کد خبر: ۶۸۶۹۲۱۲
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۸
شاهرخی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

رئیس اتحادیه گل و گیاه تهران از افزایش قیمت گل سنبل به مبلغ ۳۵ هزار تومان خبر داد.

قیمت گل سنبل به ۳۵ هزار تومان رسید/ ۵۰ درصد پیاز گل سنبل گل نداداکبر شاهرخی، رئیس اتحادیه گل و گیاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره افزایش قیمت سنبل در بازار گفت: قیمت گل سنبل امسال به ۳۵ هزار تومان رسیده است، در حالیکه سال گذشته با قیمت ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان به فروش می‌رسید.

وی در ادامه از علت افزایش قیمت گل سنبل در بازار گفت: متاسفانه امسال، قیمت گل سنبل به‌دلیل نوسانات قیمت پیاز از ۲ هزار تومان به ۹ هزار تومان افزایش داشته است.


بیشتر بخوانید: کاهش ۴۰ درصدی قیمت گل در بازار/رکود بر بازار گل حاکم است 


شاهرخی با اشاره به کمبود گل سنبل در بازار گفت: هم اکنون بسیاری از پیازهای گل سنبل در گمرک مانده و قرار است کارشناسانی از هلند وارد کشور شوند و نظارتی بر این پیاز‌ها داشته باشند، چرا که بسیاری از این پیاز‌ها خراب بودند و حتی ۵۰ درصد از آنها گل ندادند و این امر موجب ضرر دیدن تولیدکنندگان شده است.

وی با بیان اینکه قیمت سبزه نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایشی نداشته است، گفت: هم اکنون سبزه با نرخ‌های ۱۰ هزار تومان به بالا عرضه می‌شود، سبزه در ظرف‌های پلاستیکی ارزان است، اما در ظرف‌های سرامیکی و سفال به سبب افزایش قیمت بالاست.

رئیس اتحادیه گل و گیاه تهران، یادآوری کرد: به مردم توصیه می‌شود که از مغازه‌های دارای مجوز خریداری کنند تا در صورت تخلف و طرح شکایت اتحادیه بتواند با متخلفان و گران فروشان برخورد کند.

به گفته رئیس اتحادیه گل و گیاه تهران، هم اکنون  گل سنبل در بازار موجود نیست و حتی قابل فروشم هم نیست.

شاهرخی با بیان اینکه قیمت گل از روز مادر تا به امروز ۳۰ تا ۴۰ درصد ارزان شده است، تصریح کرد: قیمت گل میخک از ۱۵ تا ۲۰ هزار، شقایق ۱۵ هزار، گل داودی ۱۵ تا ۲۰ هزار، شب بو شاخه‌ای ۷ تا ۸ هزار، ارکیده بر حسب تعداد گل شاخه‌ای ۵۰ هزار تومان است.

انتهای پیام/

کمبود گل سنبل در بازار

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر