کد خبر: ۶۹۰۱۲۶۶
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۶

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان گفت:صنعت دام و طیور، بزرگ‌ترین صنعت کشور پس از صنعت نفت است و گردش مالی مرغداری‌های کشور سالانه ۱۳۵ هزار میلیارد تومان بوده و این عدد برای محصولات دامی بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است.

صنعت دام و طیور، بزرگ‌ترین صنعت کشور پس از صنعت نفت استبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،شهرام موحدی مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان دیروزدر افتتاحیه هفدهمین نمایشگاه دام و طیور و دامپزشکی اصفهان اظهار کرد: نمایشگاه محلی برای ملاقات فعالان صنعتی و ارائه آخرین دستاورد‌ها به‌منظور رشد هر چه بیشتر آن صنعت است و آشنایی این فعالان با یکدیگر، موجب رونق هر چه بیشتر کسب‌وکار‌ها می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان خاطرنشان کرد: صنعت دام و طیور، بزرگ‌ترین صنعت کشور پس از صنعت نفت است و گردش مالی مرغداری‌های کشور سالانه ۱۳۵ هزار میلیارد تومان بوده و این عدد برای محصولات دامی بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: دامپزشکی در ایران حدود یک قرن قدمت دارد و قانون سازمان دامپزشکی نیز در سال ۱۳۵۰ به تصویب رسیده است.

موحدی یادآور شد: نتایج عملکرد دامپزشکان در صنعت دام و طیور و سلامت مردم بسیار قابل توجه بوده، اما از دیده‌ها پنهان است.

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان متذکر شد: سازمان دام‌پزشکی وظایف متعددی دارد که نظارت بر کشتار در کشتارگاه‌ها، نظارت بر سلامت پرورش دام و طیور و آبزیان و واکسن زدن به حیوانات ولگرد بخشی از این فعالیت‌هاست.

وی تأکید کرد: استان اصفهان دارای ۳۲ کشتارگاه دام و ۱۸ کشتارگاه طیور است و در پی بازرسی سخت‌گیرانه و مستمر سازمان دامپزشکی بر این کشتارگاه‌ها، در سال گذشته از ورود ۲۰۳ تن گوشت آلوده به سطح بازار جلوگیری شد و همچنین ۲۵۰ تن محصولات پروتئینی آلوده نیز از سطح مغازه‌های شهر جمع‌آوری شد که استفاده هر گرم آن برای مردم می‌توانست تبعات زیان باری داشته باشد.

موحدی همچنین تصریح کرد: همه این اتفاقات به دلیل وجود دانش کافی تولیدکنندگان اصفهانی حاصل شده و استان اصفهان در این حوزه جزو برترین استان‌های کشور است.

انتهای پیام/م

 

برگزاری نمایشگاه دام و طیور و دامپزشکی اصفهان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر