کد خبر: ۶۸۵۹۳۸۲
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵
۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵
کد خبر : ۶۸۵۹۳۸۲
گروه : قم » قم
کارگردان پیشکسوت قم عنوان کرد؛

طاهری گفت:نمایش شاد و کودکانه «یه دم و دو گوش»که با هدف آموزش بهداشت شهر آغاز شده تا۲۵ اسفندماه درخانه نمایش میزبان کودکان است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،سیدمحمدجواد طاهری کارگردان پیشکسوت قم از اجرای نمایش یه دم و دو گوش در قم خبر داد وگفت:این نمایش که اجرای آن از پنجم اسفندماه در خانه نمایش آغاز شده تا ۲۵ اسفندماه امسال ادامه دارد.

این کارگردان قمی با بیان اینکه اصلی‌ترین مخاطب نمایش یه دم و دو گوش، کودکان هستند،بیان کرد: کودک با دیدن این نمایش یاد می‌گیرند در شهری که زندگی می‌کنیم باید پاکیزگی را رعایت کنند و به حقوق شهروندی احترام بگذارند.

وی موضوع این نمایش کودکانه را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: نمایش یه دم و دو گوش با هدف بهبود موضوع بهداشت شهری و شهروندی به تولید رسیده است و برای کودکان بسیار آموزنده و جذاب است.

طاهری با عنوان اینکه کارگردانی نمایش یه دم و دوگوش را خود انجام داده است،اضافه کرد: ریحانه سلامت نویسندگی این نمایش را برعهده داشته و محمد حاجی بابایی، علی هاشمی، مینو منصوری از جمله هنرمندانی هستند که در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

وی همچنین طراح گرافیت و تبلیغات را مهدی صادق یکتا معرفی و تصریح کرد: تصویرگری این طرح را رضا فتوحی و آهنگسازی آن را محسن میرزایی انجام دادند.

کارگردان پیشکسوت تئاتر در قم با عنوان اینکه نمایش یه دم و دو گوش به سفارش نهاد خاصی به تولید نرسیده است،افزود: یکی از دغدغه‌هایی که همیشه به دنبال آن هستم آموزش نظافت شهری به کودکان است تا به مسائل پاکیزگی شخصی، عمومی و اجتماعی به صورت ویژه توجه ویژه داشته باشند.

طاهری با اشاره به کاستی‌های شهر در بخش فرهنگی اشاره کرد: اگر مردم و خانواده‌ها همراهی و استقبال کنند و به بخش آموزشی نیز توجه شود، آثار این چنینی روی صحنه می‌رود.

کارگردان نمایش یه دم و دو گوش عنوان کرد: این نمایش در خانه نمایش قم واقع در بلوار الغدیر، رو به روی بوستان علوی، کوچه ۴۹ فرعی اول هرشب میزبان کودکان و خانواده‌های آنان است.

وی ابراز کرد: در این نمایش بر بُعد آموزشی آن به صورت جدی توجه شده و همچنین در انتخاب موسیقی نیز سعی شده از موسیقی ۶،۸ استفاده نشود به همین دلیل تمام موسیقی‌های نمایش و شعر‌ها در قالب ریتم ۲،۴ طراحی شده تا کودکان در عین حال که انرژی لازم از موسیقی و فضای صحنه را دریافت می‌کنند، بتوانند شعر را بشنوند.

وی یادآورشد: این نمایش به ماجرای دختر بچه‌ای به نام «خورشید» می‌پردازد که بر اساس توصیه مادر باید زباله را در سطل مخصوص بگذارد، اما در این میان موش‌ها به سرکردگی دو موش به نام «مموش» و «خموش» با اجرای نقشه‌های مختلف تلاش می‌کنند تا کیسه زباله را از وی بگیرند.

انتهای پیام/ح

میزبانی نمایش «یه دم و دو گوش» از کودکان در قم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر