کد خبر: ۶۸۹۹۳۱۹
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳

حساب کاربری زندانیان سیاسی در عربستان فاش کرد مقامات امنیتی از ژوئن سال ۲۰۱۷ مدارک سفر پنج فرزند علی هاشم، فعال مخالف سعودی را توقیف کرده‌اند.

­۵ کودک فعال عربستانی در بازداشت خانگی حکومت سعودیبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، علی هاشم، فعال مخالف سعودی ضمن درخواست کمک از سازمان ملل، نهاد‌های بین المللی و منطقه‌ای حقوق بشری، رسانه‌های بین المللی و نیز از پایگاه خبری «الخلیج الجدید»، گفت: سرویس‌های اطلاعاتی عربستان پنج کودک او را دربازداشت خانگی نگه داشته اند.

علی هاشم که در خارج از عربستان زندگی می‌کند در حساب توئیتر خود اعلام کرد: مقامات سعودی مانع از سفر کودکان او شده اند و آنان را از همه خدمات دولتی محروم کرده اند و به آنها اجازه نمی‌دهند تا روادید‌های خود را تمدید کنند. 

حساب کاربری زندانیان سیاسی در عربستان که مسئول پیگیری امور زندانیان و مخالفان این کشور است، روز یکشنبه فاش کرد که مقامات امنیتی عربستان از ژوئن سال ۲۰۱۷ مدارک سفر پنج فرزند علی هاشم را توقیف کردند. حسن ۱۰ ساله، حسین ۹ ساله، زینب ۸ ساله، عباس ۳ ساله و فاطمه ۲ ساله پنج فرزند علی هاشم، فعال عربستانی هستند.

گفتنی است مقامات سعودی قبلا نیز از سفر ۱۷ نفر از فرزندان و نزدیکان سلمان العوده، مبلغ زندانی عربستانی جلوگیری کرده بودند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر