کد خبر: ۶۸۵۵۸۹۴
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۸
دادستان اردبیل مطرح کرد؛

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل گفت: باید برنامه‌ریزی‌های مدون برای کاهش تصادفات در استان انجام شود و با مدیران قاصر در این زمینه برخورد شود.

دستور دادستان اردبیل برای برخورد با مدیران قاصر در حوزه تصادفات جاده‌ایبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، ناصر عتباتی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل شامگاه سه‌شنبه در جلسه تعامل قضائی و پیگیری و نظارت بر حقوق عامه در اردبیل اظهار داشت: باید برنامه‌ریزی‌های مدون برای کاهش تصادفات در استان انجام شود و با مدیران قاصر در این زمینه برخورد شود.

وی با اشاره به این که حفظ جان مردم برای ما حائز اهمیت است، افزود: ارتقای ایمنی جاده‌ها و حذف نقاط حادثه‌خیز اولویت اساسی است و دستگاه‌های اجرایی باید تلاش همه‌جانبه‌ای در این زمینه داشته باشند.

اردبیل قطب گردشگری کشور است و در ایام نوروز شاهد حضور میلیون‌ها گردشگر خواهیم بود باید جاده‌های استان اردبیل ایمن‌سازی شود تا خاطرات خوشی برای گردشگران رقم بخورد.

عتباتی تصریح کرد: تلفات جاده‌ای آسیب‌های اجتماعی را به دنبال دارد چرا که این تصادفات جاده‌ای سبب می‌شود خانواده‌ها داغدار شوند که این امر سنگین است و در این حوزه هیچ کوتاهی قابل قبول نیست.

وی بیان کرد: نیاز است برنامه‌ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای کاهش تصادفات در جاده‌های استان انجام شود تا در آستانه عید نوروز برنامه کوتاه مدت و بلند مدت مبنای کار قرار گیرد و شاهد کاهش تصادفات جاده‌ای در استان باشیم.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل گفت: با توجه به این که برنامه‌ریزی‌های بلند نیازمند تخصیص اعتبارات و پیگیری از دستگاه‌های مربوطه است نیاز است در این زمینه اهتمام جدی وجود داشته باشند تا شاهد ارتقای ایمنی جاده‌های استان باشیم.

عتباتی از ورود دادستانی و دستگاه قضائی برای پیگیری و نظارت در راستای کاهش تصادفات جاده‌ای در استان خبر داد و گفت: در این زمینه تعامل همه‌جانبه‌ای وجود دارد و با هر گونه کوتاهی که مربوط به جان مردم باشد به شدت برخورد خواهیم کرد.

وی افزود: حفظ جان مردم بسیار حائز اهمیت است و نیاز است با توجه به این که در آستانه عید نوروز جاده‌های اردبیل بیشترین تردد را خواهد داشت و به همین دلیل نیاز است تا ارتقای ایمنی مبنای کار باشد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل گفت: از دستگاه‌های مربوطه انتظار داریم برنامه‌ریزی کوتاه مدت و بلند مدت را در اسرع وقت انجام دهند تا در آستانه عید نوروز بتوانیم نقش اساسی در ارتقای ایمنی جاده‌ها داشته باشیم.

عتباتی از برخورد جدی با رانندگان پرخطر در استان خبر داد و افزود: متاسفانه سرعت زیاد توسط برخی رانندگان مشاهده می‌شود.

وی بیان کرد: بحث فنی جاده‌های استان حائز اهمیت است و باید نقاط حادثه‌خیز حذف شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل ضمن قدردانی از پلیس راه استان و دستگاه‌های مربوطه گفت: اقدامات خوبی انجام یافته که این اقدامات توسعه یابد.

عتباتی افزود: متاسفانه در داخل شهر با سد معبر رو به‌رو هستیم که باید این مشکل با تدوین برنامه جمع‌آوری شود چرا که محیط عمومی مکان مناسبی برای سد معبر نیست.

انتهای پیام/ ب

برخورد با مدیران قاصر در حوزه تصادفات جاده‌ای

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر