کد خبر: ۶۸۹۳۲۸۰
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۴
یک مقام مسئول در واکنش به تحریم سپاه:

فلسفی به تحریم سپاه پاسداران توسط آمریکا اشاره کرد و گفت: سپاه یک نهاد مردم دار است که هر جا ببیند کاری روی زمین مانده با نیروی تخصصی وارد صحنه می شود.

سپاه با نیروهای متخصص خود آماده ورود به صحنه استبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، پیمان فلسفی فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت جهاد کشاورزی در جلسه‌ای که با حضور معاون امور باغبانی، مدیر کل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی و جمعی از مدیران وزارت جهاد کشاورزی، فرماندهان ستادی بسیج وزارتخانه، بسیج مهندسی و روسای موسسات تحقیقاتی و پژوهشکده ذیربط در محل سالن جلسات دفتر نمایندگی، ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، به تحریم سپاه پاسداران توسط آمریکا اشاره کرد و گفت: سپاه یک نهاد مردم دار است که هر جا احساس کرده مردم و نظام احتیاج به کمک دارد وارد صحنه شده  و این کار خصمانه و از روی دشمنی است که این کار را محکوم می‌کنیم.

وی در ادامه به ابعاد بسیج از منظر عمومی که همان پشتیبانی و بسیج نیروی انسانی است و از بعد تخصصی برای جبران خسارت و کمک به سیل زدگان با رویکرد بسیجی مستقر در پایگاه ها‌ی مقاومت بسیج موسسات و معاونت ها‌ی سراسر کشور است، اشاره کرد.

فلسفی با اشاره به اینکه سیل اخیر حدود ۷۸۰۰ میلیارد تومان به کشاورزان و تولید کنندگان در استان‌های درگیر کشور خسارت وارد کرده است، اظهار کرد: بیش از ۵۰ هزار نفر نیروی بسیجی وزارت جهاد کشاورزی برای حضور در مناطق سیل زده فراخوانده شده اند.

این مقام مسئول ادامه داد: تمام موکب‌های اربعین و ۴۰ ستاد بازسازی عتبات عالیه در وزارت جهاد کشاورزی در مقابله با آثار و عوارض سیل در مناطق سیل زده مشغول خدمت رسانی است.


بیشتر بخوانید: اتاق ایران اقدام دولت آمریکا را محکوم کرد


فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: برای کاهش جبران خسارات در مناطق سیل زده و احیای وضع موجود در حوزه بخش کشاورزی گفت: معاونت‌های اجرایی، موسسات تحقیقاتی و پژوهشکده‌های مرتبط در سراسر کشور جهت مدیریت این بحران از نیرو‌های بسیجی وزارتخانه با تدبیر علمی و سنجیده شده بکار گرفته شوند.

اقدامات مناسبی برای خدمت رسانی به مناطق سیل زده توسط نیروهای بسیجی صورت گرفت

در ادامه محمد علی طهماسبی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه در سطح وزارتخانه اقدامات مناسب برای خدمت رسانی به مناطق سیل زدگان صورت پذیرفت، به راهکار‌های مربوط به پایداری کشاورزی و حفظ وضع موجود تولید توسط نیرو‌های بسیجی و مجموعه فنی و تخصصی دستگاه‌های مرتبط با وزارت جهاد کشاورزی پرداخت.

بیشترین میزان خسارت سیل اخیر به چهار استان وارد شد

همچنین در این جلسه محمد موسوی مدیر کل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی آمار‌هایی از برآورد خسارت‌ها در ۱۹ استان که در چهار استان خوزستان، لرستان، مازندران و گلستان بیشترین خسارت‌های وارد شده است را ارائه کرد.

وی با اشاره به اقدامات اضطراری و کوتاه مدت یک ماهه و بلند مدت از بکار گیری نیرو‌های متخصص با رویکرد بسیجی در سراسر کشور جهت انتقال دام به مناطق امن، تامین علوفه، تامین سرپناه دام به مناطق امن، دفن بهداشتی دام و طیور، مبارزه با قارچ و آفات و تخمین و ارزیابی میدانی خسارات و... از طریق نیرو‌های بسیجی متخصص مستقر در پایگاه‌های مقاومت مستقر در معاونت‌ها و موسسات دستگاه‌های سراسر کشور در کنار نیرو‌های فنی است، گفت: جمع آوری کمک‌های مردمی قابل اطمینان‌ترین بخش ماخذ نیرو‌های بسیجی است.

در ادامه با ارایه پیشنهاد‌های تخصصی مهمان‌های حاضر در جلسه و اعلام آمادگی حضور موسسات تحقیقاتی و پژوهشکده بخش کشاورزی در مناطق سیل زده، فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت جهاد کشاورزی افزود: اقدامات بلند مدت و کوتاه مدت با فرماندهی هدفمند تخصصی توسط نیرو‌های بسیجی مستقر در پایگاه‌های مقاومت بسیج در معاونت‌ها و موسسات ذیربط با رویکرد بسیجی برای جبران خسارات و برنامه پذیر کردن بازسازی و احیای اراضی، زراعی، باغی، دامی، شیلات و واحد‌های تولیدی خسارت دیده و اقدامات پیشگیرانه با حداقل هزینه و سریع‌ترین زمان ممکن با بهترین کیفیت عملیاتی شوند و همچنین مکاتبه با نیرو‌های بسیجی در سراسر دستگاه‌های وزارت جهاد کشاورزی وموسسات، تشکل‌ها و نهاد مردمی مرتبط با بخش کشاورزی جهت عملیاتی نمودن جبران خسارت‌ها به همراه نیرو‌های متخصص بخش بتوان حجم زیادی از مشکلات را برطرف  کرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر