کد خبر: ۶۸۵۷۲۵۶
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۲
استاندار گیلان:

استاندار گیلان گفت: شرایط نزولات جوی و طبیعت بی نظیر و مواهب الهی باعث شده ظرفیت‌های گردشگری بسیاری برای گیلان فراهم شود.

به گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، مصطفی سالاری، استاندار گیلان امشب در جلسه توسعه و برگزیدگان و افتتاح همزمان پروژه‌های زیر بنایی و اقتصادی گیلان که با حضور رییس جمهوری برگزار شد با اشاره به اینکه گیلان در حوزه‌های اقتصادی ظرفیت‌های بسیاری دارد افزود: وجود سواحل، مرز و دریا امکان ارتباط با کشور‌های حاشیه خزر را ایجاد کرده است.

وی گفت: شرایط نزولات جوی و طبیعت بی نظیر و مواهب الهی باعث شده ظرفیت‌های گردشگری بسیاری برای این استان فراهم شود و با توجه به نزدیکی به پایتخت شرایط مناسبی برای جذب گردشگر وجود دارد.

استاندار گیلان افزود: وضعیت اشتغال موجود در گیلان علیرغم کاهش بیکاری از ۱۵ درصد در سال ۹۱ به ۱۱ درصد در سال ۹۶ و ۹۷ متناسب با شرایط استان نیست.

سالاری استفاده از مواهب موجود در گیلان را نیازمند برنامه ریزی مناسب دانست و گفت: طرح‌های ساماندهی آب بندان‌ها و رودخانه ها، گیل پارک، بوم گردی و احداث شناگاه‌ها که در برخی از آنان آغاز شده و برخی نیز در مرحله شروع هستیم.

وی افزود: در بخش تجارت نیز گیلان سابقه دیرینه‌ای دارد که می‌توانیم از این ظرفیت بهتر استفاده کنیم.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه زمینه همکاری اتاق بازرگانی استان در جهت انجام هرگونه اقدام موثر برای توسعه فراهم است گفت: در صورتیکه با تشخیص دولت دبیرخانه اجرای معاهده اوراسیا در استان گیلان تشکیل شود، گام‌های مثبتی توسط بازرگانان گیلانی با تجار روسیه برداشته می‌شود.

سالاری اظهار داشت: در نوغانداری، شالیکاری و چای طرح‌هایی داریم که برای بهبود وضعیت آن نیازمند تصویب و تایید دولت هستیم.

وی به اهتمام ویژه شکل گرفته در جهت افزایش ارتباط مسئولان گیلانی با مردم اشاره کرد و گفت: در مسیر ارتقاء سطح پاسخگویی مسولان، رفع تشریفات اداری برای کاهش فاصله با مردم و عدم تداخل زمان کاری مدیران با امورات مراجعه کنندگان اقدامات موثری شده است.

استاندار گیلان به جوانگرایی در حوزه مدیران و کاهش میانگین سن از ۵۳ به ۴۳ سال اشاره کرد و افزو د: تعداد بانوان در سطوح عالی مدیریتی استان از ۳ مدیر به ۱۵ مدیر افزایش یافته است و امیدواریم با سیاست‌های دولت گام‌های بهتری در این مسیر برداشته شود.

سالاری خاطرنشان کرد: گیلانی‌ها مردم قدرشناس و مهمان نوازی هستند و امیدواریم با بهبود ارائه خدمات شاهد افزایش رضایتمندی مردم باشیم.

انتهای پیام/اص

فرام آمدن ظرفیت‌های گردشگری بخاطر طبیعت بی نظیر گیلان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر