کد خبر: ۶۸۷۱۲۴۱
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۲
۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۲
کد خبر : ۶۸۷۱۲۴۱
محمد اسلامی خبر داد؛

به گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در آیین بهره برداری از ۱۰ کیلومتر از محور چهار خطه هراز گفت: ۸۰۰ کیلومتر از راه‌های کشور امسال چهار  بانده شد و سال آینده نیز ۳۰۰ کیلومتر آزاد راه احداث می‌شود.

وی گفت: در حال حاضر حدود ۳۰ کیلومتر از محور هراز چهار خطه نشده که ۱۰ کیلومتر در ابتدای سال ۹۸ و مابقی نیز در سال ۹۹ تکمیل و زیر بار ترافیک قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه از ساعت ۲۴ امشب سامانه الکترونیکی پرداخت عوارض اتوبان‌ها آغاز و مردم در گیت عوارضی توقف ندارند، افزود: این طرح سیستم پیشرفته‌ای است که به صورت الکترونیکی ثبت و عوارض الکترونیکی به موبایل راننده اعلام و راننده در ایام نوروز نسبت به پرداخت آن اقدام می‌کند که به صورت پایلوت در نوروز امسال در اتوبان‌های تهران – قم، تهران – ساوه، کرج – قزوین و قزوین – زنجان اجرایی می‌شود.
 
سید محمد نظری مدیرکل راه و شهرسازی مازندران نیز گفت: برای چهاربانده شدن ۱۰ کیلومتر جاده هراز حدود ۸۵۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون حدود ۷۵ کیلومتر از این محور در حوزه استحفاظی مازندران چهار بانده شده است، افزود:حدود ۳۰ کیلومتر از این محور برای چهار بانده شدن باقی است و در صورت تامین اعتبار این بخش نیز در سال آینده زیر بار ترافیک قرار می‌گیرد.

نظری اعتبار مورد نیاز برای تکمیل چهار خطه هراز را بیش از ۳ هزار میلیارد ریال اعلام کرده است.

محور هراز ۱۸۰ کیلومتر مسافت دارد که ۱۰۵ کیلومتر از این محور در حوزه استحفاظی استان مازندران قرار دارد و ۷۵ کیلومتر در حوزه استحفاظی استان تهران است.

این محور به دلیل نزدیکی به تهران یکی از پرترافیک‌ترین محور‌های کشور محسوب می‌شود به طوری که روزانه بین ۴۰ تا ۶۰ هزار دستگاه خودرو در آن تردد می‌شود.

انتهای پیام/ک


تسهیل در تردد خودرو‌ها با ساخت ۸۰۰ کیلومتر راه جدید

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر