کد خبر: ۶۸۸۷۳۴۲
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰
معاون هماهنگ کننده هوانیروز سپاه به باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد؛

سردار خانی آرانی گفت: بالگرد‌های هوانیروز در مناطق سیل زده مستقر و مشغول امدادرسانی و انجام ماموریت‌های محوله هستند.

آماده باش پایگاه‌های هوانیروز سپاه در سراسر کشور/ توان بالای بالگرد سردار عباس خانی آرانی معاون هماهنگ کننده هوانیروز نیروی زمینی سپاه در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره امدادرسانی‌های این نیرو در مناطق سیل زده اظهار کرد: بسیاری از پرنده‌های ما در مناطق عملیاتی به دلیل وضعیت دشوار برخی مناطق کشور مشغول خدمت رسانی و انجام وظایف خود هستند.

وی ادامه داد: بنا به ابلاغ فرمانده معظم کل قوا و ستاد کل نیرو‌های مسلح، هوانیروز سپاه از روز سوم فروردین ماه و با توجه به وضعیت سیل استان گلستان و امکانات موجود بلافاصله برای امداد رسانی وارد مناطق سیل زده شدند.

سردار خانی آرانی با بیان اینکه ماموریت هوانیروز سپاه با یک فروند "بالگرد ۲۱۴"در استان گلستان ادامه دارد، اضافه کرد: بالگرد‌های هوانیروز سپاه در مناطق سیل زده مستقر بوده و به امدادرسانی و ماموریت‌های محوله می‌پردازند.

وی افزود: طی آخرین آمار‌های ارائه شده بالگرد‌های ما تاکنون ۱۳۹ سورتی پرواز، ۱۵۰ جابجایی افراد، ۹هزار و ۵۰۰ کیلو جابجایی بار و امدادرسانی در نقاط استان گلستان داشته اند.

سردار خانی آرانی درباره امداد رسانی در استان خوزستان تصریح کرد: با توجه به واگذاری ماموریت امدادرسانی به نیروی هوا فضای سپاه، ما نیز در کنار آنها یک فروند "هلیکوپتر ۲۰۵" که تاکنون مبادرت به جابجایی ۳۵ نفر کرده و ۹ سورتی پرواز و ۱۷ ساعت هم پرواز داشته را به منطقه اعزام کردیم و بالگرد ام آی ۱۷ نیز دیروز به خوزستان اعزام شده است.

وی با بیان اینکه بیشترین خدمات و امدادرسانی‌ها در استان‌های لرستان و ایلام انجام می‌شود، اظهار کرد: نیرو‌های ما با دو فروند "هلی کوپتر ۲۱۴" و یک فروند" MI۱۷" تاکنون ۳۷۳ نفر جابجایی، ۵۷ سورتی پرواز، ۳۲ ساعت پرواز و ۱۶ هزار و ۹۰۰ کیلو جابجایی بار جابه‌جا شده است.

سردار خانی آرانی با اشاره به خدمات و امدادرسانی‌ها بالگرد‌های هوانیروز سپاه از سوم تا پانزدهم فروردین ماه بیان کرد: تاکنون با ۶ پرنده بیش از ۷۶ ساعت پرواز، ۲۶هزار و چهارصد کیلوگرم جابجایی بار، ۵۵۸ نفر جابجایی مسافر و ۱۰۵ سورتی پرواز روند امدادرسانی‌ها انجام شده و همچنان ادامه خواهد دارد.

وی درباره کادر پروازی بالگرد‌های اعزامی در مناطق سیل زده خاطر نشان کرد: نیرو‌های بالگرد‌های هوانیروز سپاه متشکل از تیم فنی و تعمیراتی، تکنسین‌های پرواز، مهندسین پرواز و خلبان‌ها، بهمراه سوخت رسان کار‌های عملیات فرودگاهی در این مجموعه بوده و مشغول امدادرسانی به مردم سیل زده استان‌ها هستند.

سردار خانی آرانی با بیان اینکه همه پایگاه‌های هوانیروز سپاه در سطح کشور فعال هستند، یادآور شد: کلیه پایگاه‌ها برای امداد رسانی و انجام ماموریت‌های محوله در آماده باش کامل هستند.

وی درباره استقرار بالگرد‌های هوانیروز سپاه در مناطق سیل زده و امدادرسانی افزود: با توجه به شرایط مناطق سیل زده، قابلیت‌های هلیکوپترهای" MI۱۷" از همه بالگرد‌ها در این زمینه بالاتر بوده و در امدادرسانی در بهترین وضعیت قرار دارد.

سردار خانی آرانی ادامه داد: بالگرد‌های "MI۱۷" با توان و قابلیت بالاتر در نقاط حساس بهتر می‌توانند امداد رسانی کنند و هم اکنون در مناطق سیل زده لرستان این بالگرد‌ها به امداد رسانی مشغول هستند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر