کد خبر: ۶۹۰۱۶۱۱
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۴

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: سال گذشته ۱۸۳ نفر از متخلفان زیست محیطی دستگیر و ۱۷۰ فقره پرونده تخلف تشکیل شد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، مهدی طاهری فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین با اشاره به دستگیری ۱۸۳ متخلف زیست محیطی و تشکیل ۱۷۰ فقره پرونده تخلف در سال گذشته گفت: از مجموع پرونده‌های تشکیل شده، ۱۰۵ فقره مربوط به تخلفات شکار و صید و ۶۵ فقره مرتبط با آلودگی و تخریب محیط زیست بود که به حوزه قضایی ارسال شد.

طاهری، شکار غیر مجاز پرندگان با ۱۳۸ قطعه، شکار غیر مجاز پستانداران با ۲۸ راس، زنده گیری پرندگان با ۱۴ قطعه، زنده گیری پستانداران با یک راس، زنده گیری غیر مجاز خزندگان با ۴ هزار عدد، شروع به شکار با ۲۹ مورد، نگهداری وخرید وفروش حیات وحش زنده وغیر زنده با ۹۲ قطعه، تعلیف غیر مجاز دام با ۱۸ مورد، و آلودگی‌های محیط زیست با ۳۳ مورد را از جمله تخلفات در حوزه شکار و صید اعلام کرد.

وی افزود: در این مدت از متخلفان ۵۹ قبضه اسلحه شکاری مجاز، ۴۵ قبضه اسلحه شکاری غیر مجاز، ۲ قبضه اسلحه جنگی و ۲۸۱ مورد ادوات شکار و صید کشف و ضبط شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان گفت: در طول سال گذشته بیش از ۴ هزار و ۲۸۰ نفر ساعت آموزش جوامع هدف در قالب طرح یک ساعت با محیط بان اجرا شد.

طاهری اظهار داشت: مهار ۱۱ فقره آتش سوزی در مناطق مختلف استان از دیگرفعالیت‌های یگان حفاظت محیط زیست استان در سال گذشته بود.

انتهای پیام/ک

تشکیل ۱۷۰ فقره پرونده تخلف زیست محیطی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر