کد خبر: ۶۸۵۷۵۵۹
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در رشت گفت: در مورد خبر استعفام باید بگویم در این مورد بار‌ها خبر تهیه شده است و ما گفتیم که هستیم.

از استعفای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تا چگونگی حجاب بازیگران و شوی اخیر لباس در شمال تهرانبه گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در رشت گفت: در مورد خبر استعفای بنده بار‌ها خبر تهیه است و بنده هر بار گفتم که هستم.

وی، در پاسخ به چگونگی حجاب بازیگران و شوی اخیر لباس در شمال تهران، افزود: در مراکزی که نمایش انجام می‌شود به‌طور مثال در حوزه سینما ملت و سالن‌های رسانه هنرمندان با لباس‌های مختلف حضور پیدا می‌کنند.

وزیر فرهنگ، با بیان اینکه با صحبت‌هایی که انجام شده قرار بر این شد تا برنامه‌ریزی بهتری انجام شود و فضای حضور فضا‌های رسمی‌تری باشد، گفت: این اتفاقات رسمی کشور است و طبیعتاً در اتفاقات رسمی لباس‌ها باید به‌صورت رسمی‌تر باشد.

سیدعباس صالحی، درباره هزینه‌های جشنواره فیلم فجر، افزود: تمامی جشنواره‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موظف شدند تا ۳ ماه بعد هزینه‌ها را اعلام کنند.

وی، با بیان اینکه استان گیلان گنج پنهان و آشکار در حوزه هنر است گفت: در بحث زیرساختی حدود ۱۰ پروژه در حال ساخت در گیلان وجود دارد.

صالحی ، با اشاره به اینکه با افتتاح تالار مرکزی رشت بیست و چهارمین مجتمع فرهنگی و هنری استان گیلان به بهره برداری رسیده است، تصریح کرد: اهالی خوب گیلان و هنرمندان منتظر این اتفاق مهم و خبر خوش بودند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه ترسیم و تنظیم نقشه راه فرهنگی و هنری از جمله اقدامات سفر آینده به گیلان است افزود: معنا و مسیر ۳ ساله حرکت با دولت با ۱۲ استان تنظیم شد.

صالحی با تاکید بر اینکه در حوزه زیرساختی و رویدادی و برنامه‌ای، برنامه مشترکی را با استاندار گیلان تنظیم می‌کنیم گفت: استان گیلان فرصت‌های فراوانی را دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه استان گیلان گنج پنهان و آشکار در حوزه هنر است تاکیدکرد: در بحث زیرساختی حدود ۱۰ پروژه در حال ساخت در گیلان وجود دارد.

صالحی با بیان اینکه شرایط منابع عمومی کشور را درک می‌کنیم، ولی تمام تلاش خود را نیز انجام می‌دهیم گفت: اعتبارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی محدود است و تنها دو و نیم درصد بودجه عمومی کشور در سرفصل فرهنگ، تفریح و ترییت‌بدنی است.

وی گفت: از دو و نیم درصد اعتبارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تنها ۱۳ درصد آن در اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و باید با منابع محدود تلاش کرد.

 

انتهای پیام/م.ع

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره خبر استعفای خود پاسخ داد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر