کد خبر: ۶۸۹۹۵۹۲
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۰
مدیر کل امور بین الملل وزارت بهداشت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

اسدی‌لاری گفت: دانشکده‌های بهداشت کشور نمی‌توانند پاسخگوی نیاز مردم باشند، این امر از دغدغه‌های مهم وزارت بهداشت است.

پاسخگو نبودن دانشگاه‌ها به نیاز جامعه/ برخی از دانشکده‌های بهداشت پاسخگوی نیاز مردم در حوزه سلامت نیستند/ برخی از سیاست گذاری‌های کشوری پاسخگوی نیاز جامعه نیستند.محسن اسدی‌لاری مدیر کل امور بین الملل وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: در حوزه  درمان  وضعیت ما مثبت ارزیابی شده، زیرا از همان ابتدا کارشناسان بهداشت  به خوبی مراقب سلامت مردم هستند.

وی ادامه داد: متاسفانه دانشکده‌های بهداشت کشور نمی‌توانند به طور کامل پاسخگوی نیاز مردم جامعه باشند و این مسئله یکی از دغدغه‌های مهم وزارت بهداشت است، متاسفانه به عنوان اعضای هیئت علمی دانشکده‌های بهداشت نقش خود را به درستی ایفا نکرده‌ایم.

مدیر کل امور بین‌الملل وزارت بهداشت تاکید کرد: برای اینکه بتوان نیاز‌های جمعه را پاسخ داد باید فراتر از کلاس‌های درس عمل کرد و برای نیاز‌های امروز مردم کشورمان برنامه‌ریزی دقیق تری انجام داد.

بیماری های غیر واگیر مشکل اصلی حوزه سلامت در جهان

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات امروز مردم در حوزه سلامت بحث بیماری‌های غیر واگیر مانند سرطان، بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت، آسم و مزمن تنفسی است، افزود: یکی از موضوعات مهم امروز تغییرات آب و هوایی است که تاثیر زیادی بر سلامت مردم دارد و باید به آن توجه داشت، در ادبیات حوزه سلامت، بهداشت و درمان اقدامات مراقبتی باعث پاسخگویی به نیاز‌های مردم می‌شود.

اسدی‌لاری بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی کشور باید در همه حالت پاسخگوی نیاز‌های مردم در حوزه بهداشت و درمان باشد که متاسفانه در بخش‌هایی ایرادات و مشکلات وجود دارد که با یک برنامه‌ریزی بهتر می‌توان نسبت به رفع آن اقدام کرد.

وی گفت: برخی از مشکلات حوزه پاسخگویی به نیاز‌های مردم مربوط به استادان دانشگاه و قسمتی دیگر به سیاست گذاری‌های کشوری بازمی‌گردد.

مدیر کل امور بین‌الملل وزارت بهداشت اضافه کرد: سطح ارائه خدمات بهداشت درمانی در کشور بسیار مطلوب است، اما این موضوع از وظایف ما کم نمی‌کند؛ همیشه باید به فکر بهبود و پیشرفت باشیم زیرا فرصت‌هایی وجود دارد که در سایه آن می‌توانیم خدمات بهتری را به مردم ارائه دهیم.
 
انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر