کد خبر: ۶۸۹۹۸۰۴
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۹

اتحادیه آفریقا هشدار داد اگر شورای انتقالی نظامی سودان ظرف ۱۵ روز قدرت را به دولت غیرنظامی تحویل ندهد عضویت این کشور در اتحادیه آفریقا به حال تعلیق درخواهد آمد.

هشدار اتحادیه آفریقا به شورای انتقالی سودان برای تحویل قدرت به دولت غیرنظامیبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری آناتولی، اتحادیه آفریقا هشدار داد اگر شورای انتقالی نظامی سودان ظرف ۱۵ روز قدرت را به دولت غیرنظامی تحویل ندهد عضویت این کشور در اتحادیه آفریقا به حال تعلیق درخواهد آمد.

شورای «صلح و امنیت» اتحادیه آفریقا تاکید کرد شورای انتقالی نظامی سودان دو هفته فرصت دارد قدرت را به یک دولت غیر نظامی تحویل داد یا اینکه اتحادیه آفریقا عضویت سودان در این اتحادیه را تعلیق می‌کند.

نشست شورای صلح و امنیت اتحادیه آفریقا برای بررسی تحولات اوضاع سودان روز دوشنبه در آدیس آبابا پایتخت اتیوپی برگزار شد. نماینده نیجریه (رئیس فعلی شورای صلح و امنیت اتحادیه آفریقا) در اتیوپی و اتحادیه آفریقا در پایان نشست امروز در کنفرانس خبری گفت: این شورا تسلط شورای انتقالی نظامی بر قدرت در سودان را مردود می‌داند.

نماینده نیجریه بر ضرورت رعایت احترام به خواسته مردم سودان برای تشکیل دولت غیر نظامی در این کشور تاکید کرد. وی افزود شورا تحولات اوضاع در سودان را از منظر اتحادیه آفریقا و خواسته‌های مردم این کشور مورد بررسی قرار داد.

نماینده نیجریه تاکید کرد: برکناری رئیس جمهور منتخب سودان را به شدت محکوم می‌کنیم و انحلال دولت را مغایر با قانون اساسی سودان و آن را مردود می‌دانیم. درخواست ما این است که حد اکثر ۱۵ روز دیگر قدرت سیاسی در سودان به یک دولت غیرنظامی تحویل داده شود و اگر این کار صورت نگیرد عضویت سودان در اتحادیه آفریقا خود به خود به حال تعلیق در می‌آید.

شورای صلح و امنیت اتحادیه آفریقا از تسلط ارتش بر قدرت در سودان و تاثیر آن بر اوضاع منطقه و قاره آفریقا ابراز نگرانی کرد.

نماینده نیجریه همچنین لغو قانون اساسی، انحلال پارلمان و ایجاد غیرقانونی قدرت نظامی در سودان را محکوم و تاکید کرد تصمیم فرماندهی ارتش سودان برای تشکیل مرحله انتقالی دو ساله در این کشور مردود است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر