افتتاح اولین دوره قلم زنی دله قهوه با در دشت آزادگان

اولین دوره قلم زنی دله قهوه با حضور مدیرکل سازمان فنی و حرفه‌ای استان خوزستان در شهرستان دشت آزادگان افتتاح شد.

علی عبیاوی، رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دشت آزادگان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، گفت: اولین دوره قلم زنی دله قهوه با حضور عبدالنبی سواعدی، مدیرکل سازمان فنی و حرفه‌ای استان خوزستان در این شهرستان افتتاح شد.

وی اظهار داشت: باتوجه به اینکه دله قهوه در میهمان نوازی و آداب و رسوم مردم خوزستان نقش تاریخی دارد، لذا اداره فنی و حرفه‌ای شهرستان دشت آزادگان با همکاری اداره میراث فرهنگی این شهرستان اقدام به برگزاری اولین دوره قلم زنی روی دله قهوه کرد.

عبدالنبی سواعدی، مدیرکل سازمان فنی حرفه‌ای خوزستان ضمن تاکید بر لزوم آموزش مهارت‌هایی که به اشتغالزایی منجر می‌شوند تصریح کرد: رشته قلم زنی از رشته‌هایی است که سابقه تاریخی در شهرستان دشت آزادگان دارد و می‌توان با آموزش قلم زنی روی دله قهوه زمینه صادرات محصولات به کشور‌های همسایه را فراهم کرد.

وی ضمن تشکر از رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دشت آزادگان خواستار ایجاد ارتباط تنگاتنگی بین اداره صنایع دستی و فنی و حرفه‌ای شد.

در پایان عبدالنبی باوی، رییس محترم اداره فنی و حرفه‌ای شهرستان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات علی عبیاوی، آمادگی این مرکز جهت پشتیبانی و حمایت از آموزش رشته‌های صنایع دستی شهرستان که می‌تواند سهم بسزایی در اشتغالزایی جوانان منطقه داشته باشد را اعلام نمود.

انتهای پیام/گ

برگزاری دوره قلم زنی دله قهوه

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.