کد خبر: ۶۸۸۶۵۶۵
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
۱۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
کد خبر : ۶۸۸۶۵۶۵

دهستان زیبا و سرشار از توانمندی‌های فرهنگی، گردشگری و کشاورزی سنگان در حاشیه بام شرق ایران کوه تفتان خاش سیستان و بلوچستان از جاذبه‌های بکر و دیدنی بهره می‌برد که نوروز هر سال پذیرای شمار زیادی از هموطنان است.

سنگان خاش در جوار تفتان، جاذبه‌ای بکر و دیدنیبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، ظرفیت‌های منطقه زیبا و گردشگری 'سنگان' خاش دارای قدمت تاریخی و پوشش گیاهی متنوع بوده و از انواع سنگواره و فسیل‌ها، دره‌های سرسبز، معادن، چشمه‌های آب گرم معدنی شیرین و شور و کوه‌های سر به فلک کشیده بهترین منطقه برای گذراندن اوقاتی خوش و پر خاطره است.

روان آب‌ها و برکه‌های طبیعی، رودخانه همیشه جاری و درخت سرو کهنسال مجموعه‌ای از مناظر و جاذبه‌های طبیعی را در این منطقه به وجود آورده‌اند که سنگان از این حیث به یکی از قطب‌های گردشگری، سیاحتی و جهانگردی تبدیل شده است.

در کنار چشمه‌های آب گرم، آب‌های معدنی سنگان نیز در دامنه کوه تفتان و نزدیک به قله قرار دارد، که این آب در درمان انواع بیماری‌های پوستی 'جلدی' و استخوان درد و درد مفاصل موثر است.

درخت سرو کهنسال سنگان که به میر عمر شهرت دارد، دارای شناسنامه در میراث فرهنگی و حدود ۳۲۱۰ سال قدمت دارد.

قبرستان انگلیسی‌ها یا 'پاسکوه '؛ دره معروف نالک که مکان حماسه معروف نالک محل درگیری دلاوران بلوچ با متجاوزان انگلیسی؛ کوه‌های تاج مانند موسوم به تاخبان (تاجنان) و کوه‌های انارک و کالک و سیرکی از دیگر آثار گردشگری سنگان به شمار می‌رود.

از غار کرد انبار، مجسمه عالی بیدل روی کوه گتی، سنگ‌های دهلی و معادن غنی کرومیت، منگنز، پزولان، روی و مس و ... را از ظرفیت‌های دیگر سنگان نام برد.

دهستان پر ظرفیت سنگان با باغات انبوه انار، انجیر و جذابیت‌های گردشگری و سیاحتی در دامنه شرقی کوه آتشفشانی و نیمه فعال تفتان بام شرق ایران در ۴۵ کیلومتری خاش واقع شده است.

انتهای پیام/گ

سنگان خاش در جوار تفتان، جاذبه‌ای بکر و دیدنی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر