کد خبر: ۶۸۹۹۳۲۷
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم عنوان کرد؛

موسوی مشکینی گفت:با رهاسازی آب سد الغدیر،رودخانه قره چای پس از دو دهه رنگ آب به خود دیده و مسئولان باید تلاش کنند تا حقابه زیست محیطی تالاب‌ها و رودخانه‌های استان تثبیت شود.

به گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛سید رضا موسوی مشکینی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به رهاسازی آب از سد الغدیر گفت:در حال حاضر آب با دبی ۵۰ مترمکعب در ثانیه در رودخانه قره چای جاری شده و پس از دو دهه سخت و ناگوار، این رودخانه جان تازه‌ای گرفته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم یادآورشد:رهاسازی آب سد الغدیر به عنوان حقابه زیست محیطی رودخانه قره چای و دشت مسیله، موجب کاهش شوری و تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی شده و بدون تردید نقش بسیار مهم و مؤثری در احیای زیست بوم منطقه خواهد داشت.

وی اضافه کرد:متأسفانه پس از احداث سد الغدیر بر روی رودخانه قره چای در استان مرکزی، آورد آب این شریان حساس و حیاتی در استان قم برای دو دهه به صفر مطلق رسیده و اثرات عمیق و نامطلوبی را بر سفره‌های آب منطقه به ویژه دشت جعفریه و دشت شریف آباد برجا گذاشته بود.

وی بر ضرورت تثبیت و تخصیص حقابه زیست محیطی رودخانه‌ها و تالاب‌های استان قم تأکید کرد و گفت: برای مدیریت و بهبود وضعیت کانون‌های گرد و غبار در مرکز کشور به ویژه احیای دریاچه نمک، دستگاه‌های اجرایی مسئول باید برنامه ریزی کنند تا حقابه‌های زیست محیطی استان قم تخصیص داده شود.

انتهای پیام/ح

قره چای پس از دو دهه رنگ آب به خود دید

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر