کد خبر: ۶۸۹۹۳۵۰
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶

سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد دموکرات‌هایی که خواستار انتشار اظهارنامه مالیاتی رئیس‌جمهور هستند باید بدانند که راه «بسیار بسیار خطرناکی» را در پیش گرفته‌اند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان  به نقل از نشریه هیل، «سارا سندرز»، سخنگوی کاخ سفید روز گذشته (یکشنبه) در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز اعلام کرد دموکرات‌هایی که خواستار انتشار اظهارنامه مالیاتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هستند باید بدانند که راه بسیار خطرناکی را در پیش گرفته اند.

وی در این خصوص اعلام کرد: این دموکرات‌هایی که اظهارنامه مالیاتی ترامپ را می‌خواهند، راه بسیار بسیار خطرناکی را در پیش گرفته اند. من فکر نمی‌کنم که کنگره آمریکا بخصوص این گروه از زنان و مردان، برای بررسی هزاران صفحه از اوراق مالیاتی دونالد ترامپ به قدر کافی باهوش باشند.

این مقام کاخ سفید در ادامه افزود: نظر من این است که بیشتر آن‌ها مالیات خودشان را هم پرداخت نمی‌کنند و مطمئنا من به آن‌ها اطمینان ندارم که بخواهند چندین دهه موفقیت رئیس جمهور آمریکا را بررسی کنند.

اوایل ماه جاری میلادی دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا به صورت رسمی خواستار انتشار اظهارنامه مالیاتی دونالد ترامپ شدند. «ریچارد نیل»، رئیس کمیته امکانات مالی مجلس نمایندگان آمریکا از «چارلز رتینگ»، رئیس سازمان «خدمات درآمد داخلی» درخواست کرد اظهارنامه مالیاتی ۶ ساله دونالد ترامپ را منتشر کند.

در پی سکوت سازمان خدمات درآمد داخلی در این خصوص، ریچارد نیل روز شنبه این هفته بار دیگر یک نامه به این سازمان ارسال کرد و تا ۲۳ آوریل به آن‌ها فرصت داد که اظهارنامه مالیاتی ترامپ را منتشر کنند. این درحالی است که دونالد ترامپ چند روز پیش اعلام کرد که اظهارنامه مالیاتی اش را منتشر نخواهد کرد. وی در این خصوص گفت: خیلی دلم می‌خواهد آن را منتشر کنم؛ اما تا زمانی که تحت بازرسی هستم این کار را نخواهم کرد.

پیش از این دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا برای وادار کردن دونالد ترامپ به ارائه اظهارنامه مالیاتی‌اش، طرحی را تصویب کردند که طی آن همه رؤسای جمهور آمریکا موظف به ارائه اظهارنامه مالیاتی خود می‌شوند. بر اساس این قانون، رؤسای جمهور، معاونان آن‌ها و نامزد‌های احزاب اصلی برای این سمت‌ها موظف هستند اظهارنامه‌های مالیاتی ۱۰ سال خود را به کمیسیون انتخابات فدرال ارائه دهند و این کمیسیون نیز آن را منتشر می‌کند.

برنی سندرز، سناتور دموکرات ایالت ورمونت و نامزد انتخابات ۲۰۲۰ سه شنبه هفته گذشته اعلام کرد که اظهارنامه مالیاتی ۱۰ ساله اش را تا روز دوشنبه ۱۵ آوریل (امروز) منتشر خواهد کرد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر