کد خبر: ۶۸۵۷۴۵۰
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۸
معاون امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات کشور:

صادقی گفت:عدم امنیت اطلاعات افراد در شبکه‌های مجازی چالش مهم دنیای امروز است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،ابوالقاسم صادقی معاون امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات کشور دیروز در حاشیه مراسم اختتامیه ششمین جشنواره ملی افتا در دانشگاه صنعتی اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر ۱۱۰ شرکت کوچک و بزرگ افتا (امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات) در سطح کشور مجوز فعالیت دارند که از این تعداد ۲۵ شرکت ریشه‌دار و دارای برند در حوزه امنیت فضای تبادل اطلاعات هستند.

وی بیان داشت: یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین شرکت‌های امنیت فضای تبادل اطلاعات کشور در اصفهان دایر شده است.

معاون امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات کشور تصریح کرد: عدم امنیت اطلاعات افراد در شبکه‌های مجازی امروز یک چالش پیش رو در دنیا است که ایران نیز همچون دیگر کشور‌ها با این چالش بزرگ مواجه است و به دنبال راهکار‌های آن هستیم.

وی با اعلام اینکه به دنبال رشد نبود حریم و مرز مشخص در دنیای مجازی و رشد نا امنی‌ها در نگهداری از اطلاعات در شبکه‌های مجازی به طور قطع نیاز به توسعه شرکت‌های افتا داریم، اضافه کرد: در برنامه ششم توسعه کشور، مفاد مرتبط با امنیت و پدافند سایبری از سوی شورای عالی فضای مجازی تصویب شده است و بخشی از آئین نامه‌ها در حال تغییر است و سیاستگذاری‌های جدید برای شرکت‌های افتا ابلاغ می‌شود.

وی بیان داشت: شرکت‌های که هم اکنون در حوزه افتا در ایران کار می‌کنند عمدتاً بر اساس بازار دولتی توانستند روند کار خود را توسعه دهند.

صادقی اظهار داشت: به دنبال ظهور برخی از تکنولوژی‌ها تنها یک شرکت توانسته به آن حد از علم برسد که امنیت لازم برای شبکه‌های سایبری را ایجاد کند. 

 
انتهای پیام/م 
 

مراسم اختتامیه ششمین جشنواره ملی افتا در دانشگاه صنعتی اصفهان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر