کد خبر: ۶۸۹۹۰۴۸
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲

جانشین ستاد بحران استانداری کرمان گفت: در پی بارندگی‌های روز گذشته در استان، حدود ۲۲۵ راه روستایی دچار مشکل شدند که تاکنون ۸۵ مورد آن رفع شد و امروز بخش عمده آن‌ها بازگشایی خواهد شد.

مسیر ارتباطی ۸۵ راه استان کرمان بازگشایی شدبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان  ؛ مصطفی آیت‌الهی موسوی، جانشین ستاد بحران استانداری کرمان در خصوص آخرین وضعیت استان کرمان در پی بارندگی‌ها روز گذشته، گفت: در پی بارندگی‌های روز گذشته در استان، حدود ۲۲۵ راه روستایی دچار مشکل شدند که تاکنون ۸۵ مورد آن رفع شد و امروز بخش عمده آن‌ها بازگشایی خواهد شد.

وی افزود: پل واقع در محور شهداد، اندهجرد دچار شکستگی شد و مسیر بسته و راه ارتباطی چند روستا قطع شد که شب گذشته به مردم این روستا‌ها امداد رسانی شد که اکنون نیز راهداری در حال ایجاد یک راه جنبی برای برقراری این مسیر تا زمانی که پل اصلی ترمیم شود، است.

موسوی تصریح کرد: محور راور، دیهوک به دلیل طغیان رودخانه دچار خسارت و بسته شد که در این راستا مسیری که در حوزه کرمان بوده مشکل آن رفع و فقط پل کالیشور که بخشی از آن در حوزه استان کرمان و بخش دیگر آن در حوزه خراسان جنوبی است مشکل آن برطرف نشده است.

وی با بیان اینکه دسترسی ۲۲۵ روستای استان در پی بارندگی‌های اخیر دچار مشکل شدند، اظهار کرد: هم اکنون بارندگی در سطح استان نداریم و اگر در نقطه‌ای بارش داشته باشیم، به صورت رگبار پراکنده خواهد بود.

موسوی عنوان کرد: برخی روستا‌های شهرستان رودبار جنوب دچار مشکل شدند که فرماندار شهرستان هم اکنون در حال رفع مشکل است.

جانشین ستاد بحران استانداری کرمان با یادآوری ۵ روستای تخلیه شده در سطح استان، اظهار کرد: در حال تخلیه آب این ۵ روستا هستیم و امروز احتمالا ساکنین این روستا‌ها می‌توانند به خانه‌های خود برگردند.

معاون امور عمرانی استاندار کرمان یادآورشد: در شهرستان شهداد نیز برخی از تیر‌های برق در مسیر رودخانه قرار داشت که دچار شکستگی و برق این مناطق قطع شد که شب گذشته با ژنراتور برق رسانی به دو روستا صورت گرفت و در تلاش هستیم که تا عصر امروز برق این روستا‌ها نیز وصل شوند.

انتهای پیام/ح

بازگشایی مسیرهای روستایی کرمان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر