کد خبر: ۶۸۵۸۳۲۵
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: تا دو سال آینده ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا دو سال آینده در کشور احداث می‌شود که این یک اقدام موثر و مناسب خواهد بود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: اقداماتی در ارتباط با توسعه ساخت مسکن در سطح کشور انجام یافته است که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام یافته تا دو سال آینده ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا دو سال آینده در کشور احداث می‌شود که این یک اقدام موثر و مناسب خواهد بود.

وی بیان کرد: تسهیلات ۱۲ تا ۱۵ ساله با بهره ۶ تا ۸ درصد به این مساکن ارائه می‌شود و جامعه هدف افراد نیازمند جامعه است که انتظار می‌رود دولت برنامه‌ریزی مناسب در احداث و تحویل این مساکن داشته باشد که این موضوع برای ما بسیار حائز اهمیت و اساسی بوده و باید مورد توجه واقع شود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: به تفکیک ساخت این واحد‌ها ۱۰۰ هزار واحد آن در شهر‌های جدید، ۱۰۰ هزار واحد توسط نهاد‌های حمایتی بهزیستی و کمیته امداد و انجمن‌های خیرین مسکن ساز و ۲۰۰ هزار واحد هم در بافت‌های فرسوده احداث می‌شود.

بدری با اشاره به حل مشکلات مسکن‌های مهر نیز افزود: حل مشکلات زیرساختی و آب و برق مسکن‌مهر تا دو سال آینده به اتمام می‌رسد و بحث فروش و انتقال مالکیت مسکن مهر به صاحبان آن بر اساس قیمت کارشناسی هم اختیارات خوبی است که امیدوارم کمک کار شود.

وی با اشاره به کمرشکن بودن قیمت مسکن نیز گفت: در حال حاضر متاسفانه با قیمت‌های حبابی مسکن روبه‌رو هستیم که افزایش قیمت مصالح ساختمانی اصلی‌ترین دلیل این مسئله اطلاق می‌شود که این مسئله نیاز به نظارت و برنامه‌ریزی قوی و منسجم دارد چرا که با قدرت خرید مردم فاصله زیادی دارد.

منبع تسنیم

انتهای پیام/م

وعده احداث واحدهای مسکونی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر