کد خبر: ۶۸۶۸۱۳۲
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۰

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان از برخورد با گرانفروشان جوجه یک روزه در استان خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، امیرحسین نظری، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان با اشاره به اینکه قیمت مرغ مشمول کالا‌های اولویت اول تنظیم بازار است، گفت: حداکثر قیمت معین شده برای عرضه هر قطعه جوجه یک‌روزه با بهترین کیفیت ۲ هزار و ۴۰۰ تومان است و واحد‌های تولیدی و توزیعی، موظف به رعایت آن هستند.

وی اظهار داشت: این نرخ از سوی کارگروه تنظیم بازار کشور تعیین شده است.

نظری افزود: مرغداران و اتحادیه‌های مربوطه می‌توانند در صورت خرید جوجه یک‌روزه با قیمت بالاتر از نرخ مصوب یا اطلاع از عرضه آن، اسناد و مدارک خود را برای اعمال قانون در مورد متخلفان و استرداد مبالغ اضافه پرداختی، به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ارائه نمایند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان بیان کرد: با توجه به تعیین و ابلاغ سقف قیمت ۲ هزار و ۴۰۰ تومانی بابت فروش هر قطعه جوجه یک‌روزه گوشتی درجه یک و با توجه به اینکه رعایت نکردن نرخ در نظر گرفته شده، بر قیمت گوشت مرغ به شدت اثرگذار است همه واحد‌های تولیدی ملزم به رعایت این نرخ هستند.

این مقام مسئول اذعان داشت: هرگونه تخطی از این امر گرانفروشی است و با متخلفین بر اساس مفاد قوانین وضع شده در این زمینه برخورد خواهد شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان تصریح کرد: نظارت بر بازار و روند فروش جوجه یک روزه در دستور کار بازرسان این سازمان است و درخواست می‌شود در صورت مشاهده تخلف و عدم رعایت قیمت مصوب در هنگام فروش مراتب را با سامانه دریافت و رسیدگی به شکایات این سازمان از طریق شماره تلفن ۱۲۴ در میان بگذارند تا مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.

انتهای پیام/گ

با عرضه کنندگان مرغ زنده برخورد می‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر