کد خبر: ۶۸۵۸۸۴۶
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۷

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: دومین دوره و کارگاه آموزشی مدیریت بیماران ترومایی (PHTM) با مشارکت مربیان اورژانس کشور (قطب جنوب شرق) در این شهرستان برگزار شد.

کارگاه آموزشی مدیریت بیماران ترومایی در ایرانشهر برگزار شد به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، محمودرضا ناصح رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: دومین دوره و کارگاه آموزشی مدیریت بیماران ترومایی (PHTM) با مشارکت مربیان اورژانس کشور (قطب جنوب شرق) در شهرستان ایرانشهر برگزار شد.

محمود رضا ناصح  افزود: در این دوره که با هدفِ ارتقای سطح دانش، نگرش و عملکرد پرسنل فوریت‌های پزشکی در برخورد با مصدومان ترومایی به صورت تئوری و عملی برگزار شد، ۲۴ نفر از کارکنان اورژانس حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر از شهرستان‌های ایرانشهر، مهرستان، دلگان و فنوج شرکت کردند.

وی تصریح کرد: مباحث مختلفی، چون تروما به سر و ستون مهره‌ها، قفسه سینه، شکم، لگن، اندام‌ها، مدیریت راه هوایی در بیماران ترومایی، کنترل خونریزی و شوک، نحوه برخورد با سوختگی ها، نحوه برخورد با کودک یا سالمندِ دچار تروما و ارزیابی بیمار ترومایی از عناوین آموزشی این کارگاه بود.

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر خاطرنشان کرد: در کنار هر مبحث تئوری، یک برنامه عملی پیش‌بینی شده بود که در قالب ۴ ایستگاه مهارت آموزی، بیمارنما‌ها براساس سناریوی از پیش تعیین شده برای بخش عملی گریم می‌شدند و اساتید در هر ایستگاه، شرکت‌کنندگان را برای انجام مهارت‌های استانداردِ برخورد با مصدومان ترومایی راهنمایی می‌کردند.

وی گفت: در تلاش هستیم که در ماه‌های آینده نیز دوره PHTM را طبق الگوی استاندارد کشوری برای تمامی کارکنان اورژانس حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر برگزار کنیم.

ناصح با اشاره به اینکه این دوره براساس دستورالعمل ابلاغ شده از سوی سازمان اورژانس کشور برگزار شد، اظهار داشت: در پایان دوره، آزمون کتبی و عملی از شرکت‌کنندگان به عمل آمد و نفرات برتر معرفی و تشویق شدند.

وی گفت: سعید امیریان، محمد نارویی و ابوذر بیجارزهی از شهرستان ایرانشهر به ترتیب رتبه اول تا سوم را کسب کردند و اسماعیل فاضلی از شهرستان مهرستان و محمد حسن شهسواری از شهرستان فنوج رتبه چهارم و پنجم این دوره را به خود اختصاص دادند.


انتهای پیام/ع

کارگاه آموزشی مدیریت بیماران ترومایی در ایرانشهر 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر