کد خبر: ۶۹۰۰۲۷۰
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
مدیرکل راهداری استان همدان؛

مدیرکل راهداری استان همدان با اشاره به اینکه فعالیت خودرو‌های مسافرکش برون شهری با پلاک شخصی مغایر با قوانین است، گفت: خودرو‌های پلاک شخصی مسافربر شناسنامه هویتی و امنیتی ندارند.

خودرو‌های پلاک شخصی مسافربر شناسنامه هویتی ندارندمصطفی پناهنده، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان با تأکید بر اینکه بر اساس ماده ۲۰۳ قانون راهنمایی و رانندگی حمل‌ونقل مسافر برون شهری با پلاک شخصی ممنوع است، اظهار داشت: سوار کردن مسافر در خودرو‌هایی که پلاک شخصی دارند، غیرقانونی است.

وی افزود: با وجود تأکید صریح قوانین، شاهد مسافرگیری برخی خودرو‌ها با پلاک شخصی هستیم و این وضعیت معضلاتی را به دنبال دارد.

مدیرکل راهداری استان همدان با تاکید بر اینکه سفر‌های برون شهری با خودرو‌های شخصی در حقیقت جدال با ایمنی است، یادآور شد: عده‌ای از مردم پرداخت بهای کمتر کرایه سفر را فدای ایمنی سفر و امنیت خود می‌کنند.

پناهنده اضافه کرد: مسافربر‌های شخصی پاسخگوی قانون نیستند، بنابراین خود مردم باید رعایت کنند و از خودرو‌های شخصی استفاده نکنند.

وی ادامه داد: مسافران باید آگاه باشند چنانچه با خودرو‌های شخصی قصد انجام سفر برون شهری دارند، اگر اتفاقی برای آن‌ها بیفتد از امکانات بیمه‌ای برخوردار نخواهند بود.

این مسئول با تأکید بر اینکه شرکت‌های مسافربری این اداره کل کاملاً تحت کنترل هستند و تخلفات آن‌ها رسیدگی می‌شود، تصریح کرد: هم اکنون افزون بر ۸۰۰ دستگاه خودروی سواری مدرن و به روز زیر نظر این اداره کل فعالیت می‌کنند که به لحاظ امنیتی دارای شناسنامه هویتی هستند.

انتهای پیام/ د 

فعالیت خودرو‌های پلاک شخصی مسافربر غیرقانونی است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر