کد خبر: ۶۸۸۰۵۶۲
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
امام جمعه قم عنوان کرد؛

آیت الله اعرافی گفت: بانک‌ها باید رویه‌های خود را اصلاح کنند؛ سود‌های مضاعف و اشکالاتی که در مسیر تسهیلات سرمایه‌گذاری است باید برداشته شود که این نیاز به برنامه جامع و همت در صحنه و تلاش میدانی دارد.

به گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛آیت‌الله علیرضا اعرافی امام جمعه قم در خطبه‌های نماز جمعه امروز قم گفت: بعثت بالاترین تجلی خداوند به شمار می‌آید ، امروز ما باید تمام ابعاد معرفتی، دینی، علمی، اخلاقی و تمدنی اسلام بزرگ را به جهان عرضه کنیم.

وی با تاکید بر اینکه بیانیه گام دوم انقلاب نکته‌ای برای باز عرضه کردن پیام بعثت و رستاخیز عظیم به جهان امروز است عنوان کرد: این رسالت عظیم ابلاغ پیام بعثت به جهانیان است.

امام جمعه قم با اشاره به حوادث سیل در کشور بیان کرد: این حادثه با وجود اینکه نشان‌دهنده رحمت خاص الهی بود همراه با آن شاهد نابسامانی‌ها، مشکلات، تلفات و خساراتی بودیم؛ از یکسو باید خداوند را شاکر باشیم چراکه خشکسالی‌ها با بارندگی چندین برابر این روز‌ها جبران شد، اما باید با افرادی که در این حوادث دچار آسیب و مصیبت شدند اظهار همدردی کنیم.

وی ضمن تقدیر از افراد و گروه‌ها و سازمان‌هایی که در امدادرسانی به حادثه‌دیدگان فعال بودند عنوان کرد: همچنین اقدامات قابل توجهی در ستاد‌های تسهیلات نوروزی برای خدمت‌رسانی به مسافران انجام شد که قابل تقدیر است.

وی افزود: ما باید دو حادثه مهم زلزله و سیل را در کشور مدیریت کنیم؛ این دو اتفاق با برنامه‌ریزی قابل کنترل و هدایت است و مسوولان باید برنامه‌ریزی جدی کنند تا از این آفات پیشگیری شود؛ آمادگی، هشیاری و برنامه‌ریزی برای جلوگیری از حوادث لازم است و همه هشدار‌ها لازم را دادند تا در کشور از آسیب‌های حاصل از این موارد جلوگیری شود.

آیت‌الله اعرافی تصریح کرد:در قم هم از استانداری و شهرداری بابت اقداماتی که در راستای جلوگیری از خسارات جبران‌ناپذیر سیلاب انجام دادند تشکر می‌کنیم؛ باید تلاش کنیم با روح جهادی و انقلابی مشکلات کشور را حل کنیم، در مواردی شاهد کوتاهی‌ها و قصوری بودیم که باید جبران شود و همه مردم باید ببینند که تمام مسئولان و دستگاه‌ها در خدمت آن‌ها هستند.

امام جمعه قم با بیان اینکه افرادی سیل‌زده نیاز به کمک دارند یادآورشد:همه ما در حد توان باید به فکر عزیزانی باشیم که با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند.

آیت‌الله اعرافی خواستار برنامه جامع و راهبردی برای مقابله با تحریم‌ها در زمینه تولید داخلی شد و اضافه کرد: بانک‌ها باید رویه‌های خود را اصلاح کنند؛ سود‌های مضاعف و اشکالاتی که در مسیر تسهیلات سرمایه‌گذاری است باید برداشته شود که این نیاز به برنامه جامع و همت در صحنه و تلاش میدانی دارد.

وی اشاره کرد: وظیفه مردم و جوانان این است که به سرمایه‌گذاری و تولید اهتمام داشته و کالای داخلی را در اولویت مصرف قرار داده و تعاونی برای گسترش عرصه تولید تشکیل دهند.

وی با اشاره به شعار مهم رونق تولید داخلی که به عنوان شعار سال انتخاب شده است ابراز کرد: رونق تولید یک حلقه از زنجیره اقتصاد مقاومتی است و یک نکته مهم در بیانیه گام دوم و در سخنرانی رهبری در مشهد رضوی و پیام اول سال است که همه در آن وظیفه داریم. وظیفه مسئولان این است که ارزیابی درستی از وضعیت تولید در کشور داشته باشند و ارگان‌های متولی باید از ابتدای سال برنامه مبتنی بر آسیب‌شناسی را برنامه‌ریزی کرده و در پایان سال نشان دهند که جلوی تعطیلی کارخانه‌ها گرفته شده و کارخانه‌های جدیدی راه‌اندازی شده است.

امام جمعه قم با اشاره به وظایف دستگاه‌های رسانه‌ای و فرهنگی و روحانیت در زمینه تولید سال گفت: باید گفتمان اقتصاد مقاومتی و تولید ملی را حمایت کنیم و از روحانیت سراسر کشور تقاضا دارم که امسال این شعار را سرلوحه کار خود قرار داده و در راستای ترویج این فرهنگ برآمده از اسلام که در مسیر مقابله با تحریم‌ها است در اولویت کار خود قرار دهند.

وی با تاکید بر اقدامات زشت و مزبوحانه و خلاف قوانین بین‌الملل رئیس جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر جولان تصریح کرد: به هیچ نحوی اقدامات مقابله گرانه کافی نبوده است؛ آنچه که انسان را شگفت‌زده می‌کند که برخی دولت‌های عربی به جای اینکه جلوی این اقدامات بایستند مردم خود را می‌کشند.

آیت‌الله اعرافی خطاب به حاکمان کشور‌های برخی عربی خصوصا عربستان سعودی یادآورشد: برای شما مایه ذلت است، در معامله قرن وارد شدید و از اسرائیل حمایت می‌کنید باز هم آن‌ها شما را ذلیل کرده و از شما حمایت نمی‌کنند؛ شما آینده خطرناکی در پیش دارید و سعی کنید با ملت‌های خود صلح کنید وگرنه دیر نیست روزی که از صحنه روزگار پاک خواهید شد.

وی گفت: این مزدوران سعودی به جای اینکه همراه جبهه مقاومت باشند مقابل آن‌ها ایستاده‌اند که به زودی نتیجه آن را خواهند دید.

انتهای پیام/ح

مزدوران سعودی به زودی نتیجه مقابله با مردم و مظلومان را خواهند دید/بانک‌ها موانع تولید را بردارند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر