کد خبر: ۶۹۰۰۳۲۱
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس:

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس گفت: برخی فکر می کنند مکتب شیعه بیشتر به عزاداری ها توجه دارد و به شادی ها کمتر پرداخته است یا اهمتی به آن نمی دهد.

اعلام برنامه‌های بزرگداشت شعبانیه و نیمه شعبان

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، حجت الاسلام رضایی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس اظهار کرد:  برخی فکر می کنند مکتب شیعه بیشتر به عزاداری ها توجه دارد و به شادی ها کمتر پرداخته است یا اهمتی به آن نمی دهد.

وی ادامه داد: به بحث انتظار در مراکز مختلف از جمله علمی باید پرداخته شود چرا که انتظار بحثی برای هدایت جامعه، مسائل فرهنگی و سیاستگذار‌ها است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس با بیان اینکه ما باید نیمه شعبان و مراسم دهه مهدویت را هم از نظر محتوا و هم شکل به خوبی برگزار کنیم ، ادامه داد: در شکل باید سمت و سوی جامعه را به طرف شادی های مشروع  هدایت و الگوهای شادی را در مراسم دینی و مذهبی به اجرا بگذاریم و به این شکل نباشد که فقط الگوهای مراسم عزاداری را به جامعه ارائه دهیم.

حجت الاسلام رضایی با اشاره به بحث گام دوم انقلاب و موضوعات زیادی که در آن وجود دارد ، ادامه داد: ۴۰ سرفصل قابلیت سرفصل آموزشی دارد و از آن می توان استفاده کرد.

وی با اشاره به برگزاری برنامه های شاد در سراسر استان فارس  در نیمه شعبان، افزود: در شیراز مراسم راهپیمایی روز یکشنبه یکم اردیبهشت ساعت ۱۰ صبح شروع می شود.

مسیرهای راهپیمایی نیمه شعبان

حجت الاسلام رضایی  با اشاره به مسیرهای راهپیمایی نیمه شعبان، ادامه داد: مردم در ۴ مسیر حرکت می کنند.

وی بیان کرد: مسیر شماره یک میدان امام حسین (ع)، میدان شهدا، خیابان نمازی، چهارراه پیروزی، بلوار شهید آیت الله دستغیب،  حرم مطهر شاهچراغ (ع)، مسیر شماره ۲ چهارراه پانزده خرداد، چهارراه مشیر، چهارراه پیروزی، بلوار شهید آیت الله دستغیب ، حرم شاهچراغ، مسیر شماره ۳ چهارراه غدیر، خیابان لطفعلی خان زند، سه راه احمدی، چهارراه پیروزی، حرم مطهر شاهچراغ (ع)، مسیر شماره ۴ چهارراه شاهزاده قاسم، خیابان حضرتی،  حرم شاهچراغ (ع) مسیرهای تعیین شده برای راهپیمایی نیمه شعبان است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس گفت: برای رفت و برگشت مردم نیز سرویس و اتوبوس هایی در محله ها در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: از جمله برنامه های نیمه شعبان تجمع در حرم شاهچراغ (ع) است که با سخنرانی و مداحی همراه است و در شهرستان ها نیز مراسمی مشابه آن نیز برگزار می شود.

حجت الاسلام رضایی افزود: پارسال ۴۰۰ تکیه در نیمه شعبان توسط مردم برپا شده بود.

انتهای پیام/چ

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر