کد خبر: ۶۸۵۸۲۴۲
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۰

وزارت خارجه سوریه ادعاهای هیأت به‌اصطلاح «حقیقت‌یاب» سازمان منع تسلیحات شیمیایی مبنی بر حمله با مواد شیمیایی حاوی کلر به شهر دوما را رد کرد.

دولت سوریه گزارش آژانس منع تسلیحات شیمیایی را مردود و تحریف‌شده خواندبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت خارجه سوریه روز پنج‌شنبه، ادعاهای هفته گذشته یک آژانس جهانی تسلیحات شیمیایی را مبنی بر این که یک «عامل شیمیایی سمی» حاوی کلر در حمله‌ای در آوریل گذشته به یک شهر تحت کنترل تروریست ها استفاده شده است «از اساس» رد کرد.

وزارت خارجه سوریه این موضع را در بیانیه ای عنوان کرد که خبرگزاری رسمی این کشور سانا آن را مخابره کرد.

بازرسان سازمان منع تسلیحات شیمیایی روز جمعه مدعی شدند مواد شیمیایی حاوی کلر در حمله ای در روز هفتم آوریل 2018 در شهر دوما در نزدیکی پایتخت سوریه به کار رفته است.

در بیانیه وزارت خارجه سوریه آمده است: «جمهوری عربی سوریه از اساس این نتیجه گیری تیم ماموران را رد می کند». این بیانیه می‌افزاید: این گزارش هیچ تفاوتی با گزارش های قبلی این تیم که آکنده از تحریف آشکار حقایق است ندارد.

وزارت خارجه سوریه همچنین اعلام کرد: تحقیقات این سازمان اظهارات شاهدان را نادیده گرفته است که این حادثه را تجربه کرده و گفته اند ادعای استفاده از تسلیحات شیمیایی نمایشی توسط گروه های تروریست مسلح بوده است.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر