کد خبر: ۶۸۹۶۸۳۹
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۹

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: بارش‌های رگباری و جاری شدن سیل جاده‌های فرعی کلات - درگز و زاوه - باخرز را مسدود کرد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ،ابراهیم نصری  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: راه روستایی چهارراه - خاکستر و راه‌های روستا‌های سنگ دیوار، سینی کهنه و قره سو در شهرستان کلات به دلیل جاری شدن سیلاب تا اطلاع ثانوی مسدود است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر بارش باران در اغلب جاده‌های ۱۸ شهرستان این استان موجب لغزندگی سطح جاده‌ها شده است که رانندگان باید تمهیدات لازم در این زمینه را به کاربندند.

براساس اخطار اداره کل هواشناسی خراسان رضوی شدت بارش‌ها طی دو روز آینده در این استان افزایش خواهد یافت که منجر به بروز روان آب، آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل‌ها در بیشتر مناطق استان خواهد شد.

خراسان رضوی ۲۰ هزار و ۵۷۵ کیلومتر جاده دارد که ۶ هزار و ۴۲۳ کیلومتر آن بین شهری و ۱۴ هزار و ۱۵۲ کیلومتر آن راه روستایی است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضویحجت شایانفر  در مشهدمقدس در مورد آخرین وضعیت شهر کلات پس از بارندگی امروزگفت: در شهر کلات آب فروکش کرده، اما حجم زیادی رسوبات در سطح شهر است و بیش از ۵۰ واحد نیز دچار آب گرفتگی شده و از نظر شهری نیز خساراتی وارد شده و تعدادی تیر برق نیز افتاده است.

مدیرکل بحران استانداری خراسان رضوی با اشاره به قطع گاز ۱۵۰ مشترک محله دربند کلات از مجموع سه هزار مشترک بیان کرد: البته میزان بارندگی در ایستگاه کلات ۲۷ میلیمتر بوده و در ارتفاع نیز بیشتر بوده است.

شایانفر افزود: محور‌های روستایی شهرستان نیز تعدادی قطع شده و راه فرعی کلات به درگز نیز به دلیل ریزش سنگ در قسمت‌هایی، مسدود است و تلاش ادامه دارد و البته آب گرفتگی زیاد است و در حال برطرف شدن است.

وی تاکید کرد: براساس پیش‌بینی‌ها، حجم و شدت بارندگی‌ها فردا و پس فردا نیز افزایش پیدا خواهد کرد؛ در باخرز نیز امشب بارندگی شدیدی داشتیم و در روستا‌های پشته، قلعه سرخ و قلعه نو و همت آباد و نقاره خانه نیز بارندگی زیاد بود و قطع برق ۱۲ روستا در درگز را داشتیم که برطرف شد. در جغتای نیز مشکل خاصی نداریم و از بارندگی‌ها استفاده شد.

 انتهای پیام / ا 

سیلابی شدن  جاده های استان بر اثر بارش شدید باران 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر