کد خبر: ۶۸۵۸۰۹۹
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۰

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با اشاره به نقش مهم سوریه در منطقه بر ضرورت بازگشت این کشور به اتحادیه عرب تأکید کرد.

تاکید روسیه بر ضرورت بازگشت سوریه به اتحادیه عرببه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی روسیاالیوم، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در کنفرانس خبری هفتگی خود گفت: اتحادیه عرب باید حقوق سوریه را به آن بازگرداند، به این کشور اجازه بدهد حقوق خود را دوباره بازستاند، فعالیت‌های خود را در این اتحادیه از سر بگیرد و به تعهدات خود در آن پایبند باشد.

زاخارووا افزود: از نظر تاریخی نیز سوریه به این منطقه تعلق دارد و کشوری بزرگ است و مشکلات زیادی هم دارد پس چرا نباید به اتحادیه عربی بپیوندد؟ سوریه همچنین در زمینه بهبود شرایط در منطقه نقش دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه همچنین تصریح کرد: مؤسسات بین المللی تنها برای دور هم جمع کردن کشور‌هایی که دیدگاه‌های مشترکی دارند، نیست بلکه مؤسسات بین المللی باید از هر نوع دیدگاهی استقبال کنند و همه مسائل منطقه را در دستور کار خود قرار بدهند. این موسسات تنها برای منافع خود تأسیس نشده اند یا مجموعه‌ای که دیدگاه‌های مشترکی دارند نیستند بلکه تأسیس شدند تا مسائلی را که در این منطقه وجود دارد، حل کنند. سوریه نیز از جمله مسائل مهم این منطقه است. موضوع سوریه موضوعی اساسی است و برای همه از اهمیت زیادی برخوردار است و برای همه شفاف و روشن است.

او همچنین افزود: سیاست‌های شرکای غربی مانع از بازگشت سوریه به اتحادیه عرب می‌شود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر