کد خبر: ۶۸۹۴۷۴۸
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۷

هیات اعزامی از طرف سازمان ملل متحد پس از بازدید از مناطق سیل زده، با دکتر خادمی استاندار لرستان دیدار کردند.

کمک رسانی سازمان ملل متحد به سیل زدگان لرستان/لرستان به حرکت خود در مسیر توسعه ادامه می‌دهدبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، در این دیدار، خانم اوگوچی دانیلز مسئول تیم اعزامی سازمان ملل متحد با توضیح مشاهدات خود از مناطق سیل زده، گفت:سازمان ملل متحد و سازمان‌های زیر مجموعه آن بر اساس انسان دوستی به کمک مردم لرستان خواهند آمد.

وی با بیان اینکه تلاش مجموعه عوامل دولت برای کاهش خسارات جانی در این حادثه طبیعی قابل تقدیر است؛ گفت:در حوادث مشابه در سطح بین المللی شاهد جان باختن عده زیادی از مردم بوده ایم، اما در لرستان با اقدامات و هشدار‌های به موقعی که داده شده، آمار افرادی که قربانی سیل شده اند بشدت کم بوده است.

مسئول تیم اعزامی از سازمان ملل متحد با بیان اینکه خسارات مالی فراوانی گریبانگیر مردم شده است؛ گفت:سازمان ملل با همه امکانات از جمله اقلام پزشکی و دیگر موارد به کمک مردم خواهد آمد.

دکتر خادمی:لرستان به مسیر توسعه خود ادامه خواهد داد.

در این دیدار استاندار لرستان با بیان اینکه لرستان در سیل اخیر خسارات فراوانی را در حوزه‌های منازل مسکونی، لوازم زندگی، زیرساخت‌ها، کشاورزی و دیگر حوزه‌ها متحمل شد؛ گفت:علیرغم این حادثه بزرگ طبیعی، لرستان به حرکت خود در مسیر توسعه ادامه خواهد داد و باوجود این خسارات بزرگ، با همکاری همه دلسوزان، این استان از مسیر توسعه باز نخواهد ماند.

دکتر خادمی با اظهار تقدیر از هم دردی ملت ایران و مردم نوعدوست در کشور‌های مختلف جهان؛ گفت:سازمان ملل و سازمان‌های زیر مجموعه می‌توانند بر حسب مسئولیت‌هایی که دارند در زمینه مشاوره و اقدام برای تامین احتیاجات مردم سیل زده و بازسازی این مناطق کمک کنند.

گفتنی است اولین هیات اعزامی از طرف سازمان ملل که از روز گذشته در لرستان حضور یافته اند، شامل unisef، سازمان جهانی بهداشت WHO، صندوق کودکان ملل متحد و دفتر امور انساندوستانه سازمان ملل می‌باشد.

انتهای پیام/ف

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر