کد خبر: ۶۸۹۷۰۱۲
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۸

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران در گفتگو با یکی از برنامه‌های تلویزیونی درباره انتخابش به عنوان نایب رئیس AFC در منطقه آسیای میانه بیان کرد: به جز رئیس تقریبا تمام نایب رئیس‌های AFC انتخاب شدند و من به همراه افرادی از قطر، میانمار، مغولستان و پاکستان به عنوان نایب رئیس انتخاب شدیم. وظیفه و کار نواب رئیس هم مشخص است. ما به همراه نماینده قطر نایب رئیس برتر کنفدراسیون آسیا هستیم و من فکر می‌کنم خروجی کارمان برای فوتبال ایران در ۴ سال آتی خوب خواهد بود. یکی از مسائلی که باید آن را پیگیری کنیم بحث میزبانی تیم‌های ایرانی از عربستانی‌ها در زمین ثالث است که باید این بحث را به کمیته مسابقات AFC ببریم و از این طریق موضوع را حل کنیم.

باید بحث میزبانی از تیم‌های عربستانی را حل کنیم

او ادامه داد: پرسپولیس و ذوب آهن در سفر به امارات مشکل خاصی نداشتند، اما استقلال باید در بازگشت از قطر ابتدا به بحرین می‌رفت و سپس از این کشور به تهران می‌آمد. در مجموع با حضور ما در AFC باید چنین مشکلاتی حل شود.

تاج: ۴۸ تیمی برگزار شدن جام جهانی برای انتخاب سرمربی تیم ملی تاثیرگذار است/ سرمربی جدید تا نیمه اردیهشت به ایران می‌آید

مکلف هستیم برای فیفادی سرمربی مان را انتخاب کنیم

تاج درباره آخرین وضعیت انتخاب سرمربی تیم ملی اظهار داشت: به هر جهت باید سرمربی تیم ملی باید انتخاب شود و این اتفاق هم می‌افتد، اما نباید برخی‌ها برای دیر شدن این موضوع دلواپس باشند. دلیل هم اینست که تا پایان اردیبهشت لیگ و سپس جام حذفی را داریم. فیفادی هم پس از این مسابقات است. مکلف هستیم برای فیفادی سرمربی مان را انتخاب کنیم. البته منتظریم ببینیم در کمیته مسابقات فیفا که خودم عضوش هستم قرار است برای تعداد تیم‌های جام جهانی ۲۰۲۲ چه تصمیمی گرفته شود و این مسابقات ۴۸ تیمی است یا همان ۳۲ تیمی. این موضوع برایمان خیلی مهم است و امکان دارد در تصمیممان تاثیرگذار باشد، اما آنچه اهمیت بیشتری دارد این است که با سرمربی جدید مذاکره کردیم و انشالله در شرایط مناسبی نام او را اعلام می‌کنیم.

۴۸ یا ۳۲ تیمی برگزار شدن جام جهانی در تصمیم ما برای انتخاب سرمربی تیم ملی تاثیرگذار است

او درباره اینکه آیا تعداد تیم‌های حاضر در جام جهانی قطر نظر فدراسیون فوتبال را برای انتخاب سرمربی تغییر می‌دهد، گفت: به هر حال یکی از اهداف مهم ما این است که در جام جهانی که چهار سال یکبار اتفاق می‌افتد شرکت کنیم و این موضوع برایمان اهمیت دارد. فوتبالی‌های دنیا کشور‌ها را به ۲ دسته حاضر در جام جهانی و کشور‌هایی که در جام جهانی نیستند تقسیم می‌کنند. به هر جهت این موضوع تاثیراتی دارد.

تاج: ۴۸ تیمی برگزار شدن جام جهانی برای انتخاب سرمربی تیم ملی تاثیرگذار است/ سرمربی جدید تا نیمه اردیهشت به ایران می‌آید

روز گذشته پول کی روش را به رینگیت مالزی تبدیل کردیم

رئیس فدراسیون فوتبال افزود: آنچه مسلم است با سرمربی در حال حاضر صحبت شده، اما مشکلاتی مانند ترانسفر پول و تبدیل ارز داریم. پول کی روش را بیش از ۴ ماه است پرداخت کرده ایم، اما این پول هنوز به حسابش نرفته است. این پول در AFC است و روز گذشته توانست پول را به رینگیت (واحد پول مالزی) تبدیل کند. این موضوع هم پس از سفرم به مالزی و صحبت با مسئولان AFC و مرضیه افخم (سفیر ایران در مالزی) انجام شد. چنین موضوعی شکایت کی روش را در برداشت، اما ما هم پول را پرداخت کرده ایم. از طرفی حرف کی روش که می‌گوید من کار کرده ام و باید پولم را بگیرم درست است و از طرفی هم حرف ما درست است چراکه پول را پرداخت کرده ایم.

سرمربی‌ پرنشاط، قوی و محکم انتخاب می‌کنیم

تاج ادامه داد: احتمال دارد همین مشکلات را در آینده هم داشته باشیم و سعی می‌کنیم راه حلی برای آن پیدا کنیم، اما مردم نباید نگران باشند و ما در فرصت مناسب نام سرمربی جدید را اعلام می‌کنیم. قاعدتا یک سرمربی پرنشاط، قوی و محکم انتخاب می‌کنیم.

تاج: ۴۸ تیمی برگزار شدن جام جهانی برای انتخاب سرمربی تیم ملی تاثیرگذار است/ سرمربی جدید تا نیمه اردیهشت به ایران می‌آید

با اعلام نام سرمربی تیم ملی قیمتش بالا رفته و او در مقام مقایسه قرار می‌گیرد

او درباره اینکه آیا در حال حاضر نمی‌توانید نام گزینه سرمربیگری تیم ملی را اعلام کنید یا خیر، بیان کرد: اگر گزینه‌ای اعلام شود اولاً در مقام مقایسه قرار می‌گیرد و ثانیا قیمت او بالا می‌رود. اگر لازم باشد در فرصت مناسب نام سرمربی تیم ملی را اعلام می‌کنیم. البته ما در فیفادی‌هایی که پیش از برگزاری مقدماتی جام جهانی است ۲ بازی دوستانه با کره‌جنوبی و سوریه خواهیم داشت.

فکر نمی‌کنم کی روش از ایران شکایت رسمی کرده باشد

تاج درباره بحث پرداخت مطالبات کارلوس کی روش اظهار داشت: ۹۰۰ هزار دلار به کی‌روش بدهکار هستیم، اما این پول را از طریق AFC پرداخت کردیم که به حساب او نرفته است. پس از رفتن من به مالزی و صحبت با خانوم افخم راهی پیشنهاد کردیم که پول را با روش دیگری به حساب کی روش منتقل کنیم که او هم این روش را قبول کرده است. اگر کی‌روش شکایت هم کند نتیجه اش همین می‌شود که اکنون وجود دارد. ما نتوانسته ایم پول هایمان را از فیفا بگیریم و باشگاه پرسپولیس هم همین مشکل را برای برانکو دارد، اما فکر نمی‌کنم کی‌روش از فدراسیون شکایت رسمی کرده باشد.

تاج: ۴۸ تیمی برگزار شدن جام جهانی برای انتخاب سرمربی تیم ملی تاثیرگذار است/ سرمربی جدید تا نیمه اردیهشت به ایران می‌آید

سرمربی تیم ملی باید تا نیمه اردیبهشت به ایران بیاید

او درباره زمان قطعی انتخاب سرمربب تیم ملی بیان کرد: بازیکنان ملی پوش ما تقریبا مشخص هستند، اما قائدتا سرمربی مان باید قبل از فیفا دی انتخاب شود. به هر حال تا نیمه اردیبهشت سرمربی تیم ملی باید به ایران بیاید و دست کم ۲ هفته از بازی‌های لیگ را ببیند و سپس با انتخاب بازیکنان لژیونر در نهایت کارش را شروع کند.

کولینا را برای شعار دادن به ایران نیاوردیم

تاج درباره حساسیت هفته‌های پایانی لیگ برتر گفت: اینکه گفته شد کولینا را برای شعاردادن به ایران آوردیم اصلا حرف درستی نیست چراکه او برای داوران الیت، سهمیه داوری بانوان و همچنین تست VAR به ایران آوردیم و با کولینا صحبت کردیم. کمپ تیم‌های ملی را هم به این داور سرشناس نشان دادیم.

تاج: ۴۸ تیمی برگزار شدن جام جهانی برای انتخاب سرمربی تیم ملی تاثیرگذار است/ سرمربی جدید تا نیمه اردیهشت به ایران می‌آید

برای هفته‌های پایانی لیگ برتر تدابیر لازم را اتخاذ کرده ایم

رئیس فدراسیون فوتبال در پایان اظهار داشت: درباره هفته‌های پایانی لیگ هم تدابیر لازم را اتخاذ کرده ایم. امروز هم کلاس یک روزه داوری داریم و کمیته اخلاق هم نشست‌هایی را برگزار می‌کند. بحث شرط بندی در لیگ یک و دو را هم بسیار جدی گرفته ایم. صحبت‌های مدیران و همچنین ترقه زدن در بازی‌ها هم می‌تواند به آرامش یا عدم آرامش مسابقات کمک کند.


بیشتر بخوانید:

تاج: طلب کی روش را به حساب "ای اف سی" ریخته ایم/ برای بازی ایران با کره جنوبی حتما سرمربی انتخاب خواهد شد

طالقانی:گزینه بلژیکی تیم ملی فوتبال در حد شایعه است

اسلامیان: در تمام دنیا فدراسیون‌ها غیر دولتی اداره می‌شود/ دولت نباید به باشگاه‌ها کاری داشته باشد


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
شهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
احتمال بد اینه که با 48تیمه شدن جام جهانی، مثلا اسرائیل جنایتکار بیاد جام جهانی بعد با ما هم گروه بشه، انصراف بدیم فوتبال ایران نابود میشه توسط فیفا!
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر