کد خبر: ۶۸۵۹۹۷۱
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۹

معاون سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور گفت:اگر نهاد دهیاری تقویت شود و اختیارات متناسب با نیاز و تعریف شده در قانون به آنان تفویض شود شاهد تحولی در این عرصه خواهیم بود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،سعیدرضا جندقیان معاون سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور در سفر به کاشان  ضمن اشاره به نقش مؤثر روستا‌ها در توسعه ملی اظهار داشت: با توجه به اینکه زیربنای زندگی روستایی کشاورزی است، توجه به کشاورزی مبتنی بر تکنولوژی، دانش و فناوری جدید از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و این مهم موجب می‌شود تا نقش روستا‌ها در تولید ناخالص ملی پررنگ‌تر شود.

وی با بیان اینکه ما بالغ بر ۳۷ هزار دهیاری در سراسر کشور مستقر کردیم، گفت: این سازمان مهم یک نهاد عمومی غیردولتی است، در حالی که اگر بخش دولتی این بخش را در اختیار داشت موظف بود تا بخش قابل توجهی از اعتبارات را در این حوزه هزینه کند.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با بیان اینکه امروز شرایطی وجود دارد که دهیاران فضای لازم برای زندگی در روستا‌ها را فراهم می‌کنند، ابراز داشت: اگر نهاد دهیاری تقویت شود و اختیارات متناسب با نیاز و تعریف شده در قانون به آنان تفویض شود شاهد تحولی در این عرصه خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در دوره قبل ۷۲ درصد دهیاران ما ثابت بودند، گفت: با بخش نامه‌ها و نامه نگاری‌های صورت گرفته توصیه شده تا از دهیاران به دلیل دارا بودن دانش و گذراندن دوره‌های لازم در امور تخصصی بکارگیری شوند، اما باید دانست که شرایطی در حال حاضر وجود ندارد که بتوان بالغ بر ۳۷ هزار دهیار را استخدام و آن‌ها را از بودجه دولتی بهره‌مند کرد. 

 
انتهای پیام/م 
 

سفر معاون سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور به کاشان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر