کد خبر: ۶۸۹۰۹۰۴
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۷
۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۷
کد خبر : ۶۸۹۰۹۰۴

استاندار کرمانشاه گفت : حوزه‌های علمیه در تبدیل رویکرد اقتصاد مقاومتی و رونق تولید مدنظر مقام معظم رهبری به فرهنگ عمومی جامعه دارای پتانسیل بالایی هستند و می‌توانند نقش بسیار تاثیرگذاری در این مقوله ایفا کنند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه با اشاره به رویکرد راهبردی بلندمدت اقتصاد مقاومتی نظام برای توسعه اقتصادی کشور گفت : اگر کار و تلاش برای توسعه اقتصادی در چارچوب اقتصاد مقاومتی به یک فرهنگ عمومی در جامعه تبدیل شود مانند دوران دفاع مقدس بر همه چالش‌های فرهنگی و اقتصادی پیش رو پیروز خواهیم شد.

وی در ادامه یکی از مهم‌ترین حوزه کاری حوزه‌های عملیه را امور فرهنگی دانست و گفت : قشر روحانی همواره بر لایه‌های مختلف جامعه دارای نفوذ تاثیرگذاری بوده اند، در این مقطع زمانی نیز باید از این ظرفیت گسترده اشان در راستای رونق تولید و تبدیل آن به فرهنگ عمومی جامعه در کشور استفاده کنند.

وی در ادامه رونق اقتصادی را مساوی با مبارزه با فقر، بیکاری، شکست دشمنان، کاهش تورم و افزایش بهای پول ملی اعلام کرد که وظایف همه در نظام جمهوری اسلامی گام برداشتن در این راستاست.

بازوند در بخش دیگری از سخنانش به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در این بیانیه ۳۰ بار به جوانان اشاره کرده اند و معتقدند که تمام چالش‌های فرهنگی و اقتصادی مبتلابه کشور با اتکا به جوانان و میدان داری آن‌ها حل خواهد شد و ایشان توجه به نقش جوانان در کشور در این ابلاغیه را بسیار مورد توجه قرار داده اند.

استاندار کرمانشاه در ادامه ساختار اقتصادی کشور را بانک محور توصیف کرد و گفت: متاسفانه این نوع سیستم اقتصادی باعث شده بانک‌ها شریک اکثر پروژه‌ها باشند و اگر این پروژه‌ها به ثمر نرسند، این خود منجر به تشکیلات و روند طولانی بروکراسی اداری و سختگیری‌های زیاد برای پرداخت تسهیلات شده و رونق تولید و اقتصاد را با مشکل مواجه کرده است.

استاندار کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه سیل با مشارکت و همکاری گسترده مردم استان خسارت چندانی نداشت، گفت: سیل به ۱۲ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی استان آسیب زد و هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان نیز به بخش‌های مختلف به ویژه راه‌ها و پل‌های ارتباطی خسارت وارد کرده است.

بازوند در ادامه مدیریت به موقع سیل با اطلاع رسانی گسترده به مردم و مشارکت مردمی قبل از شروع باران‌ها را یک الگو موفق در کشور اعلام کرد و گفت: هرچند سیل خسارت‌هایی به استان زد، ولی مدیریت به موقع و اطلاع رسانی و همکاری مردم در این بحران بی نظیر بود.

وی همچنین بیان داشت: که سیل به هزار و ۷۱۱ واحد مسکونی روستایی و شهری آسیب جدی وارد کرده که باید بازسازی شوند.

مدیر حوزه علمیه استان کرمانشاه نیز در این جلسه گفت: حوزه‌های علمیه قدیمی‌ترین و ریشه دارترین شاخه‌های علمی و کمک رسانی به مردم در کشور هستند، اکنون در استان ۱۱ حوزه علمیه برادران و ۱۱ حوزه علمیه خواهران در استان کرمانشاه فعالیت می‌کنند.

حجت الاسلام صادق ایرانی در ادامه بیان داشت: هر ماه گروه‌های جهادی از طلاب به مناطق حاشیه نشین شهر‌های استان برای انجام مشاوره‌های روانشناسی، اخلاقیات، مشاوره اعتیاد و طلاق اعزام می‌شوند و در حال خدمت رسانی هستند.

وی در ادامه از سریال تلویزیونی «نون خ» شبکه یک که با لهجه کرمانشاهی پخش شد، انتقاد کرد و گفت: این سریال نه تنها بر مبنای فرهنگ مردم استان نبود بلکه ضد فرهنگ ما تولید شده بود.

وی به ۱۶ پروژه عمرانی در دست اقدام حوزه علمیه در استان اشاره کرد و بیان داشت: در راستای تکمیل این پروژه‌ها نیازمند تامین اعتبارات هستیم.

حجت الاسلام ایرانی، همچنین به مصوبه ۱۱ میلیارد تومانی اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به استان اشاره کرد که هنوزهیچ مبلغی پرداخت نشده و از استانداری خواست در این راستا پیگیری کنند.

وی در پایان بیان داشت: حدود هزار طلبه بردار و هزار ۳۰۰ طلبه خواهر در حال حاضر در استان کرمانشاه مشغول هستند .

 

 

انتهای پیام/د

کار و تلاش برای توسعه اقتصادی در چارچوب اقتصاد مقاومتی به یک فرهنگ عمومی در جامعه تبدیل شود

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر