کد خبر: ۶۸۶۴۷۷۸
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳
معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد؛

راستاد گفت: میزان صادرات غیرنفتی در بندر شهید رجایی ۲ برابر میزان واردات بوده که این امر نشان دهنده کاهش اثرپذیری تحریم‌ها است.

افزایش ۲ برابری صادرات غیرنفتی از طریق بندر شهید رجایی/ تجهیز ناوگان‌ دریایی در ایام نوروزمحمد راستاد، معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه هر ساله در طرح‌های نوروزی پایانه‌های مسافری، ناوگان‌ها و جایگاه‌های گردشگری در بنادر جنوبی و شمالی را ساماندهی می‌کنیم، گفت: در آستانه سال ۹۸ تمام پایانه‌های مسافری، ناوگان‌های دریایی و جایگاه‌های دریایی به ویژه در بنادر پرتردد مانند قشم و کیش را ساماندهی کرده‌ایم.

وی ادامه داد: در استان هرمزگان تعداد جایگاه‌های گردشگری و دریایی را اضافه و ناوگان جستجو و نجات اعم از دریایی و هوایی را در تمامی بنادر تجهیز کرده‌ایم.

راستاد تصریح کرد: بسته‌ای از اقداماتی که برای رفاه مسافران دریایی است را در دستور کار خود قرار داده‌ایم و با توجه به آنکه در دهه فجر شاهد روند رو به رشد در زمینه مسافری بودیم، بنابراین برای برخی از جزایر اقدامات ویژه‌ای در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

مدیرعامل بنادر و دریانوردی تأکید کرد: در طول سال‌های گذشته تجربه‌های خوبی برای مدیریت سفر‌های گردشی و دریایی داشته‌ایم به همین منظور سعی کرده‌ایم از تجربه‌های سال گذشته استفاده کرده و در سال ۹۸ اقدامات بهتری به ویژه در بخش فروش بلیت داشته باشیم.


بیشتر بخوانید: مراکز جستجو و نجات دریایی آماده خدمت رسانی به مسافران نوروزی 


وی بیان کرد: در ایام نوروز امسال ۵۸ فروند شناور مجهز و پیشرفته دریایی با ۷ هزار و ۷۰۴ صندلی آماده خدمات‌دهی به هموطنان در نظر گرفته‌ایم.

راستاد گفت: امسال از طریق شناور‌ها قابلیت حمل خودرو و مسافر را ارتقا داده‌ایم به طوری که شناور‌ها می‌توانند ۲ هزار و ۱۰۰ خودرو و ۱۱ هزار و ۹۲۰ مسافر را جابه‌جا کنند.

مدیر عامل بنادر و دریانوردی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال رشد ۱۰ درصدی مسافران دریایی در ایام نوروز را داشته باشیم، زیرا که سال گذشته بیش از ۷ میلیون مسافر و گردشگر دریایی از پایانه‌های بندری جابه‌جا شده‌اند.

وی به میزان صادرات و واردات کالا‌ها در بندر شهید رجایی اشاره کرد و گفت: اگر کاهشی در زمینه واردات بوده به دلیل نوسانات اقتصادی و بی‌ثبات نرخ ارز بوده که اجازه واردات بیشتری داده نشده است و خوشبختانه میزان صادرات غیرنفتی ۲ برابر واردات غیرنفتی بوده است.

انتهای پیام/

رشد ۱۰ درصدی مسافران دریایی در ایام نوروز

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر