کد خبر: ۶۸۸۶۲۷۲
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: باران‌های سیل آسای فرودین ماه امسال در استان ۲ کشته و یک هزار و ۸۰ میلیارد تومان خسارت بر جای گذاشت.

سیل در کهگیلویه و بویراحمد ۲کشته و ۱۰۸۰ میلیارد تومان خسارت بر جای گذاشتبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج ، عزیز فیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت:  باران‌های سیل آسای ۵ و ۶ فرودین ماه امسال در این استان ۳ کشته و یک هزار و ۸۰ میلیارد تومان خسارت در بخش‌های مختلف برجای گذاشت.

وی با بیان اینکه سیل در استان به صورت مستقیم به گونه‌ای که فردی را با خود ببرد و کشته باشد، نداشت، عنوان کرد: یک نفر حین ماهی گیری در رودخانه بشار غرق شد و یک نوجوان نیز کنار رودخانه باشت سیل زیر پایش را خالی کرد و غرق شد.

وی با اشاره به اینکه یک جوان نیز در مناطق عشایری دچار صاعقه زدگی شد و جان خود را از دست داد، افزود: باران‌های سیل آسا همچنین یک هزار و ۸۰ میلیارد تومان خسارت در بخش‌های مختلف بر جای گذاشت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: عمده خسارت‌های وارده در بخش کشاورزی شامل مزارع پرورش ماهی، باغات، مزارع، دام و طیور بوده است.

فیلی تاکید کرد: دیگر زیرساخت‌ها از جمله عمران شهری و روستایی، راه‌هیا اصلی، فرعی و روستایی، شبکه آب روستایی و شهری نیز خسارات فراوانی دیده‌اند.

انتهای پیام/غ

برآورد میزان خسارت سیل به استان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر