کد خبر: ۶۸۵۸۹۲۶
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۷
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

مدیرکل اداره دارو سازمان غذا و دارو گفت: تا پایان سال ۹۷ حدود ۸.۵ میلیون کارپول بی حسی دندانپزشکی در بازار توزیع می‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، دندانپزشکی و بی حسی دندان با آمپول موضوعی است که کمتر کسی با آن آشنا نیست و اغلب افراد  طعم آمپول بی حسی دندانپزشکی را چشیده اند.

کارپول بی حسی دندانپزشکی یکی از ملزومات دندانپزشکی برای کار درمان  است، اما پس از تحریم ها و نوسانات نرخ ارز بازار دندانپزشکی کشور با چالش کمبود کارپول بی حسی دندانپزشکی مواجه شده‌ است و به گفته مسئولان وزارت بهداشت در حوزه دندانپزشکی حتی به دلیل ارزان بودن با پدیده قاچاق معکوس روبه رو شدیم.
توزیع ۸.۵ میلیون کارپول دندانپزشکی تا پایان سال ۹۷/ قاچاق معکوس داروی بی حسی به دلیل تفاوت نرخ ارز

تولید 250 هزار واحد کارپول دندانپزشکی ایرانی در شرکت های داروسازی

محمد عبده زاده مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره موضوع کمبود کارپول بی حسی دندانپزشکی و چالشی دندانپزشکان و دانشکده های دندانپزشکی با آن روبه رو شده اند، گفت: تدابیری که اندیشیده ایم تا نیاز بازار را  از 2 راه تولید داخل کارپول دندانپزشکی از سوی 2 شرکت داروسازی و به موازات آن واردات کارپول بی حسی دندانپزشکی تامین  کنیم و به نظر می رسد که  مشکل کارپول دندانپزشکی در بازار حل شده است.

عبدزاده به میزان تولید کارپول بی حسی دندانپزشکی در 2 شرکت داروسازی ایرانی اشاره کرد و افزود: یکی از شرکت های تولیدکننده کارپول روزانه 150 هزار محصول تولید می کند و این محصولات تحویل بازار می شود و 100 هزار کارپول را نیز یک شرکت تولیدکننده کارپول بی حسی دندانپزشکی تولید می کند  و محصولات خود را در بازار به فروش می رساند تا دندانپزشکان استفاده کنند.

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به واردات کارپول بی حسی دندانپزشکی برای حل مشکل کمبود و از بین رفتن التهاب موجود در بازار اظهار کرد: به موازات تولید کارپول بی حسی دندانپزشکی، واردات نیز انجام می شود و محموله وارداتی کارپول بی‌حسی دندانپزشکی وارد  کشور شده است و این محموله وارداتی کارپول بی حسی دندانپزشکی در مرحله برچسب گذاری و رجیستریشن قرار دارد.

توزیع ۸.۵ میلیون کارپول دندانپزشکی تا پایان سال ۹۷/ قاچاق معکوس داروی بی حسی به دلیل تفاوت نرخ ارز

3.5 میلیون واحد کارپول دندانپزشکی مصرف می شود

عبده زاده به میزان توزیع کارپول دندانپزشکی مصرفی کشور اشاره کرد و گفت: میزان مصرف کارپول بی حسی دندانپزشکی در زمان اوج به 3.5 میلیون واحد می رسد و پیش بینی می کنیم تا پایان سال 97 حدود 8.5 میلیون کارپول دندانپزشکی در زنجیره توزیع شود و  در اختیار دندانپزشکان قرار گیرد و به دنبال آن التهاب موجود در بازار کارپول دندانپزشکی از بین برود.

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو  درباره چالش قاچاق معکوس کارپول دندانپزشکی اظهار کرد: ما با دندانپزشکان و شرکت های پخش بحث و بررسی کردیم و راه هایی برای مبارزه با قاچاق معکوس اندیشیده ایم اما تا زمانی که اختلاف نرخ ارز وجود دارد با قاچاق معکوس کارپول دندانپزشکی مواجه خواهیم بود و هیچ کدام از راه حل ها نمی تواند  صد درصد قاچاق معکوس را از بین ببرد چرا که اختلاف نرخ ارز بسیار معنادار است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر