کد خبر: ۶۹۰۰۲۷۹
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷

فرمانده انتظامی شهرستان فامنین گفت: ۲ کلاهبردار حرفه‌ای که با درج آگهی دروغین در سایت دیوار و شیپور فعالیت می کردند دستگیر شدند.

دستگیری ۲ کلاهبردار حرفه‌ای در فضای مجازیبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، سرهنگ علی حسن حیدری، فرمانده انتظامی شهرستان فامنین بیان کرد: به دنبال دریافت شکایتی مبنی بر کلاهبرداری در فضای مجازی، بررسی موضوع در دستور کار ماموران انتظامی شهرستان قرار گرفت.
وی افزود: شاکی برای خرید یک دستگاه گوشی تلفن همراه به سایت «دیوار» مراجعه کرده و در تماس با فروشنده ۴۰ میلیون ریال به حساب او واریز می‌کند.

فرمانده انتظامی فامنین عنوان کرد: شاکی در تماس‌های بعدی برای دریافت گوشی تلفن همراه متوجه خاموش بودن گوشی فروشنده شد.

سرهنگ حیدری ادامه داد: با انجام تحقیقات و شگرد‌های پلیسی متهم که ساکن تهران بود شناسایی و دستگیرشد؛ و به مراجع قضایی معرفی شد.

وی گفت: همچنین در پرونده مشابه دیگری یکی از شهروندان فامنینی برای خرید یک دستگاه تراکتور به سایت «شیپور» مراجعه و ۲۰ میلیون ریال را به عنوان بیعانه به حساب فروشنده واریز کرد.

فرمانده انتظامی فامنین اضافه کرد: سپس در تماس‌های مکرر با فروشنده جعلی تراکتورمشخص شد شماره اعلام شده خاموش است.

سرهنگ حیدری با بیان اینکه  ماموران با استفاده از ابزار‌ها و بانک‌های اطلاعاتی، متهم که ساکن لرستان بود را شناسایی و در یک ماموریت منسجم وی را که دارای سابقه کیفری بود دستگیر کردند،افزود:متهمان با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی از شهروندان خواست در صورت خرید کالا با بهره گیری از فضای مجازی، تا زمان روئیت کالا یا مواجهه حضوری با فروشنده، وجهی پرداخت نکنند.

انتهای پیام/ب

کلاهبرداران سایت دیوار و شیپور دستگیر شدند

 
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر