کد خبر: ۶۸۹۵۷۷۶
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵

نیرو‌های یمنی در جریان عملیات در بخش‌های مرکزی استان ضالع، خسارت‌های سنگینی به مزدوران ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی وارد کردند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، گروهی مشترک از نیرو‌های ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله، عملیات جدید و گسترده‌ای را برای بازپس گیری مناطق اشغالی در بخش‌هایی از مرکز و شمال استان ضالع علیه نیرو‌های مزدور ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی در جنوب یمن انجام دادند.

بر اساس اطلاعات به دست آمده، رزمندگان یمنی با پشتیبانی یگان‌های توپخانه و موشکی مواضع و پایگاه‌های نیرو‌های مزدور ائتلاف را در حومه پایگاه نظامی «الصدرین» در منطقه «مریس» هدف قرار دادند.

به گفته منابع میدانی، نیرو‌های یمنی در گام نخست این عملیات موفق شدند خطوط دفاعی مزدوران ائتلاف را در هم بشکنند و خسارت‌های سنگینی به آنان وارد کنند؛ شماری از نیرو‌های مزدور در این محور کشته و زخمی شدند.

تحولات میدانی استان ضالع + نقشه میدانی و عکس

رزمندگان انصارالله و نیرو‌های ارتش پس از درگیری‌های سنگین توانستند مزدوران ائتلاف را عقب برانند و بخش وسیعی از منطقه را که بر یایگاه نظامی «الصدرین» اشراف داشت به کنترل دربیاورند.

خبر‌ها حاکیست، تعدادی از نیرو‌های مزدور ائتلاف در جریان درگیری‌ها از پای درآمدند و به هلاکت رسیدند؛ سایر نیرو‌های مزدور پس از متحمل شدن خسارت‌های سنگین از منطقه متواری شدند و عقب نشینی کردند.

تعدادی از خودرو‌های نظامی مزدوران در این عملیات هدف قرار گرفت و منهدم شد؛ نیرو‌های یمنی در جریان پاکسازی و بازپس گیری نقاط اشغالی در منطقه «مریس» موفق شدند مقادیری قابل توجه سلاح‌های سبک و سنگین را به غنیمت بگیرند.

تحولات میدانی استان ضالع + نقشه میدانی و عکس

منطقه راهبردی «مریس» دروازه جنوبی برای ورود به بخش «دمت» به شمار می‌آید و از محور جنوب غرب و جنوب به بخش «قعطبه» متصل می‌شود و همین مسئله اهمیتش را چند برابر کرده است.

نیرو‌های ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله درصدد هستند با تثبیت مواضع در مناطق تازه آزاد شده و بازپس گیری تمامی نقاط اشغالی در منطقه «مریس» به سمت بخش «قعطبه» پیشروی کنند.

رزمندگان یمنی در روز‌های گذشته در جریان عملیات گسترده در حومه جنوبی بخش «دمت» توانستند مساحتی در حدود ۱۰۰ کیلومتر مربع را از اشغال نیرو‌های مزدور ائتلاف خارج کنند و خود را به نزدیکی کوه «مریس» برسانند.

تحولات میدانی استان ضالع + نقشه میدانی و عکس

حدود ۳۰۰ تن از نیرو‌های مزدور ائتلاف در جریان درگیری‌ها در حومه جنوبی بخش «دمت» کشته و زخمی شدند؛ رزمندگان یمنی در مجموع عملیات در دو هفته گذشته موفق شدند مناطق وسیعی را در بخش «دمت» باز پس بگیرند و به سوی منطقه «مریس» پیشروی کنند.

از سویی دیگر، نیرو‌های مزدور ائتلاف درصدد هستند با اشغال کامل استان ضالع، ارتباط نیرو‌های یمنی را در استان البیضاء با استان‌های اب و تعز قطع کنند و همچنین آنان را در شمال استان لحج به محاصره دربیاورند که تاکنون ناکام مانده‌اند.

تحولات میدانی استان ضالع + نقشه میدانی و عکس

استان ضالع با ۹ بخش در جنوب یمن واقع شده و ۴۵ درصد از مساحت آن در اشغال نیرو‌های مزدور ائتلاف است؛ نیرو‌های یمنی نیز ۵۵ درصد از خاک استان ضالع را در کنترل دارند.

در حال حاضر، مناطقی از بخش‌های «الشعیب، از دمت، لحصین، الضالع، جحاف و بخش کوچکی از الازارق» در اشغال نیرو‌های مزدور ائتلاف و بخش شمالی دمت، جبن، قعطبه، الحشاء، مناطقی از الازارق» در کنترل رزمندگان انصارالله و ارتش یمن است.

منبع: مشرق

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر