کد خبر: ۶۸۸۵۹۱۰
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

طبق مطالعات همه انسان‌های مدرن، حاصل لقاح یک زوج در حدود ۲۰۰ هزار سال پیش هستند که از این زوج با نام «آدم و حوا» یاد می‌شود!

پیش از آنکه باشگاه خبرنگاران جوان بخواهد، شما را وارد یک مبحث جدید نماید باید این نکته را ذکر کنیم که؛ مطالبی پیش رو در راستای اثبات ازدواج آدم و حوا و پیدایش انسان در تحقیقات جدید دانشمندان و یا بطور کلی عقاید دیگر جوامع برای رسیدن به اصل خلق آدمیزاد را که در فضای مجازی منتشر شده است را جمع آوری کرده ایم و اگر در مواردی برخلاف برخی طرز تفکرها، سخنی به میان آورده شده است، صرفا نقل قولی است.

اما به راستی دیگر جوامع چه دلایل و منطقی را برای ورود انسان به این دنیا و یا آغاز خلقت در سر می پرورانند؟!

اثبات ازدواج آدم و حوا در تحقیقات جدید دانشمندان! / فرضیه‌ای که می‌گوید انسان‌های مدرن حاصل تحقیقات موجودات فضایی‌اند!

همه انسان‌های مدرن، حاصل لقاح یک زوج در حدود ۲۰۰ هزار سال پیش هستند!

مطالعه اخیر دانشمندان دانشگاه بازل سوئیس و دانشگاه راکفلر آمریکا، به کشفی عظیم ختم شد. بر اساس دستاورد‌های آن‌ها، همه انسان‌هایی که امروز روی کره زمین وجود دارند، از ازدواج یک زوج مشخص در حدود دویست هزار سال پیش حاصل شده‌اند.

طبق گفته‌های متخصصان، همه انسان‌های مدرن ریشه یکسانی داشته و در واقع حاصل لقاح یک زوج مشخص هستند.


ببینید: شش میلیون سال صورت انسان در یک دقیقه


زمان حیات این زوج بین صد تا دویست هزار سال پیش تخمین زده می‌شود.

دانشمندان به منظور رسیدن به این دستاورد، بارکد ژنتیکی نزدیک به پنج میلیون موجود زنده شامل انسان را مورد آزمایش قرار دادند.

پس می توان اینگونه نتیجه گرفت که؛ طبق این مطالعه جنجالی که به نتیجه‌ای فوق‌العاده ختم شده است، همه انسان‌های مدرن، حاصل لقاح یک زوج در حدود ۲۰۰ هزار سال پیش هستند که در کتاب‌های دینی از این زوج با نام «آدم و حوا» یاد می‌شود!

اثبات ازدواج آدم و حوا در تحقیقات جدید دانشمندان! / فرضیه‌ای که می‌گوید انسان‌های مدرن حاصل تحقیقات موجودات فضایی‌اند!

زوج آدم و حوا که بودند؟

آنچه از آیات قرآن در سوره‌های بقره، اعراف و طه در بیان داستان خلقت حضرت آدم (ع) برمی آید این است که:

حضرت آدم (ع) در اصل و در آغاز برای این خلق شده بود که در زمین زندگی کند و نیز در زمین بمیرد، اما راه زمینی شدن آدم (ع) همین بوده که نخست در بهشت منزل گیرد، و برتریش بر ملائکه، و لیاقتش برای خلافت اثبات شود، و سپس ملائکه مأمور به سجده برای او شوند، و آنگاه در بهشت منزلش دهند و از نزدیکی به آن درخت نهیش کنند و او (به تحریک ابلیس) از آن بخورد و در نتیجه عورتش ظاهر گردد و در آخر به زمین هبوط کنند.


این مطلب را از دست ندهید: پنج نفری که قبل از خلقت حضرت آدم حضور داشتند


از مجموع آیات و سیاق آن‌ها برمی آید که؛ آخرین عامل و علتی که باعث زمینی شدن آن دو شد همان مسئله ظاهر شدن عیب آن دو بود، و عیب نامبرده هم به قرینه این آیه (بر آن شدند که از برگ‌های بهشت بر خود بپوشانند) همان عورت آن دو بوده، و معلوم است که این دو عضو مظهر همه تمایلات حیوانی است، چون مستلزم غذا خوردن و نمو نیز هستند. ابلیس نیز جز این هدفی نداشته که به هر وسیله شده، عیب آن دو را ظاهر سازد.

پس معلوم می‌شود که علت بیرون شدن از بهشت و زمینی شدن حضرت آدم و حوا “علیهما السلام“ آن خطیئه نبود. بلکه آدم و حوا (ع) از آغاز برای زندگی زمینی آفریده شده بودند و ارتکاب آن خطیئه فقط سبب ظاهر گشتن عیب آنان گردید که به وسیله وسوسه شیطان لعین صورت گرفته است.

لغت شناسان در اصل کلمه «آدم» اختلاف نظردارند. برخی آن را واژه عبری و گرفته شده از «اَدم و اَدمه» به معنی زمین یا خاک سطح زمین، و برخی آن را سریانی به معنای ساخته شده از خاک، دانسته اند.


بیشتر بخوانید: عدالت علی (ع) معیاری برای همیشه تاریخ


اثبات ازدواج آدم و حوا در تحقیقات جدید دانشمندان! / فرضیه‌ای که می‌گوید انسان‌های مدرن حاصل تحقیقات موجودات فضایی‌اند!

پیشینه یکسان همه انسان‌های مدرن

منظور از بارکد، بخش‌هایی از دی ان‌ای است که خارج از هسته سلول‌های زنده (دی ان‌ای میتوکندری) قرار دارند. این قسمت‌ها از طریق مادر، از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود.

با هر مرتبه تولید مثل، خطا‌ها درون بارکد ثبت می‌شوند، گویا آن‌ها فتوکپی‌های تکرار شده‌ای از یک سند هستند.

به وسیله اندازه‌گیری میزان تجمع این خطا‌ها یا به عبارتی تنوع بین کدها، دانشمندان قادر به سفر در زمان خواهند شد.


این مطلب را از دست ندهید: اسراری از زندگی انسان‌های نئاندرتال‌ در ایران


اگرچه اعلام خبر حاصل شدن همه انسان‌های مدرن از یک زوج مشخص، به فرضیه آورده شدن ما به کره زمین توسط بیگانگان قوت می‌بخشد، اما نویسندگان این تحقیق به بروز فاجعه‌ای عظیم اشاره می‌کنند که روزی همه انسان‌ها را از بین برده است.

در واقع منظور از انسان‌های مدرن نسلی است که اکنون در کره زمین ساکن هستند، اما پیش از این تمدن نیز انسان‌هایی وجود داشته‌اند.

نکته بسیار جالب اینجاست که علاوه بر انسان‌های مدرن، نزدیک به ۹۰ درصد موجود دیگر نیز از لقاح زوج مشخصی که از آن‌ها صحبت می‌کنیم حاصل شده‌اند!

بر اساس نتیجه مطالعات دانشمندان، ۹۰ درصد موجودات زنده امروزی، حدود دویست و پنجاه هزار سال پیش از والدین یکسانی به وجود آمده‌اند.

این صحبت، سوال‌های زیادی را درباره الگوی تکامل انسان به وجود آورده است. یکی از دانشمندان درگیر در این مطالعه، بعد از شگفت‌انگیز خطاب کردن این راز درباره انسان‌های مدرن گفت: پیش از به دست آمدن نتیجه تحقیق اخیر، همواره تا جایی که می‌توانست با این فرضیه مخالفت می‌کرد.

اثبات ازدواج آدم و حوا در تحقیقات جدید دانشمندان! / فرضیه‌ای که می‌گوید انسان‌های مدرن حاصل تحقیقات موجودات فضایی‌اند!

نحوه شکل گرفتن این مطالعات

گروه متشکل از دانشمندان دانشگاه بازل سوئیس و دانشگاه راکفلر آمریکا به مجموعه‌ای از داده‌های ارزشمند سریع‌ترین پایگاه داده‌های دنیا از نظر سرعت رشد دست پیدا کرده و به این ترتیب توانستند ادبیات عظیم تئوری‌های تکامل همچون فرضیه‌های داروین را مرتبه‌ای دیگر مرور کنند.

بر اساس گفته‌های یکی دیگر از اعضای تیم تحقیقاتی، در زمانی که انسان‌ها بر روی تفاوت‌های فردی و گروهی اصرار زیادی دارند، باید بیشتر بر روی یافتن دلایلی که شباهت‌هایی بین انسان‌ها با یکدیگر و حتی انسان‌ها با حیوانات را توجیه می‌کنند تمرکز داشته باشیم.


بیشتر بخوانید: زوایایی پنهان از مرگ و تفاوت‌های آن در اسلام با دیگر ادیان


گفته‌های این تیم درباره قدمت و پیشینه انسان‌های مدرن شک و شبهه‌های زیادی به وجود آورده است. به عنوان یکی از این سوالات باید به عجیب بودن تولد دوباره نسل بشر در مدت زمانی کوتاه اشاره کرد.

اگرچه زمان جفت‌گیری پدر و مادر همه انسان‌های مدرن با یکدیگر، در بیشترین حالت ممکن ۲۵۰ هزار سال عنوان می‌شود، اما می‌دانیم تاریخ آخرین انقراض دسته جمعی موجودات زنده بر روی کره زمین، به ۶۵ میلیون سال پیش و زمان فرمانروایی دایناسور‌ها برمی‌گردد.

نتیجه تحقیقات، چندین احتمال را نشان می‌دهند. بر اساس گفته‌های برخی متخصصان، اکنون می‌توان به فرضیه فرآیند تکامل ذاتی و منحصربه‌فرد انسان فکر کرد که روزی سبب از بین رفتن انسان و سپس رشد مجدد آن از ابتدا شده است. مطالعه اخیر نشان داد انسان‌های مدرن نه تنها با یکدیگر، بلکه با دیگر موجودات ساکن کره خاکی نیز شباهت‌های زیادی داشته و یک اصل دارند.

بر اساس گفته‌های مدیر این برنامه تحقیقاتی، اگر یک مریخی بر روی کره زمین فرود آمده و با دسته‌ای کبوتر و جمعیتی از انسان‌ها ملاقات داشته است، بر اساس اندازه ابتدایی دی ان ای‌های میتوکندری، هیچ کدام (از موجودات) نباید با یکدیگر متفاوت باشد. ممکن است سبک زندگی، فرهنگ و دیگر چیزها، سبب متفاوت به نظر رسیدن انسان‌های مدرن نسبت به یکدیگر شوند، اما از نظر مبانی پایه زیست شناسی، ما همانند کبوتر‌ها هستیم.

اما آیا واقعا ما حاصل تحقیقات موجودات فضایی هستیم؟

به عبارت دیگر، اگر واقعا انسان‌های مدرن و ساکنان امروزی کره زمین، حاصل یک فرآیند تکامل آغاز شده از ابتدا بوده و همه ما نتیجه ازدواج یک زوج که حدود دویست هزار سال پیش زندگی می‌کرده‌اند هستیم، آیا نباید مجددا به فرضیه آورده شدن انسان‌ها به کره زمین توسط موجودات فضایی فکر کرد؟


ببینید: تصاویر کمتر دیده‌شده از مخلوقات مرموز در جهان آفرینش!


بر اساس این فرضیه، صد‌ها هزار سال پیش موجوداتی هوشمند و ساکن کهکشان‌هایی دور دست به زمین آمده و به پدید آمدن انسان‌های مدرن که امروز مشاهده می‌کنیم کمک کرده‌اند.

نزدیک‌ترین انقراض دسته جمعی موجودات کره زمین حدود ۶۵ میلیون سال پیش رخ داده و عمر زمین چیزی بین ۳ تا ۴ میلیارد سال تخمین زده می‌شود. از طرفی طبق مطالعات، انسان‌های مدرن کنونی حاصل آغاز مجدد فرآیند تکامل هستند، به این معنی که نسل انسان‌ها روزی به ته خط رسیده و حدود ۲۰۰ هزار سال قبل، بعد از جفت‌گیری یک زوج مشخص، دوباره در مسیر تکامل قرار گرفته است. به عقیده برخی، در این سری یعنی زمان متولد شدن انسان‌های مدرن، موجودات فضایی در شروع فرآیند تکامل دست داشته‌اند.


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
ما که هر جا مطالعه کردیم دیدیم از زمان خلقت حضرت آدم و زندگی ایشان در این کره خاکی تا کنون بیشتر از 7 هزار سال نمی گذره ... این 200 هزار سال نادرسته کلاً
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
قربون خدا برم بنده هاش چقدر دیر میفهمن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
البته که تمام مخلوقات عالم از جانب حق تعالی خدای رب العالمین خلق شده و بوجود آمده ند .....ولی شک نکنید که فرازمینیها همان اجنه هستند.....ببین کی و کجا گفتم ... یه روزی علم به این میرسه....
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر