کد خبر: ۶۸۶۸۰۵۸
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان کرمانشاه گفت : در حال حاضر روزانه بین ۳۰ تا ۴۰ تن گوشت قرمز تنظیم بازار در سطح استان توزیع می‌شود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،اسماعیل پرویزی‌فر مدیرکل پشتیبانی امور دام استان کرمانشاه با اشاره به توزیع روزانه بین ۳۰ تا ۴۰ تن گوشت قرمز تنظیم بازاری در سطح استان گفت : عمده این گوشت‌ها منجمد بوده و بخش کمی از آن هم به عرضه گوشت گرم گوساله وکیوم شده اختصاص دارد.

وی با اشاره به اینکه توزیع گوشت قرمز را در سطح فروشگاه‌های بزرگ و فروشگاه‌های مناطق حاشیه شهر کرمانشاه داریم، گفت : گوشت قرمز منجمد و گوشت گرم وکیوم شده گوساله وارداتی تنظیم بازاری در حدود ۵۰ مرکز در سطح استان در حال توزیع است که عمده مراکز توزیع هم در مناطق کم برخوردار قرار دارد.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان کرمانشاه با اشاره به استقبال مردم از خرید گوشت قرمز با نرخ‌های مصوب دولتی افزود: با توجه به اختلاف قیمت گوشت تنظیم بازاری با بازار، هرچقدر هم توزیع داشته باشیم باز هم برای خرید گوشت قرمز متقاضی داریم.

پرویزی‌فر در ادامه با بیان اینکه بر اساس آمار‌های موجود میزان نیاز هفتگی استان به گوشت قرمز حدود ۵۰۰ تن است افزود: این میزان معمولاً در ایام خاص سال مثل نوروز بیشتر هم می‌شود.

وی اضافه کرد: برآورد‌ها حاکی از افزایش حدود ۳۰ تا ۴۰ درصدی خرید گوشت قرمز در ایامی مثل نوروز در مقایسه با دیگر ایام سال است، لذا هم اکنون میزان نیاز روزانه استان به گوشت قرمز از میانگین آن که ۷۰ تن در روز است، به حدود ۱۰۰ تن رسیده است.

پرویزی‌فر گفت: معمولاً بین ۱۰ تا ۱۵ درصد نیاز استان به گوشت قرمز از طریق عرضه گوشت قرمز منجمد با نرخ مصوب دولتی تامین می‌شود که در شرایط کنونی حدود ۴۰ درصد نیاز بازار از طریق این گوشت‌ها در حال تامین است.

پرویزی‌فر اشاره‌ای هم به قیمت گوشت قرمز با نرخ‌های مصوب دولتی در سطح استان داشت و افزود: در حال حاضر قیمت گوشت قرمز منجمد گوساله از هر کیلوگرم ۳۱ هزار تومان تا ۳۲ هزار و ۵۰۰ تومان متغیر است و گوشت گرم وکیوم شده نیز به قیمت حدود هر کیلوگرم ۴۱ هزار تومان عرضه می‌شود.

پرویزی فر با اشاره به برنامه ریزی برای تداوم عرضه گوشت قرمز با نرخ‌های مصوب دولتی در سطح استان، افزود: این نوع توزیع را البته نه به این میزان در سال جدید نیز ادامه خواهیم داد تا مردم با مشکلی برای تامین گوشت قرمز مواجه نشوند .

 

 

انتهای پیام/د

توزیع گوشت قرمز تنظیم بازار در سطح استان

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر