کد خبر: ۶۸۹۴۱۰۵
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰

دبیر ستاد خدمات سفر خراسان رضوی گفت: در قالب برنامه سلامت نوروزی بیش از ۵۰ تن مواد غذایی غیر قابل مصرف و غیر بهداشتی در استان کشف و معدوم شد.

به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،سید مرتضی احتشام فر دبیر ستاد خدمات سفر خراسان رضوی با بیان اینکه برنامه سلامت نوروزی بهداشت محیط از اول اسفند آغاز و تا ۱۷ فروردین ادامه داشت گفت: بیش از ۳۷ تن از مواد غذایی کشف شده در استان در حوزه دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده است که حدود ۷۵ درصد کشفیات را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه در این مدت بیش از ۴۱ هزار مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی انجام شد تصریح کرد: از این میزان ۲۳ هزار مورد که ۵۶ درصد از حجم بازدیدهاست در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شده است.

دبیر ستاد خدمات سفر نوروزی گفت: در ایام نوروز به منظور ممانعت از ورود بیمار به کشور بیش از سه هزار واکسیناسیون در پنج پایگاه مراقبت مرزی فرودگاه شهیدهاشمی نژاد، سرخس، دوغارون و درگز انجام شد.

احتشام فر با بیان اینکه در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد یک هزار و ۷۱۱ واکسن به زائران اتباع دیگر کشور‌ها تزریق شد افزود: همچنین در حوزه بیمار یابی ۱۸۵ نفر در کل استان شناسایی شدند و در خصوص نمونه گیری برای تشخیص بیماری نیز ۱۸۳ نفر تحت آزمایش قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه پنج هزار و ۴۸۷ نفر در پایگاه‌های مراقبت مرزی تحت آموزش قرار گرفتند، اظهار داشت: در مجموع در حوزه بیماری‌ها ۴ مرکز هاری در مشهد، ۲۵ مرکز در شهرستانها، ۴۵ مرکز در کل استان، ۴ مرکز سالک در مشهد، ۲۹ مرکز در شهرستانها، ۴۰ مرکز در کل استان در ایام نوروز فعال بودند.

دبیر ستاد خدمات سفر نوروزی با اشاره به اینکه در ایام نوروز بازدید ۹۳۰ داروخانه، ۳۱۳ واحد تولیدی، ۷۴ مورد رسیدگی به شکایت، ۵۲ مورد مجوز صادرات و واردات صادر شد، گفت:در کل استان ۹۲۶ مورد به تلفن‌های ۱۹۰ در ایام نوروز پاسخ داده شده و ۳۴۹ مورد نمونه برداری در حوزه غذا ودارو انجام شده است.

احتشام فر ادامه داد: در ایام نوروز ۶۸ داروخانه شبانه روزی در مشهد ودر شهرستانها۱۸ مورد فعال بودند، علاوه براین ۳۵ مورد ازمایشگاه در مشهد و ۱۴ آزمایشگاه در شهرستان‌ها فعال بود.

انتهای پیام//آ. ح۴۱ هزار مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی انجام شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر