کد خبر: ۶۸۸۸۷۰۱
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱
مسئول جهاد سازندگی سازمان بسیج دانشجویی:

مسئول جهاد سازندگی سازمان بسیج دانشجویی گفت: حدود ۵ هزار و ۶۰۰ نفر در مناطق سیل زده لرستان حضور دارند که حدود دو هزار نفر از این افراد را دانشجویان تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های  باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، صادق مفرد، مسئول جهاد سازندگی سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به فعالیت گروه‌های جهادی دانشجویی در مناطق سیل زده گفت: در حال حاضر گروه‌های جهادی در مناطق سیل زده لرستان تجمیع شده اند. حدود ۵ هزار و ۶۰۰ نفر در این مناطق حضور دارند که حدود دو هزار نفر از این افراد را دانشجویان تشکیل می‌دهند.

صادق مفرد ادامه داد: اجتماع بیشتر گروه‌های جهادی در پلدختر و روستا‌های اطراف آن است، ولی در کوه دشت، نور آباد و علی گودرز نیز گروه‌های جهادی مشغول فعالیت هستند.

وی به مناطق سیل زده خوزستان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه استان خوزستان در حال آماده‌باش قرار دارد در این مناطق، گروه‌های جهادی بومی در حال فعالیت هستند.

مسئول جهاد سازندگی سازمان بسیج دانشجویی یادآور شد: فعالیت گروه‌های جهادی تا دو هفته آینده ادامه دارد، منتهی برخی از قرارگاه‌ها تا دو ماه آینده نیز فعالیت خود را ادامه می‌دهند.

مفرد افزود: اکنون در مرحله آماده سازی اولیه فضای زندگی مردم سیل زده هستیم، ساخت و ساز در برخی مناطق که منازل آن‌ها تخریب شده و یا احتمال این وجود دارد که روستایی جابه‌جا شود، با نظر بنیاد مسکن انجام می‌گیرد.

وی ادامه داد: در تمام مناطق سیل زده با کمک بسیج سازندگی، گروه‌های جهادی و برخی از نهاد‌های دیگر، بعد از امداد رسانی اولیه، چهار هزار منزل برای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد، خواهیم ساخت.

مسئول جهاد سازندگی سازمان بسیج دانشجویی یادآور شد: در حال حاضر عمده‌ترین گروه جهادی که در حال فعالیت است گروه عمرانی بوده و گروه‌های فرهنگی نیز در برخی از مناطقی که از حالت امداد رسانی اولیه خارج شده، اعزام شده‌اند، گروه‌های درمانی و دامپزشکی نیز در حال فعالیت هستند، امیدواریم که فعالیت این گروه‌ها بتواند کمکی برای این مناطق باشد.

انتهای پیام/ ر

فعالیت ۲ هزار دانشجو در مناطق سیل زده لرستان در قالب اردو‌های جهادی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر