کد خبر: ۶۸۵۹۹۳۸
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۵
مصطفی رستمی در همایش "حکیم محور مقاومت":

نماینده ولی‌فقیه در دانشگاه‌ها گفت: شهید حکیم اجازه نداد اشغال عراق به دست آمریکا موحب گسترش فرهنگ آمریکایی‌ها شود.

شهید حکیم مانع از گسترش فرهنگ آمریکایی‌ها  شدبه گزارش خبرنگار حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت‌الاسلام مصطفی رستمی نماینده ولی‌فقیه  در دانشگاه‌ها در همایش حکیم محور مقاومت در خصوص توانمندی‌های علمی  شهید حکیم گفت: ایشان منبع  فقاهت و شهادت بودند و  عمرشان را در جهاد علمی گذرانده اند. حاصل جهاد علمی حکیم علاوه بر تربیت شاگردان کتاب‌های زیادی را نیز داشته است.

رستمی با بیان اینکه  از خاندان حکیم بیش از هفتاد نفر دستگیر و بیست نفر شهید شدند ادامه داد: شهید حکیم در کنار جهاد علمی، به جهاد سیاسی و فرهنگی  مشغول بوده و مدام در معرض مهاجرت و فشار قرار داشتند.

نماینده ولی‌فقیه با تاکید بر اینکه شهید حکیم منشا وحدت است؛ اظهار کرد: این شهید  به اصولی فطری اعتقاد داشت و ظلم ستیزی در تمام زندگی‌اش  دیده می‌شد و تمام لحظاتش به دفاع از مظلومان گذشت.

نماینده رهبری در دانشگاه‌ها گفت: مبارزه با استعمار و اشغال‌گری آمریکایی‌ها از جمله فعالیت‌های ضد استکباری شهید حکیم بود.

وی افزود: شهید حکیم اجازه نداد اشغال عراق به دست آمریکا موحب گسترش فرهنگ آمریکایی‌ها  شود و حتی شهید حکیم اشغالگری آمریکا را فرصتی برای استقلال طلبی قرار دادند.

رستمی خاطر نشان کرد: شهید حکیم اطاعت تمام از ولایت فقیه داشت و در نهایت با شهادت زندگی اش به زیباترین شکل پایان یافت.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر