سیل ۱۳۰۰ میلیارد ریال به راه‌های کهگیلویه و بویراحمد خسارت زد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: سیلاب‌های اخیر و رانش و ریزش کوه یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال به جاده‌های این استان خسارت وارد کرد.

سیل ۱۳۰۰ میلیارد ریال به راه‌های کهگیلویه و بویراحمد خسارت زدبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج ، محمد نصیری راد مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اثر سیلاب و ریزش کوه در بارش‌های اخیر جاده‌های ارتباطی ۲۶۶ روستا به صورت محدود مسدود شده بود که همه این جاده‌ها به جز ۲۰ مورد از آن‌ها بازگشایی شدند.

وی با اشاره به اینکه هم اینک ۴۰ دستگاه سنگین و نیمه سنگین و ۵۰ راهدار در حال بازگشایی راه‌ها هستند، افزود: در آخرین بارندگی جاده ارتباطی ۴۰ روستا مسدود شد که از این تعداد ۲۰ جاده روستایی بازگشایی و تلاش می‌شود در چند روز آینده جاده سایر روستا‌ها بازگشایی شود.

نصیری راد با اشاره به مسدود شدن جاده یاسوج - شیراز در روز‌های گذشته افزود: جاده ارتباطی یاسوج - شیراز که در سیلاب‌های اخیر مسدود شده بود پس از گذشت یک هفته بازگشایی موقت شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: بارش‌های سیل آسای اخیر علاوه بر مسدود کردن و تخریب محور اصلی یاسوج - شیراز برخی محور‌های ارتباطی و فرعی از جمله یاسوج - چرام باغچه سادات - سرفاریاب و گچساران- باباکلان را نیز مسدود کرد.

بارندگی‌ها و جاری شدن سیل روز‌های اخیر، در برآورد اولیه بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال به بخش‌های مختلف عمرانی و اقتصادی این استان خسارت وارد کرده است.

خسارت‌های سیل در بخش‌های مختلف زیرساختی، خدمات، شیلات، مسکن، حمل و نقل، جاده‌های اصلی و مواصلاتی، دام و طیور، کشاورزی و آب گرفتگی منازل برآورد شده است.

انتهای پیام/غ

 بازگشایی راه های روستایی

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.