کد خبر: ۶۹۰۰۸۴۹
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای مازندان از طراحی یک راه جایگزین و پل برای تسهیل در تردد ساکنین روستا‌های بالادست سد گلورد خبر داد.

تمهیدات شرکت آب منطقه‌ای مازندران برای تسهیل در تردد ساکنین روستا‌های بالادست سد گلورد

به گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، یخکشی مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای مازندان با بیان اینکه با احداث سد گلورد و آبگیری کامل سد، راه روستایی بالادست به زیر آب می‌رود گفت: به همین دلیل یک راه جایگزین و پل اصلی با طول ۲۵۰ متر به عنوان بزرگترین پل طویل شمال کشور طراحی شد و پیمانکار نیز برای انجام این مهم انتخاب گردید.

وی افزود: با توجه به اهمیت فنی طرح اصلی، زمان بیشتری برای اجرا می‌طلبد لذا تا اجرای طرح اصلی، با آبگیری کنترل شده و احداث آبنما، عبور از داخل مخزن برنامه ریزی شد.

وی با اشاره به اینکه در پی سیل اخیر در استان مازندران و کنترل و مهار سیلاب در سد که حجم آن بسیار بالا بوده، آبنما دچار آبگرفتگی و عبور روستا‌های بالادست دچار مشکل شده است گفت: به همین دلیل در جهت تسهیل در عبور و مرور، با نصب و بکارگیری شناور‌های ماشین بر و همچنین در اختیار گذاشتن قایق، اقدام به عبور خودرو‌ها و جابجایی ساکنین شده است که عبور خودرو‌ها بعضا تا ۳۰۰ خودرو در بعضی از روز‌ها انجام شده است.

یخکشی گفت: به موازات این اقدام، جاده موقت دیگری نیز از طریق روستای شیرداری و محل سد از مسیر روستای کنت بهشهر فراهم شده است تا مردم عزیز در صورت نیاز بتوانند تردد کنند.

وی افزود: در جهت رفع نگرانی مردم، یک دهنه پل ۴۵ متری نیز بصورت موقت تا احداث پل اصلی، پیش بینی و لوازم و ابزار آن تهیه شده و در حال آماده سازی برای نصب است و امید امی رود طی هفته‌های آتی این پل نصب می‌شود و چنانچه قبل از نصب پل ۴۵ متری نیز، آب فروکش نماید آبنما نیز بهسازی و از طریق آن تردد صورت می‌گیرد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای مازندان گفت: همچنین در جلسه ٩٨/١/٤ شورای مدیریت بحران استان که با حضور معاون اول محترم رییس جمهور و تعدادی از وزرا از جمله وزیر نیرو برگزار شد این موضوع بعنوان یکی از موضوعات برجسته و قابل پیگیری مطرح شد و وزیر محترم نیرو نیز در همین راستا مکاتباتی را با معاون اول رییس جمهور جهت تسریع در احداث پل اصلی و جاده جایگزین انجام داده اند و این مهم به جد از سوی مسئولین استانی و وزارت نیرو در دست پیگیری است.

وی با بیان اینکه در عین حال آب منطقه ای، تسهیل در عبور مردم  روستا‌های بالا دست را به عنوان وظیفه خود دانسته و تلاش حداکثری را در این خصوص به عمل خواهد آورد افزود: در خاتمه مجددا از حوصله، صبوری و همکاری مردم روستا‌های بالادست قدرانی می شود.
انتهای پیام/س
 
 

احداث راه  جایگزین و پل برای تسهیل در تردد ساکنین روستا‌های بالادست

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر