کد خبر: ۶۹۰۱۳۳۹
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷

به مناسبت سال جهانی نور و همزمان با چهل وچهارمین سال تأسیس دانشگاه در کرمان، همایش بین المللی ابن هیثم و نور صبح امروز در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،  وبراساس اعلام روابط عمومی دانشگاه باهنر کرمان ، به مناسبت سال جهانی نور و همزمان با چهل و چهارمین سال تأسیس دانشگاه در کرمان، همایش بین المللی ابن هیثم و نور صبح امروز چهارشنبه در تالاروحدت دانشگاه شهید باهنرکرمان با حضورمهمانان داخلی و خارجی، مدیران ارشد استان، اعضای هیأت علمی، کارکنان و جامعه دانشگاهی آغاز به کار می کند.

علی اکبر ولایتی؛ مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری؛ عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ رئیس کمیته فرهنگ و تمدن ایران و اسلام و رئیس همایش بین المللی ابن هیثم و نورمیهمان ویژه این مراسم خواهد بود.

یادآوراست ابن هیثم از بهترین فیزیکدانان مسلمان و اولین دانشمند نور در جهان است که ۷۰۰ سال قبل از نیوتون به بررسی ویژگی‌های نور پرداخت.

این دانشمند صاحب بیش از ۲۰۰ کتاب بوده که حدود ۲۰ مورد آن در زمینه فیزیک و ستاره شناسی است.

دانشگاه باهنر کرمان هرساله میزبان همایش بین المللی ابن هیثم و نوراست که امسال هم همزمان با چهل وچهارمین سال تأسیس دانشگاه همایش  برگزار می شود.
انتهای پیام /ی

برگزاری همایش ابن هیثم و نور در کرمان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر