کد خبر: ۶۹۰۱۶۳۱
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴

مدیرکل شیلات مازندران گفت: بیش از ۷۶ هزار تن انواع آبزیان پارسال در ۳ هزار و ۵۰۰ مزرعه پرورش ماهی مازندران تولید شد.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، محمدزاده مدیرکل شیلات مازندران با اشاره به ظرفیت استان در پروش ماهیان گرمابی، سردابی و خاویاری گفت: پارسال بیش از ۷۶ هزار تن انواع آبزیان در بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ مزرعه پرورش ماهی مازندران تولید شد که رتبه نخست کشور در تولید آبزیان پرورشی به نام مازندران رقم خورد.

وی سهم مازندران در تولید آبزیان پرورشی کشور را ۱۶ درصد اعلام کرد و افزود: از میزان ۷۶ هزار تن تولید آبزیان استان، ۶۰ هزار تن ماهی گرمابی در آب بندان‌ها و مزارع گرمابی، ۱۴ هزار و ۶۰۰ تن ماهی سردابی و بقیه در ۲۲ مزرعه پرورش خاویاری تولید شد.

محمدزاده به صادرات بیش از ۷ هزار تن آبزی و خاویار پرورشی پارسال استان اشاره کرد و گفت: میزان خاویار پرورشی استحصالی مازندران پارسال ۲ هزار و ۸۰۰ کیلوگرم بود که محصولات شیلاتی با ارزآوری ۳۰ میلیون دلاری به کشور‌های اروپایی از جمله آلمان، ایتالیا، فرانسه و امارات صادر شد.

مدیرکل شیلات مازندران ارزش اقتصادی ماهیان پرورشی استان را بیش از هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان با احتساب ماهیان دریایی هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: فعالیت‌های شیلاتی و آبزی پروری را در شکوفایی اقتصادی جامعه روستایی و ایجاد اشتغال روستایی موثر برشمرد.

محمدزاده گفت: ۶ هزار و ۵۰۰ نفر در تولید آبزی پروری مازندران فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/ م

پرورش آبزیان در ۳ هزار و ۵۰۰ مزرعه پرورش ماهی مازندران

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر