی ساعت کاری ادارت در تهران و سایر استانها از ۸تا ۱۴ کل هفته مناسب است حاضریم هر روز تا ساعت ۱۴ کار کنیم تا ۱۶:۱۵ مجبوریم اضافه کار بیشتری باشیم
صدیق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
باسلام- اگر مدیران دستگاه دولتی از کار کارمندان خود میانگین کار بگیرند وآنرا در زمان کار انجام شده ضرب کنند ، متوجه می شو ند 80% نیروها روزی یک الی دوساعت و20% کامل کار می کنند ،؛به عبارتی 80% تا همان دوشنبه سرکار بیایند کافی است ، چه برسد به اینکه تا آخر هفته سر کار بیایند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
تعطیلی دو روزه مزایای بسیاری دارد که تمام کشورها د رحال اجرای ان هستند از جمله افزایش بهره وری و کاهش مصرف انرژی و افزایش صله ارحام و افزایش گردشگری داخلی و افزایش درامد گردشگری روستاها و توزیع درامد و افزایش زیر ساختهای گردشگری و افزایش گردشگر خارجی و توزیع سفر در تمام سال و کاهش ترافیک جاده ای و کاهش امراض قلبی و روانی ولی با این نماینده ها هیچ امیدی به تصویب این طرح و طرحهایی مثل شفافیت ارا نمایندگان و مالیات بر عایدی سرمایه نیست
نازنین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
به اندازه کافی ما تعطیلی داریم این مسخره بازیها چیه فک و فامیلت درخواست دادند چرا همش ما طرحهامون غیر کارشناسی هست و چرا یک عده فقط اصرار دارند اجرایی بشه همش فقط دنبال تعطیلی هستیم یه موقع نظر بدید مقررات اداری را که اینهمه بی نظمی و کارمندان از زیر کار درمیرند رو داشته باشید برای همینه که از آخر همش اولیم خیلی کار می کنیم خسته میشیم هی دنبال تعطیلی هستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
الان که روز پنج شنبه تعطیل نیست
روز پنج شنبه به هر اداره ای مراجعه می کنیم از هر سه نفر یک نفر به خودی خود تعطیل می کنه و به تعطیلات میره
وای به این که روز پنج شنبه تعطیل بشه که به این بهانه روز شنبه هم خودشان به تعطیلات پایان هفته به صورت نوبتی اضافه خواهند کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
پنج شنبه ها به صلاح که تعطیل شود
پاسخ ها
سعید
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۵
ملت در ایران ۶ روز از هفته را کار میکنند و از ۷ صبح تا ۹ شب سر کار هستند و وقتی بازنشسته میشن بازم کار دوم میکنند و بازهم مدعی هستیم که ملت کار نمیکنند... همه جای دنیا ساعت کاری ۳۸ ساعت در هفته است و در ایران ۴۴ ساعت
یلدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
اتفاقا برعکس ، تعطیلی پنج شنبه ها اولین‌ گام حمایت از کانون خانواده هاست ، دو روز تعطیلی آخر هفته بهترین فرصت دورهمی خانواده ها و رسیدگی به امورات عقب افتاده هم هست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
تعطیلی 5شنبه به شرطی خوبه که ساعات کاری درطول هفته اضافه نشه.مادرکارمندی که تاساعت 4عصرسرکاره وبچش ساعت12از مدرسه تعطیل میشه باید چکارکنه؟بچه از مدرسه کجا بره؟
دهه هشتادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
اقا 5 شنبه ها ادارا بازن جوابگو نیستن دیگه اگه ساعت کاری رو یه روز کم کنیم دیگه چجوری جوابگو ارباب رجوع باشن؟ بعدشم شهرستانیا چی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
به استحضار میرسونم کار ما طوری هست که وقتی میری بازدید از محلی تا ساعت ۳ الی ۴ طول میکشه و این باعث میشه که اضافه کاری دریافت کنیم درحالی که روزهای پنجشنبه من به شخصه هیچ نوع وقت بازدید نمیدم و خود پنجشنبه هم اصلا اداره ما بازدید کننده نداره پس بهترین شرایط اینکه پنجشنبه تعطیل بشه . جای دوری نیس اگه نماینده ها ببینن که پنجشنبه استان تهران تعطزله پس کجاش اقتصاد خابیده ؟؟؟!!!!
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
قطعا منتفعانی که از تعطیل نشدن پنجشنبه نفع میبرند مخالفند..اما اقایون این طرح اگر بده چرا در تهران سالهاست احرا میشه به شهرستان که رسید شد اخخخخخ....باید پنجشنبه تعطیل شه باید .قاضی وکارمندقوه قضاییه بیچاره با یک جمعه که اونم سرکاره والبته ووقت کشیکم عصره واونم سرکاره میتونه چکاکنه...پس عدالت در تعطیلی پنجشنبه است..چون عملا ما تعطیلی نداریم
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
به فکر طبقه کارگر هم باشید که خورد شدند ما جمعه ها هم میریم سرکار شیفت شب هم داریم ولی سر ماه فقط پایه حقوق را میدهند اخرش هم میگویند بچه بیارید ازدواج کنید این چه زندگی است که داریم !
علیرضا قربانزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
واقعا دو روز تعطیلی نیازه مخصوصا واسه خود مجلسی ها که واقعا دارن زحمت میکشن و حیفه که دو روز تعطیل نباشه .
البته حسن دیگه ایی هم که دو روز تعطیلی داره اینه که تو هفته مردم اینقدر پول در میارن خوب باید هم تعطیل باشن که اون همه پولو خرج کنن . در کل دست مجلس و کلا هر سه قوه درد نکنه که این همه آرامش و راحتی رو واسه مردم به ارمغان آوردن . واقعا آفرین .
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
نگران مجلسی ها نباشید بیش از حد تعطیلات دارند دوست عزیز
سعید
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۵
چشم بسته غیب گفتی
برای مجلسی ها تعطیلی معنی نداره هر وقت دلشان بخواهد می روند نه اینکه نمی روند.!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
اگربه دلیل جمع بودن خانواده در آخر هفته هست که باید شامل شهرستانها هم باشد اما بدلیل تعاملات بین المللی که تعطیلی آنها شنبه یا یکشنبه هست عملا چهار روز امور اقتصادی در وقفه و تعطیلی هست که بضرر کشور میباشد . با توجه به اینکه کار مفید در کشور خیلی کمتر از ۸ ساعت هست و عدم تطابق با تعطیلات کشور های دیگر اصلا تعطیلی پنجشنبه صلاح نیست .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
ساعات کاری ادارات تا 14 و 30 است نه 14 این است که نماینده مجلس هم در محاسبات خود دچار خطا می شود
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
بنظر بنده جز اینکه مردم سردرگم میشن هیچ نتیجه مثبتی نداره.الانم که پنج شنبه تعطیل نیست جوابگوی کارای مردم نیستند تا برسه تعطیل بشه که دیگه فاجعه هستش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
سلام به نظر من تعطیلی پنجشنبه ها اصلا اصلا جایز نیسته چون کاسبها هم ضرر بسیار میکنند..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
بهتر.ما که اصلا کار نداریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
البته پنجشنبه ها برای تهرانی ها که در آنجا همه وزارتخانه ها وبانک مرکزی و..که با اروپا باید ارتباط برقرار کنند تعطیل است تا راحت به شمال و مراکز تفریحی برسند ..
پاسخ ها
محمدتبریزی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
اری ناشناس برای خودشان جایز است اما برای دیگران نه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
عدالت در ایران: برخی کارمندا کمتر از ما کار میکنن بیشتر از ما پول میگیرن
پنج شنبه و جمعه هم براشون مهم نیست هر موقع بخوان مرخصی فله ای میگیرن به ما هم که میرسه تایمکس میزارن باید انگشت بزنی ثانیه هاشم حساب شه
تعطیلی رو ولش کنید تبعیض ها رو بردارید
یه عزم جدی برای برابری حقوق و امتیازات همه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
درحال حاضر تمام وزارت خانه ها وبانکها در تهران هستن و5شنبه ها هم تعطیل حال اگر شهرستانها رو تعطیل کنید به کجای این ارتباط لطمه می زنه همان طور این این رفیقمون گفت = ظاهرا تعطیلی پنجشنبه ها فقط برای تهرانیها مفید است و برای شهرستانها مضر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
از بی کاری چه کارهایی می کنند این نماینده نماها؟!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
شکی نیست که این طرح فاقد هر گونه دستاوردی برای جامعه و بخصوص بنیان خانواده است. حامیان آن فقط مشتی توجیهات صرفا زیبا بدون پشتوانه پژوهشی ارائه میدهند.
برزو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
یک کاری کنید از صبح تا ظهر کار کنند اضافه پیش کش
مصطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
در کل دنیا تعطیلی در هفته دو روز است بجز چند کشور انگشت شمار اگر تعطیلی پنج شنبه ها اینقدر مضر است چرا سالیان سال است که در تهران پایتخت اداری اقتصادی و مالی و ... مملکت پنج شنبه تعطیل است هیچ اتفاقی هم نیفتاده اگر عدالت در همه جا اجرا شود هیچ کس اعتراضی نمیکند و مطالبه ای هم نمیکند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
کل دنیا.!!!
رسول
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
تبعیض بین ادارات برای تعطیلی روز های پنج شنبه صحیح نیست.
همه باهم
رسول
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
تبعیض بین ادارات برای تعطیلی روز های پنج شنبه صحیح نیست.
همه باهم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
اقای محترم شماخودتون حسابی تو رفا ه هتسید کارمند ان را بهانه کردید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
بقیه هفته هم بین التعطیلین
ناشناس
|
Canada
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
دزفول دو سه سالی میشه که پنج شنبه ها تعطیله
فرزند انقلاب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
بهترین راه تعطیلی شنبه ها است. چون در کشورهای دیگر شنبه تعطیل است. از نظر معاملات بانکی و مبادلات اقتصادی هیچ مشکلی در تبادلات بین المللی به وجود نخواهد آمد.اگر پنج شنبه تعطیل بشه ان وقت پنج شنبه جمعه برای کشور ما تعطیله و شنبه و یک شنبه برای خارجه ان وقت ما به مدت 4 روز از دنیا به دور خواهیم بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
به خاطر تجکیم بنیان خانواده لازم است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
اگر خانواد براشون مهمه خانمها سر کار نروند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
اکه دولت ساعات کاری را زیاد کند باید روزانه به کارمندانش نهار بدهد با این حال شرایط اقتصادی کشور بدتر خواهد شد
سید مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
برا تهرانی ها خوب و برای شهرستانی ها بد. ای روزگار به این همه تبعیض
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
آقایی که گفتند اگه 5شنبه ها تعطیل بشه ارتباط بین کشور و دنیا 4روز قطع است باید خدمتشون عرض کنم که درحال حاضر تمام وزارت خانه ها وبانکها در تهران هستن و5شنبه ها هم تعطیل حال اگر شهرستانها رو تعطیل کنید به کجای این ارتباط لطمه می زنه همان طور این این رفیقمون گفت = ظاهرا تعطیلی پنجشنبه ها فقط برای تهرانیها مفید است و برای شهرستانها مضر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
یعنی کارشناسی وجود نداره ک بگویید چرا خروجی نداره این کارمند ها، 9 میلیون پول مفت برا دو تا امضا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
بازم مثل همیشه تهران عزیز دردانه میشه
در ضمن نانوا بیشتر کار میکنه نون سوخته یا خمیر بیرون میده درامد بیشتری هم داره
بهنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
خانوم محترم شما میتونید در روزهای پنج شنبه شوهر خود را ازخانه بیرون کنید تا دعواتون نشه برای ما که مسافت خانه تا کار یک مسافت کوهستانی و خطرناکه خیلی سخته.چرا فقط فکر خودتون هستید.............
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
بجای پنجشنبه باید شنبه تعطیل بشه که با تعطیلی یکشنبه میلادی هماهنگ تر باشه
ساعات کاری تو ایران وحشتناک بالاست و البته بی کیفیت و صد البته مزد و حقوق بسیار بی کیفیت تر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
ساعت کار در ژاپن رو می دونی؟!
رییسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
من شدیدا موافق تعطیلی 5شنبه ها هستم ---یک کارمند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
مگه اداره هم مهد کودکه .یا کارمندها هم بچه هستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
ادارات تهران تعطیل باشه ولی استانها چه گناهی کرده اند چرا مرگ برای همسایه حق است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
ایول به ایران و ایرانی که مسیر خوبیو پیش رو گرفتن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
اگه اینطوره حق ندارید فقط تهران رو تعطیل اعلام کنید

اگه تعطیلی بده برای همه بده
اگه خوبه برای همه خوبه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
یه نفر نیست به نماینده ها بگه وقتی برای تهران تعطیلعه چرا این حرفها را نمی زنند . تهران تعطیله مگه فرقی کرده .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
تهران که تعطیله دیگه فرقی نمیکنه شهرستانها بخوان تعطیل باشن یا نه ، تهرانیها و بعضی وزارت ها از جمله علوم هر ساله ده روز تو تابستان تعطیلند ولی این امکان برای کارمندان علوم پزشکی مخصوصا قسمت اداری امکان پذیر نیست ، اون فردی هم که میگه ندادن تکلیف باعث سواد شدن دانش آموزان میشه باید خدمتتان عرض کنم کسی که درس بخواد بخونه ، می خونه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
زمانی طرح تعطیلی دو روز در هفته در ایران جواب خواهد دا که دانش و پیشرفت و کارو اشتغال و درآمد عین اروپاییان باشه.
عزیزان فقط در اروپا دو روز تعطیلیو دیدن و تقلید از آن که موجب پیشرفت یک کشور نمیشه !!!
ایران اولا خودش اتومات تعطیله، چون روز به روز بجای پیشرفت داره پسرفت میکنه، حالا دو روزم تعطیل کنید یا نکنید اثری نخواهد داشت!
یا علی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
مجلسیها خودشون پنجشنبه ها تعطیلن بیخیال مردم
ناشناس
|
Sweden
|
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
9 ساعت کار در روز کار زمان حجر است .8 ساعت کار را کمتر کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
از شدت بیکاری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
بهره وری آنقدر پایین هست که اگر سه روز درهفته هم تعطیل بشود مشکل آنچنانی رخ نمی دهد. اون برا ژاپن و کره و... هست که یه دقیقه هم ارزشمنده. اینجا4 روز هم تعطیل بشه بهتره.
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
مشکل اینجاست که بر تعطیلی جمعه اصرار داریم وگرنه میتوانستیم همگام با دنیا یکشنبه را تعطیل رسمی و شنبه را نیمه تعطیل اعلام کنیم تا منطبق با بقیه کشورها حرکت کنیم ... یک تحقیق ارائه شده بود که نشان میداد تعطیلی یکشنبه میتواند باعث افزایش ارزش پول ملی در مقابل دلار شود چراکه تعطیلی صرافیها در روز جمعه خود سبب ایجاد بازار سیاه و دلالی میشود ...
پاسخ ها
سلام
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
خیلی کشورهاهم جمعه تعطیله .بی ارزش شدن پول ماهم ربطی به این چیزهاندارد.وقتی تویک کشورهمه می خواهندپول راحت به دست بیاورندوتفریح مهمترازکاره وجوان هاوقتشون راهدرمی دهنداین می شه
علی
|
Germany
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
با این همه تعطیلات رسمی وغیر رسمی درکشور آیا اضافه نمودن تعطیلی پنجشنبه بجز بار مالی برای اقتصاد بیمار کشور نداردفایده دیگر ندارد تقسیم ساعات اداری ازشش روز به پنج روز علاوه بر بازدهی کم فشار بیشتری هم به کارمند می آورد ودر ضمن پنج روز بودن اود میان خانواده برای نهار ظهر تبدیل به یک روز پنج شنبه می شود که آنهم معلوم نیست همه خانواده در کنارهم باشند واز آن استفاده کنند یا نه ؟نمایندگان قبل از هرتصمیم احساسی نظر کارشناسان مختلف را دریافت واقدام کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
بدبخت شهرستانی ها
حداقل خانمها بی چاره که خانه داری . همسر داری . بچه داری . کار اداری را رحم کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
چجور برا تهرانیا خوبه برای شهرستانها بده .....این چه تحلیلی هست دیگه...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
این تعطیلی ها هیچ سودی نداره بازدهی کار تو ادارات یک درصد هم نیست همین مونده که ساعت کاری روزانه هم زیاد بشه

الان که اخر هفته میخوره به جمعه هیچکس روز 5شنبه کار انجام نمیده که اگه 5شنبه هم تعطیل بشه دیگه هیچکس روز 4شنبه هم کار انجام نمیده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
اگه قراره چرخ اقتصاد ضعیف نباشه باید ابتدا تهران که مرکز کشور هست پنج شنبه رو به روزهای کاری اضافه کنه نه این که تهران طی سالیان متمادی پنجشنبه رو تعطیل کنن بعد برای استان های تابعه تصمیم گیری بشه این واقعیت موضوعی بوده که تا حالا با دید اشتباه تدوین شده بود.
پس یا باید همه کشور برای تحکم بنیاد خانواده پنجشنبه رو تعطیل کنن و یا اگر قرار پنجشنبه تعطیل نباشه اول در تهران اجراء بشه که حکم پدر خانواده رو داره.
پس خواهشا" مسئولین محترمی که در تهران نشسته اند و برای اقتصاد کشور تصمیم میگیرن اول به اصل غفلت شده فوق توجه کنن. والعاقبه للمتقین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
بابا خیلی اقتصاد و رفا خوبی داریم که بخوایم پنجشنبه رو هم تعطیل کنم باید به جاش جمعه رو هم کاری کنیم که بتونیم از وضعیت خلاص بشیم اینا کین دیگه بابا؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
برخلاف نظرخیلی هل تعطیلی 5شنبه مفید است چون درطول هفته انقدرخسته میشویم که جمعه راکلا خوابیم...
البته قبول دارم همه کارمندان اینطورنیستند...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
ساعت کاراداری زیاد شود ناهارخوردن واستراحتشون هم دوبرابر میشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
به نظر من پنجشنبه ها باید تعطیل شود. جز مصرف آب - برق- گاز برای ادارات دولتی فایده دیگری ندارد . شرکت های خدماتی از قبیل بانک ها باز باشند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
عزیز دل مگه کارمندان بانک که بیشترین کارو بین کارمندای دولتی انجام میدن ادم نیستن که بانکها پنجشنبه باز باشن؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
باید قانون یکسان بین دنیا هماهنگی شود نه فقط کشور
موسوی
|
Germany
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
سلام
ببخشید واسه تهران تعطیلی های روز پنجشنبه مفیده واسه شهرهای دیگه چرخ مملکت فلج میشه
اون نماینده محترمی که میگن که پنجشنبه تعطیل نشه تازه به ساعات کاری هم اضافه کنن ایا خودشون هم همین اندازه کار میکنن
شکر خدا فیلم های ظنزشون که یا خوابن یا درحال حرف زدنن یا چرت میزنن یا در حال سلفی گرفتن هستن مدام دست به دست می چرخه
پس لطفا کمتر از فعالیت و کار و کوشش حرف بزنن واسه ملت رفاه بده واسه خودشون خوبه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
خوبه الااقل پنجشنبه ها به کارا شخصی خودمون میرسیم
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
من یه کارگرم 8 صبح تا 5 بعداظهر ظهر یکساعت استراحت 1000/000 میلیون حقوق و یک هفته همش پریده اجناس لوازم همه چیز گرونه
همه کهنسالان ما مینالن چه برسه جوانها جالبه اونها بیشتر مینالن که به اصلاح عمرشونو کردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
مجلسیها راست می گن تعطیلات خودشون رو کم کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
همین 6 روز هفته ام که کار میکنن هیچیش مفید نیست حالا دیگه بشه پنج روز
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
بسه دیگه همش واسه خودتون وبیکاریتون قانون تصویب میکنید تحریم مارو بیچاره کرده شما بفکره تعطیلی و شمال رفتنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
سلام برادر این یکی را راست گفتی تهرانی ها به فکر تفریح هستند شهرستان دنبال بدبختی شان . دریافتی ها آنها با شهرستانی ها اصلاً قابل قیاس نیست کی می خواهند مسئولین به خودشان بیان معلوم نیست
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
اگر تعطیلی پنجشنبه ها خوب نیست پس پایتخت هم با بیشترین جمعیت کشور روزهای پنجشنبه فعال باشد.در غیر اینصورت ما هم در استانها هستیم،ولی عملا نیستسم.والسلام
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
چون ارتباط با کشورهای دنیا به عهده ادارات شهرستانها و قصبات کوچک است جایز نیست انها پنجشنبه تعطیل باشند ولی تعطیلی وزارتخانه ها و ادارات مرکز کشور خللی به ارتباط با جهان خارج وارد نمی کند و انها به این خاطر تعطیل می شوند افرین به هوش و ذکاوت نمایندگان ملت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
با سلام . چرا برای طرحی که می خواهند ارایه دهند به صورت سالم از کارمندان نظرسنجی نمی شود ؟ چرا وقتی برای طیف عزیمی در کشور تصمیم گیری می گردد ، نظر آنان اخذ نمی شود ؟ ره راحتی می توان از طریق نظر سنجی درون دستگاهی ، نظر کارکنان را در سطح کشور جویا شد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
اگر روز های پنجشنبه تعطیل شود برعکس بنیان خانواده سست می شود زن و شوهر از بیکاری در خانه با هم بحث و جدل خواهند کرد جای مرد در بیرون از خانه است شنبه را هم تعطیل نکنید زیرا مثل حذف تکلیف دانش اموزان ابتدایی خواهد شد و بچه ها بی سواد بالا می ایند
پاسخ ها
کارمند 20 سال سابقه
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
شما از دید خودتان میگوئید . در صورتی که با تعطیل شدن 5 شنبه فوایدی از جمله :هزینه برق آب و گاز ادارت کاهش خواهد یافت چون میدانیم خیلی از کارمندان در منزل خود کولر و بخاری در این حد استففاده نمی کنند که در اداره استفاده میکنند . یک روز سرویس ادارت و ماشینهای اداری بلااسفاده شده و کلی هزینه سوخت و تعمییر کم میشود . ساعات کاری در طول هفته و روزها بیشتر شده و کار ارباب رجوع در یک روز به سر انجام میرسد . هماهنگ شدن پدر و مادر و دانش آموز . خیلی از دانش آموزان در روز 5 شنبه در منزل تنها هستند و ... خلاصه دلایل زیادی برای تعظیل کردن 5 شنبه وجود دارد .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
شما ارتباط با هم بطور صحیح را بلد نیستید -واگر 5شنبه ها تعطیل شود برای شما خیلی بهتر است چون وقت دارید نزد مشاور بروید
هادی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
ظاهرا این مشکل توست ک توخونه راه نمیدن و بهت گفتن جات بیرون از خونست وگرنه همه کنار خانواده احساس آرامش دارند.
یه ریگی به کفش داری وگرنه آدم عاقل هچین حرفی رو نخواهد زد .
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
خسته نباشی دلاور . از بیکاری بحث و جدل با هم کنند !!!!!!! حذف تکلیف دانش آموز ابتدایی بجه رو بی سواد می کنه !!!!!!!!!! واقعا خسته نباشی دلاور .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
شما با خوانوادت مشکل داری قرار نیست همه مشکل داشته باشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
ظاهرا تعطیلی پنجشنبه ها فقط برای تهرانیها مفید است و برای شهرستانها مضر . تا کی تبعیض بین تهران و شهرستانها.
پاسخ ها
هادی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
همه چی برای تهرانی هاست . ایران فقط در تهران خلاصه میشه
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر