کد خبر: ۶۸۵۸۹۳۵
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵
۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵
کد خبر : ۶۸۵۸۹۳۵
گروه : سمنان » سمنان
وزیر دفاع:

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: توسعه و پیشرفت روز افزون سامانه های دفاعی پیشرفته با رویکرد هوشمندسازی و شبکه سازی نیازمند توسعه متناسب در حوزه انرژی است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، امیر سرتیپ امیرحاتمی روز شنبه در آیین افتتاح بزرگترین واحد فلزی غیر دولتی کشور در شهرک صنعتی فجر ۲ شهرستان آرادان، ضرورت و کارکرد انرژی را به عنوان یک مقوله مهم و حساس در صنعت دفاعی کشور بر شمرد.

وی با بیان این که امروزه توسعه و پیشرفت اقتصادی و صنعتی جوامع نوین به انرژی و تامین پایدار منابع قابل اطمینان آن وابسته است، اظهار داشت: انرژی، پیش برنده کلیدی هر کشور در دستیابی به قله‌های رفیع علمی و حوزه دفاع و امنیت آن کشور است.

وزیر دفاع با اشاره به افتتاح بزرگترین واحد صنعتی و معدنی مکانیزه تولید سرب کشور و فاز اول اکتشاف و بهره برداری از معدن مس طُرود شاهرود همچنین نوسازی قدیمی‌ترین صنعت ذوب مس کشور در سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع ابراز داشت: به ثمر رسیدن این طرح‌های عظیم حاصل حرکت جهادی و کار بزرگی بود که با کمک متخصصان تلاشگر مجتمع صنعتی و معدنی فجر تحقق یافت.

وزیر دفاع با بیان اینکه یکی از اهداف اجرای طرح‌های صنعتی، تبدیل مواد معدنی و جلوگیری از خام فروشی مواد اولیه است، گفت: مجتمع صنعتی معدنی فجر ۲ برای اولین بار در ایران، حدود ۷ هزار تن پرک و گرانول پلی پروپیلن را از جلد باتری و ۵ هزار تن پودر سولفات سدیم را از لجن اسیدی باتری تولید می‌کند.

وی با اشاره به ظرفیت مجتمع صنعتی جدید که با انتقال صنایع و امکانات عظیم صنعتی از تهران به گرمسار انجام شده است، تصریح کرد: این مکان با ایجاد ظرفیت بازیافت سالیانه حدود ۵ میلیون دستگاه انواع باتری‌های فرسوده وسایل نقلیه، مطابق با آخرین استاندارد‌های زیست محیطی داخلی و بین المللی احداث شده است.

حاتمی بیان کرد: بومی سازی، طراحی و ساخت کوره‌های گردان ذوب سرب و مس، کسب دانش فنی و تولید سرب خالص به روش هیدرومتالوژی الکترولیز برای اولین بار در ایران و غرب آسیا و با کسب دانش فنی و بومی سازی اجرای سیستم فرآوری کنسانتره مس انجام شده که از مهمترین نتایج عملیاتی شدن این طرح عظیم ملی در سازمان، نشان دادن توان وزارت دفاع است.

وی با اشاره به اینکه اجرای این طرح عظیم با اتکا به منابع و درآمد‌های داخلی و تسهیلات موجود انجام شده است، افزود: در طرح‌های افتتاح شده علاوه بر صرفه جویی در هزینه‌ها تمامی تمهیدات زیست محیطی و HSE منطبق با آخرین استاندارد‌های جهانی برای حفظ منابع طبیعی آب و خاک و کارکنان اندیشیده شده است.

وزیر دفاع با اشاره به افتتاح معدن سرب، مس و کارخانه فرآوری کنسانتره معدنی در منطقه شاهرود به صورت ویدئو کنفرانس افزود: این مجتمع قادر است تا ۶۰ هزار تن انواع آلیاژ سربی و ۱۰ هزار تن مس کاتد با درجه صادراتی از مواد اولیه معدنی و مواد ثانویه را تولید کند.

 وزیر دفاع در حاشیه افتتاح از متخصصان و کارکنان سازمان توان وزارت دفاع که با همت و کار جهادی در سخت‌ترین شرایط پای اهداف بزرگ ملی ایستادند تقدیر کرد.

امیر سرتیپ امیر حاتمی به همراه اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری برای افتتاح چند طرح بزرگ صنعتی به استان سمنان سفر کرده است.
معاون اول رئیس جمهوری به منظور افتتاح چند طرح صنعتی با استقبال مسئولان محلی روز شنبه وارد استان سمنان شد.

 در سفر یک روزه جهانگیری به استان سمنان بزرگترین واحد فلزات غیردولتی کشور در شهرک صنعتی فجر ۲ شهرستان آرادان و کشتارگاه صنعتی طیور در شهرک صنعتی اِیوانَکِی شهرستان گرمسار به بهره برداری رسید.
طرح واحد صنعتی تولید انواع فلزات در ۱۰۰ هکتار مساحت در شهرک صنعتی فجر ۲ شهرستان آرادان با اشتغالزایی برای ۳۰۰ نفر با حضور معاون

اول رئیس جمهوری افتتاح شد و در این واحد صنعتی ظرفیت تولید سالانه ۶۶ هزار تن سرب و مس مهیا است.
میزان سرمایه گذاری در اجرای این طرح یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال است و مجوز اولیه با موضوع انتقال گروه صنعتی شهید عارفی به خارج از تهران در سال ۱۳۹۲ در کمیسیون زیربنایی هیات دولت تصویب و دوره اجرای آن ۱۳۹۳ تا ۱۴۰۰ تعیین شده بود.
اجرای این طرح در سال ۹۳ پس از مالکیت زمین و رفع مشکلات زیرساختی آب، گاز و برق کلنگ زنی شد.

از اهداف اساسی اجرای این طرح توسعه زیرساخت‌های مهم اقتصادی کشور در بخش خودرو، صنعت دفاعی و افزایش توان رقابتی توسعه صادرات است.

گرمسار غربی‌ترین شهرستان استان سمنان و دارای وسعت پنج هزار و ۱۸۲ کیلومتر مربع و جمعیتی حدود ۷۰ هزار نفر است، این شهرستان از شمال به دماوند، از غرب به ورامین، از شرق به شهرستان آرادان و از جنوب به کویر مرکزی محدود می‌شود و در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان سمنان واقع است.

از مجموع ۲ هزار و ۱۰ واحد تولیدی فعال در استان سمنان ۴۰ درصد در شهرستان‌های گرمسار و آرادان مستقر است.
شهرستان آرادان با دستکم ۱۵ هزار نفر جمعیت در غرب استان سمنان قرار دارد.

 

انتهای پیام/ب

صحبت های امیر سرتیپ امیرحاتمی در شهرستان آرادان

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر