کد خبر: ۶۸۸۹۴۱۰
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۶

رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال گفت: با هر گونه بازی ناجوانمردانه و شائبه‌ برانگیز در لیگ‌های برتر، دسته اول، دوم و سوم برخورد قاطع و قانونی صورت خواهد گرفت.

تورک: با هرگونه بازی ناجوانمردانه و زد و بند در فوتبال برخورد خواهد شدبه گزارش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سایت سازمان لیگ فوتبال ایران، مرتضی تورک اظهار داشت: با توجه به اهمیت و حساسیت هفته‌های پایانی مسابقات فوتبال باشگاهی در لیگ‌های برتر، دسته اول، دوم و سوم و به منظور نظارت بیشتر و بهتر و پرهیز از هرگونه اتفاقات ناگوار حاشیه‌ای از جمله مسائل تبانی و تغییر در نتایج مسابقات، کمیته‌های اخلاق و انضباطی فدراسیون فوتبال با رئیس سازمان لیگ حیدر بهاروند نشست ویژه‌ای را در سازمان لیگ برگزار کردند.

وی افزود: در این جلسه تصمیمات مهمی اتخاذ شد و مصوب شد که به صورت آشکار و نامحسوس نظارت ویژه‌ای بر مسابقات آتی فوتبال باشگاهی انجام شود. مسائل حاشیه‌ای و همچنین مسابقات به طور ویژه و فوق‌العاده از سوی سیستم‌ها و دستگاه‌های اطلاعاتی و نظارتی رصد شود تا با هر گونه شائبه تبانی و انجام بازی ناجوانمردانه و احتمالاً تغییر در نتایج در همان روز مسابقه با تصمیم قاطع ارکان قضایی فدراسیون فوتبال برخورد قاطع و قانونی صورت گیرد.

تورک تصریح کرد: نکته مهمی که از این جلسه می‌توانم بگویم این است تمامی تیم‌هایی که شانس صعود در دست بالاتر دارند یا در خطر سقوط قرار گرفته‌اند باید مراقب باشند و از انجام هرگونه رفتار ناجوانمردانه و همچنین رفتار‌هایی مغایر با قانون و شائبه‌های زدوبند و تبانی و تغییر نتایج مسابقات خودداری کنند. به آن‌ها هشدار می‌دهیم که در صورت بروز چنین تخلفاتی از طریق دستگاه‌های نظارتی و اطلاعاتی و امنیتی برخورد‌های قاطع صورت خواهد گرفت.

رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در مورد اظهارات عبدالله ویسی مبنی براینکه خواستار تغییر زمان بازی‌ها در لیگ یک شده بود، گفت: در این جلسه تأکید شد تمامی مسابقات طبق برنامه و زمان جدول اعلام شده در تمامی لیگ‌ها برگزار خواهد شد و هیچ‌گونه تغییری در بازی‌ها صورت نمی‌گیرد؛ و تیم‌ها اطمینان خاطر داشته باشند همانطور که در گذشته با موارد شائبه‌برانگیز برخورد شده است در این فصل نیز چنین رفتاری انجام خواهد شد همانطور که در لیگ دسته دوم از طریق مراجع قضایی برخورد‌های قانونی و قاطع با برخی رفتار‌های شائبه‌برانگیز صورت گرفت.


بیشتر بخوانید: پرونده شرط بندی در یک دیدار لیگ برتر فوتبال باز شد


انتهای پیام/

اظهارات تورک درباره بازی ناجوانمردانه در بازی های فوتبال

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر