کد خبر: ۶۸۵۹۶۹۳
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۶
مدیرکل آموزش و پرورش استان قم عنوان کرد؛

شیخ الاسلام گفت:طی چهار سال اخیر ۱۴۷مدرسه در قم احداث و بازسازی شد و اکنون استان رتبه۲۶ را در زمینه سرانه فضای آموزشی در کشور دارد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،حمیدرضاشیخ الاسلام مدیرکل آموزش و پرورش استان قم با اشاره به فضای آموزشی استان قم گفت: این استان در سال ۹۳ بالاترین تراکم دانش آموزی و کمترین سرانه فضای آموزشی را در کشور داشت،اما طی چهار سال اخیر ۱۴۷ مدرسه در قم احداث و بازسازی شد واکنون استان رتبه۲۶ را در زمینه سرانه فضای آموزشی در کشور دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم تصریح کرد:هزار تن قیر برای آسفالت مدارس استان تامین کردیم و با این میزان آسفالت، حیاط ۱۸۰ مدرسه در قم آسفالت شد.

شیخ الاسلام با اشاره به موفقیت‌های قرآنی دانش آموزان استان قم عنوان کرد: ۷۲ هزار دانش آموز استان در طرح حفظ جزء ۳۰ شرکت کردند، در حالی که سهمیه در نظر گرفته شده برای قم حدود ۲۲ هزار نفر بود.

وی ادامه داد: دانش آموزان استان قم رتبه دوم را زمینه معدل امتحانات کتبی کسب کردند، رتبه دانش آموزان قمی در کنکور سراسری رتبه چهار بود و این دانش آموزان در سه سال متوالی رتبه نخست کنکور زبان را کسب کردند.

وی افزود: در منطقه پردیسان با توجه به ساخت‌وساز‌های صورت گرفته، تعدادی از زمین‌ها با کاربری‌های آموزشی فریز شدند تا مدارس در این زمین‌ها احداث شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم یادآورشد: در حال احداث درمانگاه جدید فرهنگیان استان با همکاری یکی از خیرین با سقف اعتبار ۱۰ میلیارد تومان برای خدمت رسانی به اقشار مختلف مردم به خصوص فرهنگیان هستیم.

انتهای پیام/ح

احداث و نوسازی ۱۴۷ مدرسه در استان قم

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر